صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴ | الأربعاء 22 ذو الحجة 1436 | Wednesday, 7 Oct 2015
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
حمایت حزب‌الله از عملیات نظامی روسیه
«شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی ضمن حمایت از عملیات نظامی روسیه در سوریه تصریح کرد: روسیه تروریست های تکفیری که زندگی مردم منطقه را مختل کرده اند را هدف قرار می دهد.
پیوستن چین به طرح روسیه و ایران برای سوریه
وان ای وزیر امور خارجه چین در دیدار با سرگی لاوروف همتای روس خود در چارچوب هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد از اقدامات مشترک روسیه و چین در راستای حل و فصل صلح آمیز بحران در سوریه سخن گفت.
حملات هوایی روسها به ۵۰ مرکز داعش
منابع وابسته به ارتش روسیه از حمله هوایی به ۵۰ مرکز وابسته به گروه تکفیری داعش طی روزهای گذشته خبر دادند.
آمریکا به سیاستهای خطرناک خود در منطقه پایان دهد
خطر بزرگ و اصلی در جهان امروز آن است که، سازمان‌های تروریستی به حکومت‌های تروریستی تبدیل شوند. ما متأسفیم که قیام‌های ملی در منطقه ما توسط تروریست‌ها به انحراف کشیده شوند و به جای صندوق رأی، اسلحه و ترور سرنوشت ملت‌ها را تعیین نماید.
فجایع مکه نشان از ضعف مدیریتی است
نصرالله با تاکید بر عدم جدیت آمریکا در مبارزه با تروریسم گفت: دولت آمریکا، سردمدار تروریسم است‬‎ از این رو آمریکا برای مبارزه با تروریسم صلاحیت ندارد‬. زیرا معتقدیم آمریکا در مبارزه با تروریسم جدی نیست بلکه حتی بر این باوریم که آنها(آمریکایی‌ها) از تروریسم برای تحقق منافعشان استفاده می‌کنند‬‎.
۴۰ هزارشیعه مناطق فوعه و کفریا درآستانه مرگ حتمی
بر اساس گزارش های رسیده حدود ۷ میلیون آواره در داخل سوریه و ۴ میلیون آواره خارج از سوریه هستند و تاکنون به کشورهای لبنان، ترکیه و اردن مهاجرت کرده اند وبرخی نیز به کشوهای اروپایی مهاجرت می کنند . کشورهای اروپایی در این باره دچار معضل شده اند که چطور مهاجران را اسکان دهند اما رسانه ها و اروپایی ها می دانند علت فرار مردم گروه های مسلح تروریستی است نه اسد، بیشتر مردمی که به سمت اروپا مهاجرت می کنند از حلب اند که تحت تصرف تروریست هاست و از سوی دیگر هزاران نفر سوری از اردوگاه های ترکیه به اروپا سفر می کنند. از اولین روزهای درگیری، ترکیه مهاجرت سوری ها را تسهیل کرد.
آلمان برنده جنگ سوریه است
کشورهای زیادی در جنگ بوسنی به کمک مسلمانان بوسنی آمدند اما قطعاً مؤثرترین آن‌ها ایران بود. حجم کمکهای ارسالی از ایران به بوسنی آن‌قدر زیاد بود که در پایان جنگ علی عزت بگوویچ رییس‌جمهور بوسنی هم گفت «اگر کمک های ایران نبود مردم بوسنی از مهلکه صرب ها جان سالم به در نمی بردند.» اما سؤال اینجاست که چه شد که بعد از جنگ مردم بوسنی کمک‌های ایران را فراموش کردند.
راز استقبال مرکل از جنگ‌زدگان سوری
موضوع سیل مهاجران و جنگ زدگانی که به اروپا سرازیر شده اند تا هم از جنگ و خونریزی‌های تروریست رهایی پیدا کنند و هم باقی زندگی‌شان را در آرامش و آسایش بگذرانند این روزها خبر یک جهان است.
مناطق تحت تصرف ارتش سوریه و داعش+  نقشه و اینفوگرافیک
بحران سوریه از ۲۶ ژانویه ۲۰۱۱ شروع شد و مخالفان مسلح دولت تحت عنوان‌های «ارتش آزاد» (الجیش الحُر) که در سال ۲۰۱۱ با برنامه کشورهای مخالف سوریه و مشارکت تعدادی از نظامیان جداشده از ارتش سوریه تشکیل شد. جبهه النصره که شاخه رسمی القاعده در سوریه به شمار می‌آید و گروه تروریستی داعش مهم‌ترین گروه‌های مسلح مخالف دولت به شمار می‌آیند.
مادر اگنس از ماجرای آن ۶۵٠٠ نفر می‌گوید
سخت‌ترین چیزی که در حمص با آن مواجه شدم دورویی رسانه‌های بین‌المللی بود که جنایت‌های مرتکب شده در حق بیگناهان و علیه انسانیت را با خون‌سردی تمام پوشش می‌دهد. دوم اینکه من از کشف این جنایت‌ها و ملاقات با خانواده‌های قربانیان خیلی متاثر شدم و درد کشیدم. مثلا یک مادر علوی با تمنا و خواهش به من می‌گفت: تنها پسرم را که ٢٧سال دارد از من گرفته‌اند به آن‌ها بگو که بدنش را تکه تکه نکنند، به آن‌ها بگو که او را سریع بکشند و تکه تکه‌اش نکنند و بدنش را تکه تکه برای من نفرستند. این‌طور به من گفت و من با چشم خودم دیدم که چطور جسد یک مرد را تکه تکه کرده بودند.
نظرسنجی

برای براندازی آل سعود کدام اقدام مفیدتر است

نمایش نتایج

بارگذاری ... بارگذاری ...
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر


آرشیو