اشرافی‌گری؛ بدعتی که سنت شد!

از جمله ارزش‌هایی که با وقوع انقلاب اسلامی بر جامعه ایران حاکم گردید و هم مردم و هم کارگزاران نظام سیاسی، به آن متعبد و متعهد بودند، «ساده‌زیستی» و «زهد» و «قناعت» و «پرهیز از رفاه‌زدگی و دنیاطلبی» بود، به طوری‌که در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب، تفاخر به ثروت و مال‌اندوزی و اشرافی‌گری، به یک «ضد ارزش مطلق» تبدیل گردید

‌نامه‌های امام کوخ‌نشینان تمبر طلا و نقره نداشت!

گفته های مدیر عامل شرکت پست حاکی از آن است که تمبر یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب در گروه تمبرهای یادبود تولید شده از دو نوع طلا و نقره است. با پیش سفارش قبلی، 3700 قطعه تمبر طلا با تمثال حضرت امام (ره) و 1800 قطعه تمبر نقره با تمثال حضرت امام (ره) تولید شد. قیمت تمبر طلا 210 هزار تومان بود که اکنون در بازار به قیمت 600 هزار تومان فروخته می‌شود و قیمت تمبر نقره 120 هزار تومان بود که در بازار 220 هزار تومان فروخته می‌شود.گفته شده است مبلغ 992 میلیون تومان بابت این تمبرها هزینه شده است.

خیزش انقلابی روستائیان در سال 56

نقش بی‌بدیل روستائیان در پیروزی انقلاب اسلامی را نمی‌توان نادیده گرفت؛ قشری از جامعه ایرانی كه برای دفاع از انقلاب اسلامی در شرق و غرب كشور پا به میدان مبارزه با استبداد، رژیم شاهنشاهی، منافقین و … گذاشتند و از آرمان امام خمینی (ره) و نظام جمهوری اسلامی دفاع كردند. اسناد و مدارك متعدد به خصوص اسناد مرتبط با سازمان اطلاعات و امنیت كشور(ساواك) نیز نشانگر فعالیت های گسترده روستائیان در انقلاب است. این در حالی است كه ویژگی روستاها و فرهنگ خاص هر منطقه سبب بروز برنامه و نوآوری خاصی در مبارزه با رژیم شده بود.

عکس: قفل ضریح مرقد امام خمینی

قفل ضریح مرقد امام خمینی

از جشن تولد سگ تا سنگ قبر پگی خانوم

صفحات شخصی اینستاگرام در حالیکه می‌تواند راهی برای نشر فرهنگ ایرانی اسلامی به سراسر جهان باشد اما این روزها پر شده است از عکس‌هایی از جشن تولد و سنگ قبر سگ‌های بازیگرانی که سگ‌بازی را به عنوان یک پز اجتماعی انتخاب کرده‌اند.

اگر امام بود جرائت ساخت چنین برج و بارویی داشتید؟

روزگذشته جمعی از مدیران رسانه‌ها با حضور در حرم امام خمینی از پروژه ساخت و ساز حرم بازدید کردند و برای اولین بار عکس‌هایی از صحن‌های جدید حرم در فضای مجازی منتشر شد. تصاویری که گویای فاصله میان آرمان‌های خمینی کبیر و سازه‌های عظیمی و زیبایی است به اسم او ساخته شده است.

مازیار بیژنی، هنرمند مردمی عدالت‌خواه و پیشرو

طنز او فاخر است، اما روشنفکری نیست. همه را به خنده وامی‌دارد، اما فکاهی نیست. با زبان مردم سخن می‌گوید و مردم آن را فهم می‌کنند، اما صرفاً بازتولید فرهنگ‌عامه (pop culture) نیست. مواردی که او روی آن دست می‌گذارد، دغدغه‌های مردم است که به زبان خود آن‌ها آن را بیان می‌کند. چیزی که باعث شده سیاسی‌ترین حرف او، برای عموم حتی مخالفینش دل‌نشین‌ترین حرف‌ها شود.

«بچه‌پولدارهای تهرانی» از کجا آمده اند؟

صفحه بچه پولدارها آلبوم تصاویر پولدارهای پایتخت است. جوان‌هایی که بی هیچ پروایی، هر روز از خانه زندگی و اتومبیل و تفریحات لوکس‌شان عکس می گیرند و در آنجا به اشتراک می گذارند. محفلی برای دورهمی مجازی یک طبقه خاص و کم جمعیت که انگار قرار است بیشتر باهم آشنا شوند. طبقه‌ای خاص که مورد توجه «بی بی سی فارسی»، «المانیتور» و … هم قرار گرفته‌اند.

ضیافت شبانه زنان دولتی‌ها در کاخ سعدآباد

آنچه پررنگ تر عنوان این مراسم بود، برگزاری شوی لباس ایرانی و اسلامی و همچنین رقص دختران نوجوان در بخشی از آن بود، طوری که به دلیل شرایط نامناسب برنامه، همسر علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی به نشانه اعتراض سالن حافظیه را ترک کرد.

واردات كالاهای لوكس بايد بازنگری شود

نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه برنامه پنجم توسعه وحی منزل نیست و باید در راستای منافع کشور باشد، گفت: در واردات کالاهای لوکس باید بازنگری لازم صورت گیرد.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.