پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۱ | ۱۵:۳۱

شرح اسم؛ زندگینامه رهبر معظم انقلاب منتشر شد

پژوهش حاضر، شرحی است بر زندگی آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای از تبار و تولد تا سال‌های کودکی و نوجوانی و کارنامه‌ای است مختصر از آغازین کنش‌های سیاسی اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی.


این اثر که به زندگینامه رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۱۸ تا ۱۳۵۷ پرداخته، مشتمل بر ۸۰ عکس تاریخی است که تعدادی از آن‌ها برای اولین بار منتشر شده‌اند.

این کتاب ۷۶۶ صفحه‌ای همچنین مشتمل بر ده‌ها سند از ساواک، شهربانی و دادرسی ارتش شاه درباره دوران مبارزه و تبعید آیت الله سید علی خامنه‌ای است.

در تالیف این کتاب براتعلی طبرزدی، منصور غفوری، مجتبی سلطانی، علی اکبر رنجبر کرمانی، لیلا قدیانی و سیما موسی‌پور به هدایت الله بهبودی در فیش برداری، جمع آوری و بازخوانی اسناد و خاطرات کمک کرده‌اند.

ناشر کتاب، موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی توضیح داده که: «پژوهش حاضر، شرحی است بر زندگی آیت‌الله سیدعلی حسینی خامنه‌ای از تبار و تولد تا سال‌های کودکی و نوجوانی و کارنامه‌ای است مختصر از آغازین کنش‌های سیاسی اجتماعی ایشان تا پیروزی انقلاب اسلامی.

قطع نظر از نقش و موقعیت استثنایی ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بی‌تردید آیت‌الله خامنه‌ای یکی از عالمان تأثیرگذار در تبیین و ترویج اندیشه سیاسی اسلام و برآمدن انقلاب اسلامی ایران است. بنابراین، چنین پژوهشی به معنای بازخوانی و بازگویی بخشی از تاریخ مبارزات ملت ایران است.

نمی‌توان این پژوهش را فاقد دشواری‌های خاص ندانست؛ از کمبود منابع گرفته تا امساک برخی مراکز دست‌اندرکار و پراکندگی اسناد، این‌ها موجب گردید که با مرارت فراوان هر برگی از جایی گردآوری شود و شد. گرچه اسناد استفاده شده قادر نیست تمامی زوایای پیدا و پنهان زندگی شخصی و مبارزاتی ایشان را روشن سازد، اما مصداق بیان «سرّی» است در «حدیث دیگران».

پژوهش درباره افراد و رویدادهایی که کنش‌گران آن در قید حیات هستند این امتیاز را دارد که به سرعت در بوته نقد و بررسی و تکمیل و تصحیح قرار ‌گیرد. بی‌گمان مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی از هر نقد و نظر و بررسی درباره این اثر استقبال می‌کند.

زندگینامه‌نویسی تفصیلی گرچه یکی از زیرشاخه‌های تاریخ‌نگاری به شمار می‌آید، اما استعداد بهره‌مندی از سلیقه‌های ادبی را نیز دارد. چنان که هدایت‌الله بهبودی توانسته است سبک نگارش لطیف و جذاب خود را در خدمت یک پژوهش عالمانه و مستند قرار دهد که امید است مقبول طبع اهل نظر افتد.»

این اثر در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در مصلای امام خمینی (ره)، سالن شبستان، راهروی ۲۸ غرفه ۱۹ عرضه شده است.

 1. سپیده
  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱

  اسم انتشاراتی که این کتاب رو چاپ کرده چیه

 2. محمد امین
  ۱۶ مرداد ۱۳۹۱

  “آقا” را از هر طرف که بخوانی “آقا”سست.

 3. مهدوی
  ۲ آبان ۱۳۹۱

  سلام
  این جمله ایراد داره:
  نمی‌توان این پژوهش را فاقد دشواری‌های خاص ندانست با ساده کردنش به این عبارت می رسیم :
  می‌توان این پژوهش را فاقد دشواری‌های خاص دانست یعنی این پژوهش دشواری خاص ندارد
  لطفا اصلاحش کنید
  ممنون

 4. ليلا
  ۲ آبان ۱۳۹۱

  خيلي كتاب باحاليه، من كه خيلي ازش خوشم اومد

 5. علي
  ۲۴ بهمن ۱۳۹۱

  با سلام خدمت آقا وخدمتكاران
  افسوس من نتوانستم كتاب زندگينامه آقارا دانلود نمايم
  لطفا در چنين موردي براي راهنمايي كاربران اقدام فرماييد
  فراشبند

 6. محدثه
  ۲ آبان ۱۳۹۲

  با سلام خدمت رهبرعزیزم وناشر محترم این کتاب.من موفق به خواندن مقداری از کتاب شدم که مایه مباهات من است.امیدوارم بتوانم از زندگی ایشان درس بگیرم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: