وقتی اصلاح‌طلبان و اصولگرایان هم عدالت‌خواه می‌شوند/بازسازی اصلاح‌طلبی با سوسیال‌لیبرالیسم

این خود نشان پیروزی گفتمانی حرکت‌های عدالت‌خواهانه و انقلابی است که گرچه گزینه‌های مدنظر جوانان بسیجی و انقلابی و عدالتخواه در قدرت نیستند اما عدالت چنان گفتمان شده که قبیله‌های سیاسی مجبور به بازگشت به آن شده‌اند و می‌دانند بدون آن ناتوان از ارتباط‌گیری با مردم هستند.

روایت حسن رحیم‌پور از یک جوان هشتاد ساله

به لحاظ شجاعت و فداكاري هم از كودكي و رژيم قبل، هرگز من در چهره و رفتار و يا قلم ايشان “ترس” نديده‌ام. بسياري شب‌نامه‌هاي ضدّرژيم در مشهد و خراسان به قلم ايشان بود و برخي در سطح كشور و حتّي خارج كشور منتشر مي‌شد. هم به چريك‌هاي مسلّح، كمك مي‌كردند و هم به روحانيون غير مسلّح.

طلبه سیرجانی و همراهانش دستگیر شدند

پیش از این رسانه ها از برپایی مراسم پیاده روی از سوی برخی از طلاب و دانشجویان با عنوان عدالتخواهان ولایتمدار و به منظور تحقق بخشیدن به مطالبات رهبری در خصوص اجرای عدالت در روز پنجشنبه 22 اسفند و در شهر قم خبر داده بودند.

جزوه «پیگیری تخصصی مسائل نظام»: شیوه نامه کارعلمی فعالان دانشجویی +دانلود

دهه عدالت و پیشرفت و ورود انقلاب به مرحله ایجاب و تلاش برای تحقق دولت اسلامی (در قالب تغییر روش و منش مسئولین) و جامعه اسلامی (در قالب اصلاح ساختارها و تغییر اخلاق، سبک زندگی مردم و مهندسی فرهنگی و اصلاح فرهنگ عمومی و…) لوازم متعددی دارد که از جمله اصلاح رویکردهای جنبش دانشجویی را ضروری می‌سازد.

انتخابات ۹۲ بیانگر ناکارآمدی مفهوم اصول‌گرایی بود

24 خرداد 92 از حیث این فرصت به مراتب متفاوت‌­تر از 2 خرداد 76 است. اکنون با تجربه 8 ساله گذشته، جمع کثیری از نخبگان انقلابی‌ تولید شده‌اند که هم تجربه جدی مدیریتی در دولت را دارند و هم در عرصه نظری قابلیت آن را یافته‌اند تا متناسب با رویکردهای اسلامی و انقلابی حرف ایجابی جدیدی را مطرح کنند. علاوه بر این گفتمان انقلاب اسلامی امروز از ظرفیت چند میلیونی اجتماعی در سراسر کشور برخوردار است.

روح الله رشیدی

از روزی که تن‌پرور شدیم…

عدالتخواهان در این هشت سال، نسبتی حداقلی با واقعیات زندگی عامه‌ی مردم داشتند و بیشتر در حوزه‌هایی ورود کردند که «خاص» و «نخبگانی» بود و نه «عام» و «مردمی». عدالتخواهان، که همواره جریان روشنفکری را متهم به دوری از مردم و فروافتادن در فضای نخبگانی متهم می‌کردند، حالا خود نیز به نوعی در این ورطه افتاده بودند!

مردم از شما توقع «انقلاب» دارند نه «رفرم»

تسلیم فشار «ماستی‌ها» که هرچه می‌کشیم از این «غضنفری‌هایی» که به جای «مارادونا» گل در دروازه‌ی خودی می‌زنند! نشوید. آنها امتحان خود را پس داده‌اند. شما تافته‌ی جدابافته از مرزبندی‌های سیاسی برانگیخته شده‌اید. خود را با سرنوشت محتوم آنها که عدم اقبال و اعتماد مردم است پیوند نزنید.

سمیناری برای شهید عدالتخواه افغانستان

این سمینار یکروزه، به مناسبت بزرگداشت هجدهمین سالگرد شهادت شهید عبدالعلی مزاری، با محوریت مقاومت و عدالتخواهی در پنج نشست تخصصی در حوزه-های حقوق، جامعه‌شناسی، هنر و ادبیات، علوم سیاسی و فلسفه ،برگزار می‌‏شود.

جبهه نخبگانی برای تحقق گفتمان رهبری ایجاد شود

ما باید در عرصه پیشرفت عدالت محور، به رسانه ها و افراد و مدل های جدید مختص خودمان برسیم. البته باید با همین رسانه های موجود و با همین توانمندی موجود، شروع کنیم و در عرصه فرهنگِ اقتصاد و فرهنگ اجتماع، ورود داشته باشیم. البته این دو عرصه را نمی توان تفکیک کرد، چرا که اگر تفکیک کنیم، خودش ناقض خودش می‌شود.

عدالت‌خواهی، برگه‌ی گم‌شده‌ی دانشجو

اگر پایان‌نامه ها و مقالات علمی-پژوهشی دانشجویی را مورد توجه قرار دهیم و یا برنامه‌های طول ترم یک تشکل را فهرست کنیم نسبتی که بین این فعالیت ها و نیازهای عدالت خواهانة انقلاب دریافت خواهیم کرد، قابل توجه خواهد بود.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.