صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ | الأحد 29 رمضان 1438 | Sunday, 25 Jun 2017
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
شنبه ۳۰ بهمن ۹۵ | ۲۲:۴۵

همه مشکلات کشور ناشی از تحریم نیست/ اسراف در جامعه بیداد می کند
دادستان کل کشور گفت: نباید تمامی مشکلات کشور را به تحریم ربط دهیم، در کشوری مثل ایران که در تحریم است نباید بسیاری از اسراف ها و ریخت و پاش ها و واردات کالاهای غیرضروری انجام شود.

حجت الاسلام محمدجعفر منتظری بعد از ظهر شنبه در نشست شورای اداری استان مرکزی در اراک اظهار داشت: امروز ما کارگزاران نظامی هستیم که رهبری آن را یک فقیه به عنوان نایب امام زمان(عج) عهده دار است، بنابراین وظیفه سنگین و خطیری بر عهده داریم و باید از این فرصت برای انجام تکالیف خود استفاده کنیم.

وی افزود: همه ما در حال حاضر تلاش های دشمن را مشاهده می کنیم و این فرمایش راهبردی امیرالمومنین(ع) برای همه ما راهگشا است که نشانه مدیریت خوب را در برنامه ریزی خوب و اجتناب از زیاده روی و ریخت و پاش دانسته اند.

دادستان کل کشور گفت: پس از انقلاب برنامه های توسعه و چشم انداز برای کشور تدوین شده که این برنامه ها در راستای همین فرمایش امیرالمومنین(ع) در راستای تدوین برنامه و حسن تدبیر است.

منتظری تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی کشور که امروز در تمامی عرصه ها خود را نشان می دهد مساله مورد اشاره دوم امیرالمومنین(ع) در روایت ذکر شده است که باید از ریخت و پاش و تبذیر خوددادری کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: نباید همه مشکلات کشور را به پای تحریم بگذاریم چرا باید در کشوری مثل ایران که در تحریم است، برخی ریخت و پاش ها و اسراف و تبذیرها انجام شود؟

دادستان کل کشور گفت: به طور مثال سالانه ۷۵هزار دلار ذرت بو داده به کشور وارد می شود و هزینه های واردات لوازم آرایشی، کالاهای غیرضروری و ماشین های چندصد میلیونی نیز به کشور سرسام آور است.

منتظری افزود: رهبر معظم انقلاب سال ها است که می فرمایند راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است، اما قاچاق کالا و اسراف و تبذیر و واردات کالاهای غیرضروری دقیقا ضد اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: مسئولان به فرموده رهبر معظم انقلاب، باید اقداماتی که در راستای اقتصاد مقاومتی طی سال جاری انجام داده اند را جمع بندی و ارائه کنند تا از این طریق نقاط ضعف و قوت مشخص شده و بررسی شود.

دادستان کل کشور خاطرنشان ساخت: در هر جامعه ای مهمترین مساله ای که سرنوشت آن جامعه و وضعیت رشد و پیشرفت آن را رقم می زند مساله اقتصاد و برنامه ریزی های این حوزه  است اما متاسفانه امروز بخشی از مدیریت مالی کشورمان به انحراف کشیده شده است.

منتظری تصریح کرد: وضعیت بانکی و مالی کشور، داد و ستدها و مدیریت این حوزه، وضعیت خوب، مناسب و شایسته ای برای نظام جمهوری اسلامی نیست و مردم نیز از مدیریت ها گله مند هستند.

وی افزود: مهمترین مولفه ای که باید در دستور کار خود قرار دهیم حرکت روی مرز قانون است، چرا که اگر مردم ببینند مسئولان قانونی عمل می کنند و روی خط قانون گام برمی دارند سختی ها و مشکلات را تحمل خواهند کرد و حتی به کمک مسئولان می آیند.

دادستان کل کشور در بخش دیگر سخنان خود گفت: باید متوجه برنامه های دشمن باشیم همانطور که امام صادق(ع) می فرمایند؛ « تو حق نداری به دشمن خائن اطمینان کنی» که این فرمایش باید در دستور کار ما قرار گیرد.

منتظری با اشاره به اینکه نباید به دشمن خائن اعتماد کنیم، تصریح کرد: دشمن بیش از نیم قرن است که خود را به ما نشان داده و پس از پیروزی انقلاب نیز از هیچ توطئه ای فروگذار نکرده است و بر ما واضح است که نباید به چنین دشمنی اعتماد کنیم.

وی افزود: باید در زمینه اقتصاد مقاومتی و پیاده سازی فرمایشات مقام معظم رهبری تمام تلاش خوذ را به کار گیریم به ویزه در استان مرکزی که یک استان صنعتی است امکان و ظرفیت آن وجود دارد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: در استان کمیته ای تشکیل شود تا مشکلات صنایع استان مورد بررسی قرار گیرد و از رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز انتظار داریم در این زمینه با مسئولان استان همکاری و تعامل داشته باشد.

منتظری گفت: مشکلات صنایع استان باید با تدبیر، مدیریت و حسن سیاست حل شود و در راستای دفاع از حقوق عمومی مردم، تا زمانی که بنده در این سمت هستم دادستان ها را ملزم می کنم که در دفاع از حق عامه مردم، تمام تلاش و جدیت خود را به کار گیرند.

وی خاطرنشان ساخت: از دستگاه های مرتبط با این موضوع انتظار می رود که موضوع حقوق عامه مردم را مدنظر قرار دهند و موارد را به دادستانی برای پیگیری موضوع ارجاع دهند و اگر قرار است حقوق مردم مورد پیگیری قرار گیرد این اقدام از طریق قانونی دنبال شود.

دادستان کل کشور خاطرنشان ساخت: مساله منابع طبیعی، عرصه جنگل ها و مراتع، حریم رودخانه ها، منابع آبی و حفر چاه های غیرمجاز جزو حقوق عامه مردم است که دستگاه های مرتبط با هر کدام از این حوزه ها باید این موضوعات را پیگیری و از تضییع حقوق عامه جلوگیری کنند و در صورتی که چنین اقدامی انجام شد، موضوع را به دادستانی برای اقدام و برخورد قانونی ارجاع دهند.

پربازدیدترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرسنجی

برای براندازی آل سعود کدام اقدام مفیدتر است

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
پربحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.آرشیو