صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۳ | الأربعاء 22 شوال 1435 | Wednesday, 20 Aug 2014
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
ماهیت قطعنامه علیه داعش چیست؟
قطعنامه اخیر شورای امنیت که امکان توسل به زور بر اساس فصل ۷ منشور سازمان ملل را می‌دهد دل‌نگرایی‌ای را در خصوص احتمال سوءاستفاده از این قطعنامه در جهت نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق و به‌خصوص سوریه ایجاد کرده است.
برگزاری اولین‌ سالگرد شهید باغبانی
اولین سالگرد شهادت شهید هادی باغبانی مستندساز ایرانی که سال گذشته در سوریه توسط گروه تکفیری ها به شهادت رسید ، روز سه شنبه در محل حوزه هنری بر گزار خواهد شد.
فرار ابوبکر البغدادی از موصل به سوریه
یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان اعلام کرد که سرکرده داعش از ترس حمله جنگنده های آمریکایی از موصل گریخته است.
آیا «داعش» دشمن «حماس» است؟
ریشه اختلافات میان حماس و حرکت های تکفیری جهادی به مبانی فکری این دو جریان باز می گردد.حماس شاخه جنبش اخوان المسلین در فلسطین به شمار می رود که هرچند در داشتن گرایشات سلفی و نیز اعتقاد به جهاد مسلحانه شبیه به جریانات تکفیری جهادی است لکن نوک پیکان اسلحه این جنبش به سوی دشمن صهیونیستی نشانه رفته است.
بررسی مهمترین مراکز تجمع داعش در عراق
چهار استان سنی‌نشین عراق که با عنوان «مثلث سنی» شناخته می‌شوند، از جمله مهم‌ترین مراکز تجمع و استقرار داعشی‌ها هستند. این استان‌ها عبارتند از: دیالی، الانبار، صلاح الدین و بغداد که تعداد جمعیت ساکن در آن‌ها مجموعا به ۱۰ میلیون نفر می‌رسد. مهم‌ترین شهرهای این استان‌ها که شاهد حضور بیشترین تعداد از عناصر داعش است نیز شهرهای «تکریت»، «بعقوبه» و «الرمادی» هستند.
ائتلاف‌سعودی-اسرائیلی پس‌پرده تحولات‌منطقه
پروژه‌ای که کلید خورده هدفی قدیمی را با ابزارهایی جدید تعقیب می‌کند. هدف قدیمی تضعیف یا نابودی دشمنان صهیونیسم در منطقه در عین حفظ منافع آمریکا و حفظ حداقلی از ثبات است که برای آنها هم رونق در پی دارد و هم امنیت. ابزارها اما جدید شده‌اند.
تغذیه آورگان سوری از گوشت گربه
همسایگانمان برای ما گوشت می‌فرستادند، آنها در ابتدا به ما نمی‌گفتند که گوشت چیست، فردای آن روز به ما گفتند که گوشت گربه بوده است.
شهادت خواهرزاده سیدحسن نصرالله در سوریه
حزب الله لبنان با کمال افتخار و عزت یکی دیگر از رزمندگان خود را که در حین ادای وظیفه جهادیش در مقابله با گروه‌های تروریستی تکفیری در سوریه به شهادت رسید، تشییع می‌کند.
مقاومت، تیغ‌ماهی جریان‌صهیونیستی–ارتجاعی
با شکل گیری و بازسازی دوباره جریان مقاومت پس از حوادث سوریه، محبوبیت دیگری پیدا نمود . محبوبیتی که در انتخابات ریاست جمهوری اخیر سوریه مشاهده گردید و پیامی را به مترجعین منطقه فرستاد که سخت پشیمان کننده بود .
ساخت «مصلی امام خمینی» در دمشق
رئیس ستاد بازسازی عتبات از آغاز ساخت مصلی امام خمینی (ره) در اطراف حرم حضرت زینب(س) در منطقه زینبیه دمشق توسط این ستاد خبر داد.
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
آرشیو