پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۳ اردیبهشت ۹۱ | ۲۲:۵۸

انتقاد ضمنی رهبر انقلاب از شعار «جانم فدای رهبر»

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند این که نیروهای نظامی اظهار کنند که جان خود را فدای یک شخص می‌کنند درست و «شرعی» نیست بلکه همه‌ی نیروهای نظامی باید جان خود را فدای اسلام کنند و خود آن شخص نیز جان خود را فدای اسلام کند.


به گزارش تریبون مستضعفین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، مقام معظم رهبری امروز ضمن حضور در محل ستاد نيروی زمينی ارتش جمهوری اسلامی و بررسی فعاليتها و دستاوردهای اين نيرو، بیانات مهمی را درباره‌ی لزوم «مردمی بودن» و «مکتبی بودن» همه‌ی نیروهای نظامی بیان کردند.

مشروح بیانات ایشان که هنوز روی پایگاه رسمی ایشان (khamenei.ir) منتشر نشده است، امشب از شبکه‌ی اول سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

رهبر انقلاب با بیان این‌که ارتش زمان شاه مدعی بود که «برای حفظ شخص طاغوت» شکل گرفته و فعالیت می‌کند افزودند «ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است.»

فرمانده کل قوا در ادامه خاطر نشان کردند این که نیروهای نظامی اظهار کنند که جان خود را فدای یک شخص می‌کنند درست و «شرعی» نیست بلکه همه‌ی نیروهای نظامی باید جان خود را فدای اسلام کنند و خود آن شخص نیز جان خود را فدای اسلام کند.

گفتنی است که شعار «جانم فدای رهبر» از شعارهای مرسوم  نیروهای نظامی ارتش و سپاه و نیروی مقاومت بسیج است که جزء همیشگی تبلیغات مناسبتی واحد فرهنگی این نیروها و هم‌چنین شعار ثابت صبح‌گاه‌‌‌های نظامی است. در مراسم فارغ‌التحصیلی نظامیان با حضور رهبری نیز، فارغ‌التحصیلان به هنگام دریافت سردوشی از دست ایشان به همراه ادای احترام نظامی شعار «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر، جانم فدای رهبر» سر می‌دهند.

 1. موسی
  ۴ اردیبهشت ۱۳۹۱

  فرمودند شخص؛ رهبری شخص نیست؛ جایگاه است. تطبیق به مصداق تان خطا است.

 2. رهرو
  ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

  سلام .دیروز همچنین خواندم که گویا ایشان سالیان قبل شفاهن در قبال فرمان کتبی برخی نهاد ها برای نامیدن ایشان با لفظ امام که مخالف هستند و خیلی صریح امر فرمودند که این لفظ بکار نرود .
  حال آیا باید باور کنیم که مخاطبان مستقیم ایشان که کلمات ر ا از دهان مبارک میشنوند عمل نمی کنند دیگران با بخشنامه و یا شفاهن دستور بگیرند و عمل کنند ؟ زمانه جالبی است ولایت پذیری آن هم از نوع مطلق آن ذدر عمل از یک فرمان کوچک ابا دارند وای به حال … این کلمات و عبارات زشت که در بین مردم هم به تمسخر گرفته میشود و مردم به تمسخر از عبارات حضرت عظما […] یا روحیفدا و این عبارات که […] و این همه وهن اسلام و تضعیف حکومت که حفظ آن از اوجب واجبات است میشود . امید وارم که این بار دیگر این کلمه بازی ها یک باره جمع شود و مثل حجت الاسلام دکتر و یا سردار دکتر و … از ادبیات این کشور گم شود و […]

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: