محور مقاومت این‌بار به خود باخت!

حزب‌الله به خوبی از حساسیت توافق و انتقال اعضای داعش به دیرالزور مطلع بوده به‌گونه‌ای که حتی بشار اسد هم چندان به آن رغبتی نداشته است. اما به نظر می‌رسد در این میان، واکنش احتمالی مقامات عراقی چندان مورد محاسبه قرار نگرفته بود و همین بهانه‌ای شد برای حاشیه‌سازی‌های مختلف.

بیجی آزاد شد

«کریم النوری»، سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق در گتاکید کرد که عملیات آزادسازی «بیجی» عملیات موفقی بود و نیروهای مسلح و امنیتی عراق اهداف مشخص شده در این عملیات را محقق کردند. سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق خاطرنشان کرد که ماهرترین و جنگجوترین عناصر گروه تروریستی تکفیری «داعش» نیز از رویارو شدن با قهرمانان بسیج […]

اخبار ضد و نقیض از هلاکت سرکرده داعش

رسانه جنگ عراق اعلام کرد: سرنوشت سرکرده گروه تروریستی داعش پس از بمباران کاروان عناصر داعش در الانبار همچنان نامشخص است.

نبردی دریایی که کمتر از آن یاد می‌شود

در شهریورماه 1365، نبردی دریایی بین ایران و عراق رخ داد که به عملیات کربلای‌3 موسوم شد.

مالکی:قانون گارد ملی تصویب نخواهد شد

رئیس ائتلاف دولت قانون عراق با اشاره به دخالت‌های خارجی و تلاش‌های موجود برای منحرف کردن قانون گارد ملی از مسیر اصلی‌اش، گفت که پیش‌نویس این قانون از مرحله کنونی عبور نخواهد کرد و تصویب نمی‌شود.

جنگ‌های هفت‌گانه اوباما در جهان اسلام

جنگ های بوش در عراق و افغانستان ۴ تا ۶ تریلیون دلار روی دست شهروندان آمریکایی هزینه گذاشت و لذا اوباما وعده داد که هزینه‌‌ای برای اقتصاد بحرانی آمریکا نتراشد با این وجود او سبک جدید هفت جنگ علیه سوریه، عراق، پاکستان، یمن،‌ لیبی، سومالی و افغانستان به راه انداخت.

عروسک‌های ایرانی مهمان کودکان سوری

عروسک های ایرانی که در کمپین «عروسک های خاموش» و جهت اعلام همبستگی با کودکان جنگ طراحی و ساخته شده بود به دست کودکان جنگ در دمشق رسید.

کردستان عراق خواستار کمک ایران شد

وزیر امور خارجه کردستان عراق خواستار کمک ایران برای مقابله با استفاده گروه تروریستی – تکفیری داعش از سلاح‌های شیمیایی شد.

«برجام» در عراق به روایت سرآشپز

هانس بلیکس رییس آژانس انرژی اتمی (1981-1987) و مسئول کمیسیون نظارت و بازرسی شورای امنیت در عراق (1999 تا 2003)، مسئول خلع سلاح هسته‌ای و سپس موشکی، شیمیایی و بیولوژیکی عراق بود. اتفاقی که در قالب نفت در برابر غذا همانند آن‌چه ما در برجام پذیرفته‌ایم روی داد. لذا خواندن تاریخ خلع سلاح عراق که در صورت اجرای برجام، آینده‌ی ماست

طرح واشنگتن برای تامین امنیت بغداد

منابع عالی رتبه امنیتی در عراق از تلاش آمریکا برای ایجاد لشکری نظامی از نیروهای عراقی آموزش دیده تحت نظارت مربیان آمریکایی با هدف تامین امنیت بغداد خبر دادند. در همین حال مسئولان سیاسی عراق از امکان استقرار مجدد نظامیان آمریکا در عراق ابراز نگرانی کرده و نسبت به خطرات آن هشدار دادند.

اخرین اخبار
پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.