صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ | الأحد 2 شعبان 1438 | Sunday, 30 Apr 2017
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
شنبه ۳۰ بهمن ۹۵ | ۱۶:۱۹

یک میلیون مسکن مهر در دولت‌های نهم و دهم تحویل شد
مهندس حسام خوش‌نویس یکی از از فرماندهان سپاه قدس بود که او را «شهید سازندگی‌» می‌نامند.

حسن شاطری  متولد تیر 1341 در سمنان معروف به «مهندس حسام خوش‌نویس» یکی از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازی لبنان بود. وی 24 بهمن 1391 در لبنان به شهادت رسید.

وی در مسیر دمشق به بیروت و در جریان رسیدگی به کارهای ستاد بازسازی کشته‌شد.ارتش آزاد سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که او در حمله هوایی اسرائیل به کاروان تسلیحاتی که از سوریه به سمت لبنان در حرکت بود، کشته شده‌است.

سوابق

وی در جریان جنگ ایران و عراق در حوزه مهندسی جنگ، جاده‌سازی و راه‌سازی مناطق جنگی فعالیت داشت. با پایان یافتن جنگ در بازسازی کردستان و افغانستان به فعالیت پرداخت.او با نام مستعار حسام خوش‌نویس به عنوان رئیس ستاد بازسازی جنوب لبنان در لیست تحریم آمریکا قرار داشت.

وی پس از جنگ 33 روزه لبنان مسئول بازسازی لبنان گردید. از جمله اقدامات وی می‌توان به بازسازی کلیساهای جنوب لبنان و بازسازی و تعمیر راه‌ها و پل‌ها و همچنین ساخت مسجد قدس در مرز اسرائیل و لبنان است.

حالا پس از 4 سال نام او بیش از پیش بر سر زبانها افتاده و طرحهایی، در راستای تکریم این شهید بزرگوار منتشر می‌شود. طرح‌هایی که او را شهید سازندگی می‌نامند و معتقدند حسام خوش‌نویس حماسه آفرین بود.

پربازدیدترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرسنجی

برای براندازی آل سعود کدام اقدام مفیدتر است

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
پربحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.آرشیو