صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۳ | الخميس 6 ذو الحجة 1435 | Thursday, 2 Oct 2014
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
پیشروی آرام داعش به سمت «کوبانی»
نیروهای گروه ترورییستی داعش با وجود ادامه درگیری‌های خود با افراد مسلح کرد به پیشروی خود به سمت شهر کوبانی در شمال سوریه در نزدیکی مرز با ترکیه ادامه می‌دهند.
پیوستن به داعش دغدغه جدید دختران غربی
صدها دختر و زن جوان در حال ترک خانه های خود در کشورهای غربی با هدف پیوستن به گروه های افراطی در خاورمیانه هستند. افزایش تعداد این دختران موجب افزایش نگرانی سرویس های مبارزه با تروریسم در غرب شده است.
احتمال مداخله زمینی ترکیه در سوریه
مقامات مسئول ترکیه از احتمال مداخله زمینی این کشور در سوریه به منظور آنچه که «حمایت از ترک‌ها» خوانده شده، خبر می‌دهند.
آیا اوباما به عراق نیروی زمینی می فرستد؟
نظرسنجی شبکه ان.بی.سی آمریکا، فاش کرد که اکثر آمریکایی ها پیش بینی می کنند که کشورشان برای مبارزه با داعش، به عراق نیروی زمینی اعزام خواهد کرد.
رمزگشایی از پروژه پاکستانیزه کردن
سکوت دولتهای غربی و حمایت بی شائبه آن ها، در کنار حمایتهای مالی کشورهای حاشیه خلیج فارس از داعش این سوال را پیش می آورد که چه اتفاقی افتاده است که سیاست های امریکایی ها تا این میزان تغییر کرده است. دولت های غربی و آمریکا چه طرحی را در سر می پرورانند؟
حملات به داعش عملیات روانی است نه نظامی
رئیس جمهور ایران می‌گوید که هر کشوری مرزهایی برای انعطاف در مقابل دیگران دارد و گذشتن از این مرزها به معنای انعطاف نیست و به زیر پا گذاشته شدن حقوق ملت می‌انجامد.
تهدید داعش؛ دست نیاز انگلیس به سوی ایران
یکی از موضوعاتی که طی چند ماه گذشته ایران را در کانون راهبردهای منطقه‌ای انگلیس قرار داده، اقدامات گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه است که منافع غرب و به طور طبیعی انگلستان را در منطقه مورد تهدید جدی قرار داده است.
شوخی مضحک آمریکا در از بین‌بردن تروریسم
علی لاریجانی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس با اشاره به حملات روز گذشته آمریکا به سوریه گفت: رئیس‌جمهور آمریکا در روز گذشته نطقی اعلام کرد از آنجایی که دولت مرکزی سوریه امکان نابود ساختن تهدید داعش را ندارد آمریکا راسا وارد عمل شده است.
مداخله نظامی آمریکا در سوریه آغاز شد
پنتاگون از انجام نخستین عملیات هوایی آمریکا و همپیمانانش در سوریه خبر داد.
ائتلاف ضدداعش، مقدمه بازیابی هژمونیک امریکا
درگیر شدن کشورهای منطقه به اختلافات طایفه‌ای و مذهبی تیر خلاصی به بیداری اسلامی به‌عنوان جدی‌ترین رقیب نظام نوین کدخدامنشانه‌ی آمریکایی در دوران گذار پارادایمی است. هدایت و به ثمر رسیدن بیداری اسلامی پیچ تاریخ‌ساز جهانی را به گونه‌ای رقم خواهد زد که نظم نوین آمریکایی به‌سوی مردم‌سالاری منطقه‌ای تغییر جهش خواهد داد.
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
آرشیو