یکشنبه 27 ژوئن 10 | 14:23

واکنش واشنگتن پست به نقد هفته نامه پنجره درباره فارسی وان

توماس اردبرینک، روزنامه‌نگار واشنگتن پست می‌نویسد: مجله تندرو پنجره، شماره آخرش را به فارسی وان اختصاص داده و بر روی جلدش، تصویری از مرداک با صورتی شیطانی چاپ کرده که نشان صورتی و سفید کانال فارسی وان را بر سینه دارد.


واشنگتن پست در گزارشی به نقد هفته نامه پنجره درخصوص شبکه تلویزیونی فارسی وان واکنش نشان داد.

به گزارش جهان این روزنامه در مقاله‌ای که پنجم تیرماه منتشر کرد، به دلایل محبوبیت این شبکه تلویزیونی فارسی زبان و اعتراض مسئولانی ایران می‌پردازد.

توماس اردبرینک، روزنامه‌نگار واشنگتن پست می‌نویسد: مجله تندرو پنجره، شماره آخرش را به فارسی وان اختصاص داده و بر روی جلدش، تصویری از مرداک با صورتی شیطانی چاپ کرده که نشان صورتی و سفید کانال فارسی وان را بر سینه دارد.

بر اساس گزارش این روزنامه، مجله پنجره می‌نویسد: مرداک یک یهودی مخفی است که می‌خواهد رسانه‌های دنیا را کنترل کند و فارسی وان را حمایت می‌کند.

مرتضی نجفی از نویسندگان مجله پنجره می‌نویسد که برنامه‌های فارسی وان ممکن است در فرهنگ غرب قابل قبول باشد، اما بر اساس این نوشته، نخستین بار است که چنین برنامه‌هایی و تا این حد مستقیم، به جامعه ایران عرضه می‌شود.

این روزنامه در ادامه مدعی شد:روز چهارشنبه پلیس به چند خانه در محله‌های شمال شهر تهران حمله کرد و دیش‌های ماهواره آنها را توقیف کرد.

روزنامه نگار واشنگتن پست براین باور است که پیش از اعلام پیروزی محمود احمدی‌نژاد در دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری، به نظر می‌رسید که صداوسیمای جمهوری اسلامی در بعضی از ابعاد مدرن عمل می‌کرد و مناظره میان نامزدهای ریاست جمهوری رویدادی نوظهور بود.

اما به نوشته این روزنامه نگار، پس از انتخابات که چندین ماه تلاطم به دنبال داشت و نفوذ تندروها را افزایش داد، تلویزیون وقت بیشتری را برای پخش مصاحبه با هواداران دولت صرف کرد و به طور گسترده به پخش دادگاه‌های دسته‌جمعی معترضان، روزنامه‌نگاران و سیاستمداران پرداخت.

واشنگتن پست می‎‌نویسد که ایرانی‌ها دیگر شش شبکه تلویزیون دولتی ایران را با قید و بندهای مذهبی، ایدئولوژیک و سیاسی تماشا نمی‌کنند و بیننده برنامه‌های فارسی وان، از جمله سریال‌های آمریکایی «فرار از زندان»، «24» و «دهاما و گرگ» شده‌اند.

 1. دقیقا
  28 ژوئن 2010

  اره بابا دیگه نگاه نمیکنن …مثل 22 بهمن که نمیرن تظاهرات مثل روز قدس که ضد امریکا شعار نمیدن ……اصلا فقط اتاف فرمان صدا و سیما برنامه هارو واسه عواملش پخش میکنه …ملت میدونن!!!!

 2. محسن یحیی
  23 جولای 2010

  با سلام
  کی گفته تلوزیون ما اختصاص داده شده به پخش مصاحبه با هواداران دولت یا دادگاه های پس از انتخابات و کی گفته که ایرانی ها دیگر شش کانال دولتی ما رو نگاه نمی کنند. مسئولان سیما برای جلوگیری از چنین اتهاماتی باید سریعا نظر سنجی کنند تا ببینند هنوز کسانی هستند که پیرو آرمان های نظام باشند. فیلم ها و سریال های ایرانی که مخصوص خانواده های ایرانی با صرف هزینه و وقت زیاد تولید می شوند معمولا برای تربیت یک فرزند ایران مناسب به نظر می آیند. پس ما نیازی به فیلم های غربی که با رگ و ریشه ایرانی متفاوت است نداریم.

 3. MIN MIN GAMBOZIYA
  29 نوامبر 2011

  آخه نظر سنجی […] می خواد که ندارین

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.