جمعه 17 جولای 09 | 13:29

نقش برخي سياسيون در اغتشاش‌هاي اخير روشن شده است

جریان «اعتراف‌ها» و پخش آنها بعد از آن آغاز شد که صدا و سیما اقدام به پخش بخشی از اعتراف‌های اوباشگران دستگیرشده در اغتشاش‌های پس از انتخابات کرد و اگرچه مدت زمان این اعتراف اندک بود و ادامه پیدا نکرد ، اما از سوی بسیاری از مردم و سیاسیون مورد استقبال قرار گرفت، اما دیروز وزیر اطلاعات درباره پخش کامل اعترافات متهمان اغتشاشات اخیر گفت: «پخش اعترافات متهمان اغتشاشات اخیر به نظر قاضی بستگی دارد.»


وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه دولت به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

نقش برخی سیاسیون در اغتشاش‌های اخیر روشن شده است

mohseniجریان «اعتراف‌ها» و پخش آنها بعد از آن آغاز شد که صدا و سیما اقدام به پخش بخشی از اعتراف‌های اوباشگران دستگیرشده در اغتشاش‌های پس از انتخابات کرد و اگرچه مدت زمان این اعتراف اندک بود و ادامه پیدا نکرد ، اما از سوی بسیاری از مردم و سیاسیون مورد استقبال قرار گرفت، اما دیروز وزیر اطلاعات درباره پخش کامل اعترافات متهمان اغتشاشات اخیر گفت: «پخش اعترافات متهمان اغتشاشات اخیر به نظر قاضی بستگی دارد.» البته این «اعترافات» مربوط به برخی چهره‌های سیاسی است و به نظر می‌رسد حاوی نکات بسیار مهم و تکان‌دهنده‌ای است. بیان بسیاری از موضوع‌های پشت پرده آشوب‌ها و شفافیت ابعاد مختلف جنایات و شایعه‌های پس از انتخابات دلیلی بود تا برخی حتی بر ادامه پخش چنین اعتراف‌هایی از تلویزیون تاکید کنند ، چه؛ حسین فدایی، دبیرکل جمعیت ایثارگران  از صداوسیما و نیروی‌های امنیتی خواست که با نمایش اعترافات دستگیرشدگان «ابعاد جنایات رخ داده را افشا کنند». جواد کریمی ، عضو کمیسیون امنیت ملی هم گفته بود که با اعترافات اخیر، گروه‌ها و رهبران اغتشاشات در افکار عمومی منزوی خواهند شد.
اما حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای وزیر اطلاعات در حاشیه جلسه دیروز هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران به دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر اشاره و تصریح کرد: «‌در اغتشاشات اخیر برخی از عوامل جریانات ضد انقلاب تابلودار از جمله افرادی وابسته به منافقین دستگیر شدند». وزیر اطلاعات با بیان اینکه «متهمان در حال تحقیق و بازجویی هستند و برخی از این افراد نقش‌شان در اغتشاشات اخیر مشخص شده و تا زمانی که تحقیقات کامل صورت نگیرد نمی‌توان جواب روشنی به این سوال داد»‌، باردیگر تاکید کرد: «اجمالا نقش برخی سیاسیون در اغتشاشات اخیر روشن شده است».
طولانی شدن بررسی و نتیجه پرونده این متهمان سوالی بود که از سوی برخی خبرنگاران مطرح شد که وی چنین پاسخ داد: « اصولا پرونده تحت نظر قوه قضائیه است و ممکن است پرونده در اختیار ضابط قوه قضائیه برای تحقیقات بیشتر قرار گیرد ،لذا پرونده متهمان از نظر کلی زیر نظر قاضی است». اژه‌ای در ادامه با بیان اینکه « برای ادامه تحقیقات به دستگاه‌های دیگری نیز پرونده‌ها داده می‌شود» ، تصریح کرد: «نمی‌توان زمانی را برای مشخص شدن نتیجه پرونده‌ها تعیین کرد چرا که بخش زیادی از آن به خود متهمان و بخشی دیگر به تحقیقات و استعلام‌ها بستگی دارد و اینکه در مورد یک پرونده چقدر تحقیقات لازم است و باید در چه مدت زمانی انجام گیرد، عمدتا زیرنظر قاضی و ضابط قضایی است». وزیر اطلاعات همچنین درباره پخش کامل اعترافات متهمان اغتشاشات اخیر گفت: پخش اعترافات متهمان اغتشاشات اخیر به نظر قاضی بستگی دارد. تاخیر به وجود آمده دراعدام برادر عبدالمالک ریگی که اعلام شده بود «به درخواست یک مرجع اطلاعاتی صورت پذیرفته» ،‌هم از جمله موضوعاتی بود که از سوی خبرنگاران با وزیر اطلاعات در میان گذاشته شد. وی این شایعه که «به تاخیر افتادن اعدام وی از سوی وزارت اطلاعات بوده است» را تکذیب کرد و افزود: ‌اعدام وی بستگی به دستور و نظر قاضی پرونده دارد که طبعا روال عادی خود را طی می‌کند و اگر درخواست یا اشکالی داشته باشد مورد بررسی قرار می‌گیرد و این شایعه صحت ندارد. اژه‌ای همچنین شایعات مطرح شده درباره اعدام تاج‌زاده را تکذیب کرد و گفت: چنین چیزی صحت ندارد و کسی که هنوز به دادگاه نرفته چگونه ممکن است چنین حکمی برای او صادر شود. وی درباره حضورش در کابینه دولت دهم هم اظهار بی اطلاعی کرد و نظر دادن خودش درباره عملکرد خود را سخت عنوان کرد و گفت : من تمام تلاشی را که ممکن بود انجام دادم.

منبع : روزنامه وطن امروز

  1. g.j
    6 آگوست 2009

    دیشب دوباره قیافه غیرقابل تحمل مهاجرانی وزیر خائن خاتمی را در بی بی سی دیدم و از اراجیف نامبرده من خجالت کشیدم و افسوس خوردم که چکونه این ارازل سالها از اخور نظام بهترین امکانات را استفاده کردند و در اخر اینجوری در حق ملت انقلاب و خط امام خیانت کردند من یک ایرانی هستم ودر المان زندگی میکنم از نظر خارجی ها افرادی مانند مهاجرانی مورد تنفر جامعه اروپاست از نظر مردم اروپا این افراد که در حق کشور خود تا این حد خائن هستند در انگلیس یا المان تکلیفشان معلوم است دیشب نوع حرف زدن مهاجرانی انقدر رزیلانه بود که مجری برنامه از نوع رفتارش دچار شرم و خجالت شده بود زیرا او خوب میدانست که مهاجرانی از روی ذلت و رذالت حرف میزند.
    شرم باد برخاتمی و هاشمی که افراد وطن فروش چون مهاجرانی نمک بحرام از این اغایان خائن صحبت میکند ج المان

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.