صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ | الأحد 21 جماد أول 1438 | Sunday, 19 Feb 2017
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
سه شنبه ۰۴ اسفند ۹۴ | ۲۰:۴۹

سه هدف اصلی سفر وزیر دفاع روسیه به ایران
هدف نخست رایزنی بیشتر درباره گسترش و تعمیق عملیات در سوریه بوده است. پس از موفقیت های میدانی اخیر مقاومت در سوریه، که عمدتا محصول همکاری بسیار نزدیک ایران و روسیه بوده، این دیدگاه تقویت شده است که هر چه این همکاری و هماهنگی بیشتر باشد، سرعت و کیفیت پیروزی ها نیز بیشتر خواهد بود.

سه هدف اصلی سفر وزیر دفاع روسیه به ایران

به گزارش تریبون، مهدی محمدی در کانال تلگرامش نوشت:

جمع بندی مجموعه اطلاعات موجود نشان می دهد، سفر روز ۲ اسفند سرگی شایگو وزیر دفاع روسیه به ایران ۳ هدف اصلی داشته است:

۱- هدف نخست رایزنی بیشتر درباره گسترش و تعمیق عملیات در سوریه بوده است. پس از موفقیت های میدانی اخیر مقاومت در سوریه، که عمدتا محصول همکاری بسیار نزدیک ایران و روسیه بوده، این دیدگاه تقویت شده است که هر چه این همکاری و هماهنگی بیشتر باشد، سرعت و کیفیت پیروزی ها نیز بیشتر خواهد بود.

۲- مسئله دوم، تصمیم گیری درباره نحوه واکنش به مداخلات نظامی جدید امریکا در لیبی و آماده شدن ناتو و برخی کشورهای منطقه ای برای مداخله احتمالی در سوریه است. ایران و روسیه عقیده دارند که باید به این مسائل واکنش مشترک نشان بدهند.

۳- موضوع سوم نیز این است که ایران و روسیه در آستانه دوران تازه ای معاملات نظامی قرار دارند. شراکت نظامی مستقیم و واقعی در محیط عملیاتی سوریه، زمینه های فراوانی برای معاملات تسلیحاتی برای دو طرف ایجاد کرده است که مذاکره درباره آن به طور فوری در دستور کار و دولت قرار دارد.

منبع: مشرق

ثبت نظر

نام:

رایانامه: (اختیاری)

متن:

نظرسنجی

برای براندازی آل سعود کدام اقدام مفیدتر است

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر


آرشیو