پنج‌شنبه 16 جولای 09 | 23:33

ماجرای انتشار عکس دخالت حزب الله لبنان در اغتشاشات اخیر

منتشر كنندگان چنين شايعه اي كه دستشان از هر سند و مدركي براي اثبات ادعايشان خالي است، اخيرا با ذوق زدگي، عكسهايي را از حواشي اغتشاشات اخير تهران منتشر كرده اند و نام صاحب اين عكسها را “حسين منيف اشمر”، لبناني عضو حزب الله جا زده اند. كافي است عبارت “حسين منيف اشمر”‌را در اينترنت سرچ كنيد تا با تعداد زيادي سايت و وبلاگ مواجه شويد كه فرد بي سيم به دست تصوير زير را “حسين منيف اشمر”‌ معرفي كرده اند. اما واقعيت ماجرا چيست؟


hosseinیكی از ادعاهای سخیف و بدون سندی كه از سوی رسانه های ضدانقلاب، هم در جریان اغتشاشات تیر ۱۳۷۸ و هم در جریان اغتشاشات اخیر تهران بارها تكرار شده است، ادعای دخالت اعضای حزب الله لبنان در مهار اغتشاشات خیابانی است.
ضدانقلاب از انتشار چنین شایعاتی به طور همزمان دو هدف را نشانه گیری می كند:
۱- القای این مطلب که پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی به قدری ضعیف است كه برای مهار اغتشاشاتی كه بر ضد آن صورت می گیرد، مجبور است از نیروهای خارجی استفاده كند.
۲- تحقیر و منفور كردن چهره حزب الله لبنان در افكار عمومی مردم از طریق القای اینكه حزب الله لبنان، مزدور جمهوری اسلامی است و برای دریافت كمك از جمهوری اسلامی حاضر است به هر كاری تن در دهد. از سوی دیگر، با یكی كردن اغتشاشگران با مردم و یا طرفداران یك كاندیدا، اینطور در افكار عمومی القا شود كه حزب الله لبنان در برابر مردم ایران قرار دارد.
منتشر كنندگان چنین شایعه ای كه دستشان از هر سند و مدركی برای اثبات ادعایشان خالی است، اخیرا با ذوق زدگی، عكسهایی را از حواشی اغتشاشات اخیر تهران منتشر كرده اند و نام صاحب این عكسها را “حسین منیف اشمر”، لبنانی عضو حزب الله جا زده اند. كافی است عبارت “حسین منیف اشمر”‌را در اینترنت سرچ كنید تا با تعداد زیادی سایت و وبلاگ مواجه شوید كه فرد بی سیم به دست تصویر زیر را “حسین منیف اشمر”‌ معرفی كرده اند. اما واقعیت ماجرا چیست؟

پس از تماس برخی خوانندگان وبلاگ خشونت سانسور شده و پیگیریهای بعدی ما، معلوم شد این عكس نه متعلق به “حسین منیف اشمر”، كه متعلق به فردی به نام “حسین غ” است. “حسین غ” متولد تهران و ساكن خیابان ایران در تهران است.
نام كامل و مشخصات بیشتر صاحب این عكس كه به دلیل بیم مزاحمت و تهدید جانی از سوی اغتشاشگران از انتشار كامل آن خودداری می كنیم نزد مدیران وبلاگ،‌ محفوظ است.
گفتنی است، شهیدان “علی منیف اشمر” و “محمد منیف اشمر” دو برادر شهید از شهدای استشهادی حزب الله لبنان هستند كه شباهت ظاهری تقریبی “حسین غ”‌ با آنها، ممكن است ضدانقلاب را برای گذاشتن نام “حسین منیف اشمر” بر “حسین غ” تحریك كرده باشد.

 1. عبدالله
  11 ژانویه 2015

  صاحب عكس فوق برادر بزرگوار حاج مهدي نوروزي از شير بچه هاي كرمانشاهي ديروز مصادف با 20 دي ماه 93 در درگيري با عناصر پليد تكفيري در شهر سامراء عراق به شهادت رسيد.
  ايشان از نيروهاي مخلص و مجاهد نيروي انتظامي جمهوري اسلامي بود كه بصورت خودجوش از اولين روز درگيري هاي عراق به اين كشور رفت .
  مراسم تشعيع و خاكسپاري ايشان در چند روز آينده در كرمانشاه برگزار مي گردد.

 2. مسعود عيسوي
  11 ژانویه 2015

  اين تصوير شهيد مهدي نوروزي مي‌باشد
  شهيد مدافع حرم امامين عسكرين
  ديشت (93/10/20) توسط تك تيراندازان تكفيري داعش در سامرا به شهادت رسيد

 3. اميد
  13 ژانویه 2015

  روحش شاد و راهش بر رهرو باد

 4. سعید
  9 اکتبر 2015

  این که حاج مهدی خودمونه
  حسین غ کیه عمو
  این مرد شیر سامراست
  هر جا تو سامرا مشکل پیش ميومد همه میافتیم دنبال حاج مهدی
  البته ایشون 20 دی سال گذشته به شهادت رسیدند
  شهید مهدی نوروزی از رفقای عزیز بودند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.