صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶ | الإثنين 30 رمضان 1438 | Monday, 26 Jun 2017
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
جمعه ۲۹ بهمن ۹۵ | ۱۴:۰۳

«النّاس على دين ملوكهم»
علیرضافقیر
بنگرید فیش های حقوقی نجومی ، املاک نجومی، وزرای هزارمیلیاردی ، اختلاس های هزارمیلیاردی ، کاخ نشینی و مانور تجمل و اشرافی گری مدیران و مسئولان نظام چه بلایی تا سالها بر سر مردم خواهد آورد.

زمانى كه وليدبن عبدالملك خليفه شد، چون خيلى اهل جمع كردن ثروت و جواهرات و اشياء قيمتى بود، مردم كوچه و بازار وقتى به همديگر می رسيدند، مكالماتشان از اين قبيل بود:

آقا! فلان لباس را آوردند، شما خريديد؟ آقا! فلان نگين را فلان كس آورده، شما خريديد؟ يعنى مردم همه اش راجع به خريد و فروش وسايل و اشياء زينتى و امثال اينها حرف می زدند!

 

بعد از وليد، سليمان بن عبدالملك خليفه شد. او اهل ساختمان سازى بود و به كاخ سازى و ساختمان سازى خيلى عشق می ورزيد. مورخ می گويد مردم حتّى وقتى براى نماز به مسجد می آمدند، يكى می گفت: آقا! شما كار ساختمانىِ منزلتان را تمام كرديد؟ ديگرى می گفت: آقا! شما فلان خانه يا زمين را خريديد؟ ديگرى می گفت: آقا! شما آن دو اتاق را اضافه كرديد؟ حرفهايشان همه از اين قبيل بود!

 

بعد از اين دو نفر، عمربن عبدالعزيز آمد. او اهل عبادت بود. مورخ می گويد مردمِ كوچه و بازار وقتى به هم می رسيدند، يكى می گفت: آقا! راستى شما ديروز دعاى ماه رجب را خوانديد؟ ديگرى می گفت: آن دو ركعت نماز را خوانديد؟!

بخشی از بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار با مسؤولان نظام  84/6/8

 

حالا بنگرید فیش های حقوقی نجومی ، املاک نجومی، وزرای هزارمیلیاردی ، اختلاس های هزارمیلیاردی ، کاخ نشینی و مانور تجمل و اشرافی گری مدیران و مسئولان نظام چه بلایی تا سالها بر سر مردم خواهد آورد.

«النّاس على دين ملوكهم»

پربازدیدترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرسنجی

برای براندازی آل سعود کدام اقدام مفیدتر است

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
پربحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.آرشیو