یکشنبه 27 ژوئن 10 | 14:33

احساس وظیفه موسوی و کروبی در حمایت از دانشگاه آزاد

کروبی و موسوی با زیر سوال بردن انتخابات مجلس در ادامه تصریح کردند که مطابق قانون اساسی اعمال قوه مقننه از طریق مجلس شورای اسلامی است و این مجلس در عموم مسایل در حدود مقرر قانون اساسی می‌تواند به وضع قانون مبادرت کند اما عده ای حتی جایگاه این مجلس که شرائط انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در آن رعایت نگردیده را بر نمی تابند. این دو در ادامه در اظهارات جالبی بدون اشاره به آنچه طی یک سال گذشته انجام داده اند تصریح کردند: لازم است همگان در مقابل این گونه رفتارها موضع بگیرند و به قانون گریزان اجازه ندهند با چنین شیوه هایی مقاصد نامشروع خود را پیش ببرند.


موسوی و کروبی در دیداری که اخیرا داشتند، اعتراض منتقدین به رای مجلس را نامشروع دانستند و بر ایستادگی در مقابل ان تاکید کردند.

در این دیدار همچنین موسوی و کروبی مراتب تاسف و نگرانی خود را از تضعیف نهاد قانونگذاری که با هجمه به مجلس به بهانه تصویب مصوبه ای در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد شد، اظهار کردند.

کروبی و موسوی با زیر سوال بردن انتخابات مجلس در ادامه تصریح کردند که مطابق قانون اساسی اعمال قوه مقننه از طریق مجلس شورای اسلامی است و این مجلس در عموم مسایل در حدود مقرر قانون اساسی می‌تواند به وضع قانون مبادرت کند اما عده ای حتی جایگاه این مجلس که شرائط انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در آن رعایت نگردیده را بر نمی تابند.

این دو در ادامه در اظهارات جالبی بدون اشاره به آنچه طی یک سال گذشته انجام داده اند تصریح کردند: لازم است همگان در مقابل این گونه رفتارها که جایگاه نهاد قانونگذاری و اختیار نمایندگان را سلب می کند، موضع بگیرند و به قانون گریزان اجازه ندهند با چنین شیوه هایی مقاصد نامشروع خود را پیش ببرند.

آنان همچنین تاکید کردند که اگر توسل به قانون گریزان و متجاوزان به یک قاعده نامبارک تبدیل گردد، دیگر حرمتی برای اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی باقی نخواهد ماند و این امر گزینش بردار نخواهد بود. امروز نه تنها مردم و معترضین به تقلب بلکه بیت امام، مراجع گرانقدر شیعه و حتی مجلس شورای اسلامی هم از اینگونه رفتارهای مذبوحانه در امان نیستند.

  1. دقیقا
    28 ژوئن 2010

    “”قانون گریز “”..ببینم کسی از سنگ پا پر روتر سراغ داره …بگه مام بدونیم …

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.