صفحه اصلی آرشیو مرام‌نامه پیوندها تماس با ما
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ | الأربعاء 29 جماد ثاني 1438 | Wednesday, 29 Mar 2017
فرهنگی سیاسی بین‌الملل اجتماعی طنز حوزه و دانشگاه فضای مجازی چندرسانه‌ای کتابخانه جزوات مصاحبه پیشخوان یادداشت چهره‌ها پرونده‌ها
ارسال مطلب
نظام فکری در اندیشه منظومه‌وار شهید مطهری
اگر بخواهیم برنامه‌ای منسجم برای مطالعه در زمینۀ اسلام‌شناسی معین کنیم، ناگزیر باید به دنبال آثار متخصصی برویم که هم در شناخت زوایای اسلام متبحر و مجتهد باشد و هم در زمان‌شناسی پیش‌قدم باشد؛ چرا که آن‌چه احتیاج امروز ماست، شناخت کاربردیِ اسلام است؛ اسلامی که به نیازهای روزِ ما پاسخ‌گو باشد؛ در مقام حاضر، ما به دنبال این نیستیم که مثلاً مفسر یا فقیه شویم؛ بلکه صرفاً به دنبال این هستیم که به عنوان یک مسلمان، با آگاهی و بصیرت از اسلام تبعیت کنیم.
کتاب‌خوانی مجازی با محوریت آثار شهید بهشتی
مدیرعامل موسسه گسترش مطالعات علم دینی صدرا گفت: دومین دوره طرح حلقه‌های مجازی کتاب‌خوانی با محوریت آثار شهید بهشتی از ۲۱ تیر آغاز خواهد شد.
سیر مطالعاتی عاشوراپژوهی
آن چه در این سیر مطالعاتی ارائه شده است، مجموعه ای ۱۲کتابی است که توسط جناب آقای دکتر محمدرضا سنگری دکترای زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران که از عاشوراپژوهان برجسته هستند، به شما مخاطبین پیشنهاد شده است.
برگزاری دوره سیر مطالعاتی آثار استاد طاهرزاده
این دوره با تکیه بر آثار، تألیفات و جزوات استاد طاهرزاده که در طی سالهای گذشته جمع آوری و تألیف شده و مشتمل بر مباحث انسان شناسی، غرب شناسی، مهدویت و انقلاب اسلامی و…است برگزار می شود.
آشنایی با سیر مطالعاتی جهان اسلام
هر فعال جهان اسلامی باید چالش‌های کلی جهان اسلام را بداند و روی آن مسائل و مشکلات فکر کرده باشد و یک سری راهکارهای اجمالی در آن خصوص داشته باشد. برای این امر باید مطالعات و تأملاتی جدی در این زمینه داشته باشیم تا با توجه به چالش‌های اصلی و فرعی جهان اسلام و مسلمانان مناطق مختلف، برنامه‏ ریزی بکنیم…
سیر مطالعاتی جامع آثار استاد مطهری
با توجه به کثرت آثار استاد مطهری، تنظیم سیر مطالعاتی جهت راهنمایی علاقه مندان به مطالعه ی آثار استاد، ضروری به نظر می رسد. در برخی سیرهای ارائه شده، کتاب ها بر اساس روند آسان به مشکل منظم شده است که با این اشکال مواجه است که نظم موضوعی کتابها نادیده گرفته میشود. میتوان کتابها را بر اساس موضوعات جداگانه طبقه بندی نمود و سپس در مطالعه ی موضوعات و کتابهای موجود، موارد آسان را بر دشوار مقدم قرار داد.«سیر مطالعاتی جامع آثار استاد مطهری» بر این اساس تنظیم یافته است.
پربازدیدترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرسنجی

برای براندازی آل سعود کدام اقدام مفیدتر است

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
تازه‌ترین اخبار
اخبار بیشتر
پربحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.آرشیو