صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۳ | السبت 13 رمضان 1435 | Saturday, 12 Jul 2014
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
«داعش» نفت‌سوریه را چند می‌فروشد؟
تروریست های گروهک موسوم به «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) که نام خود را به «دولت اسلامی» تغییر داد، پس از سیطره بر برخی چاههای نفت سوریه حال اقدام به فروش نفت خام کرده‌اند
نقشه آخرین وضعیت معارضین در سوریه
پیروزی‌ها و موفقیت‌های اخیر ارتش سوریه در حلب، پایتخت اقتصادی سوریه به ویژه آزاد سازی شهر صنعتی حلب، بدون اغراق و گزافه گویی موفقیت‌ها و پیروزی‌هایی بزرگ و چشمگیر بوده‌اند و تغییری اساسی را در روند بحران حاکم بر این کشور ایجاد خواهند کرد.
تلاش داعش برای سیطره بر آب فرات + عکس
گروهک تروریستی داعش سلطه خود را بر حوضه رود فرات – از سوریه تا عراق – و نیز بر تاسیسات نفتی دو کشور گسترش داده و بر امکان تقویت منابع مالی خود از طریق نفت افزوده است.
به ما مزدور خمینی می‌گویند ولی بدانند ما به این مزدوری افتخار می‌کنیم
از مجاهدین افغانستانی بود که سال‌های سال در جبهه‌های جنگ افغانستان با طالبان جنگیده بود. همرزمانش می‌گویند بعد از اطلاع از آنچه در چند سال اخیر در سوریه می‌گذرد به صورت داوطلبانه سرپرستی یک تیم 45 نفره از مجاهدین افغانستانی را قبول کرده و به سوریه رفتند. در وصف شهامت و شهادتش این طور می گویند که بدون هیچ ترسی روی خاکریز می‌رفت و بر سر تکفیری‌ها فریاد می‌زد که «اگر مردید و جرأت دارید بیایید نفر به نفر بجنگیم».
جنگ تمام‌عیار آمریکا علیه دموکراسی
آنچه ارزش‌های آمریکایی خوانده می‌شود و سران کاخ سفید برای صدور آن به اقصی‌نقاط جهان از هیچ‌گونه آتش‌افروزی ابایی ندارند، گویا به منطقه خاورمیانه که می‌رسد، دچار دگردیسی می‌شود. این دگردیسی نه یک حادثه و نه تنها ناشی از تاکتیک‌های برآمده از محیط روانی حاکمان ایالات متحده، بلکه ناشی از نگاه هانتینگتونی به خاورمیانه است که جنگ با تمدن اسلامی را بخشی از راهبرد سیاست‌مداران آمریکایی کرده است.
اینفوگرافی: داعش یک گروه تروریستی مخوف
دریافت تصویر در اندازه اصلی    
داعش حافظ منافع ژئوپلیتیک آمریکا است
حمایت عربستان سعودی از گروه تروریستی داعش بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ این گروه تروریستی با این هدف وارد میدان کارزار سیاسی خاورمیانه شده است که قدرت شیعیان در عراق و سوریه را تضعیف کند و تنها کشوری که از این ضعف سیاسی بهره می‌برد، حکومت وهابی عربستان است.
داعش در شبکه‌های اجتماعی چه می‌کند
با ثبت نام در این اپلیکیشن، کاربر می‌پذیرد که برنامه نویسان این اپلیکیشن اجازه دارند تا محتوای مورد نظر داعش را بر روی حساب شخصی‌شان منتشر کنند. این توییتها شامل لینک، هشتگ و تصویر بوده و به گونه¬ای طراحی شده‌اند که الگوریتم‌های تشخیص اسپم در توییتر آن‌ها را به عنوان هرزنامه شناسایی نکند. در زمان-های معمولی نیز کاربر می‌تواند از حساب کاربری‌ خود استفاده‌های شخصی‌اش را داشته باشد.
رازهای موفقیت داعش در عراق
اما آیا واقعا داعش خطری برای آمریکاست وامریکا از حمله داعش به مردم وکشورعراق بی اطلاع بوده و مخالف آن است و از سقوط دولت شیعی مالکی نگران است؟یا این عملیات یک سناریوی طراحی شده از سوی سرویس های اطلاعاتی امریکا ومتحدان منطقه ای آن همانند عربستان ،ترکیه و قطر است تا بتواند از دولت مالکی انتقام گرفته و ایران را تهدید کند و موازنه قدرت را در منطقه به نفع عربستان مایل سازد؟
شاهزادگان‌سعودی مهمترین منبع مالی داعش
کارشناسان می گویند مهمترین منبع مالی تروریست های داعش ، شاهزادگان سعودی و برخی حکام اقتدارگرای عربی منطقه هستند.
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
آرشیو