یکشنبه 27 ژوئن 10 | 12:19

کنار گذاشتن رییس موساد به‌خاطر رسوایی در ترور المبحوح

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تمدید ریاست مئیر داگان در سرویس جاسوسی اسراییل (موساد) موافقت نکرد و وی پس از 9 سال ریاست بر سازمان جاسوسی-تروریستی این رژیم، از کار بر کنار شد. روزنامه هاآرتص چاپ تل‌آویو در این‌باره نوشت: نتانیاهو با درخواست تمدید دوره فعالیت “مئیر داگان” رئیس موساد برای نهمین سال متوالی مخالفت کرده است. دلیل این مخالفت، شکست داگان و سرویس جاسوسی تحت نظارت وی در مخفی ماندن عملیات ترور “محمود المبحوح” یکی از رهبران جنبش حماس است که چند ماه پیش در شهر دبی امارات صورت گرفت.


بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تمدید ریاست مئیر داگان در سرویس جاسوسی اسراییل (موساد) موافقت نکرد و وی پس از 9 سال ریاست بر سازمان جاسوسی-تروریستی این رژیم، از کار بر کنار شد.

روزنامه هاآرتص چاپ تل‌آویو در این‌باره نوشت: نتانیاهو با درخواست تمدید دوره فعالیت “مئیر داگان” رئیس موساد برای نهمین سال متوالی مخالفت کرده است.
دلیل این مخالفت، شکست داگان و سرویس جاسوسی تحت نظارت وی در مخفی ماندن عملیات ترور “محمود المبحوح” یکی از رهبران جنبش حماس است که چند ماه پیش در شهر دبی امارات صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، داگان که فقط تا سه ماه دیگر ریاست موساد را برعهده دارد، از سال 2002 میلادی تاکنون در راس موساد قرار داشته و در طول دوران ریاست خود بر این سازمان جاسوسی، در به شهادت رساندن شخصیت‌های بارز فلسطینی مانند شیخ احمد یاسین، عبدالعزیز الرنتیسی و همچنین حاج عماد مغنیه نقش محوری داشته است.
اما وی سرانجام در جریان ترور مبحوح در دبی، با شناسایی افراد جوخه ترور خود توسط پلیس امارات و رسوایی رژیم صهیونیستی در فضای بین‌المللی روبرو و از کار برکنار شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.