چهارشنبه 02 می 12 | 16:18

نخستین نشست فیلم‌سازان جشنواره عمار برگزار می‌شود

نخستین نشست فیلم‌سازان جشنواره عمار با حضور محمدحسین نیرومند و برگزاری کارگاه آموزشی در دبیرخانه این جشنواره برگزار می‌شود.


به گزارش تریبون مستضعفین، دبیرخانه عمار سلسله نشست‌هایی را برای حمایت و همراهی اندیشه، رسانه و مخاطب با جریان تولید سینمای انقلاب اسلامی برگزار می‌نماید.

نخستین جلسه از این سلسله نشست‌ها جمعه ۱۵/۲/۹۱ با حضور فیلم‌سازان جشنواره مردمی عمار و دیگر فیلم‌سازان انقلابی برگزار می‌نماید.

برنامه‌های اعلام شده برای این گردهمایی اکران مستند، کارگاه آموزشی زیبایی‌شناسی با نقد مستند «آذرخش» از برگزیدگان جشنواره عمار با حضور محمدحسین نیرومند، خاطره‌گویی یکی از هنرمندان جبهه فرهنگی انقلاب و گعده فیلم‌سازان است.

همچنین در حاشیه این برنامه، نمایشگاهی از عکس‌های اکران‌های مردمی فیلم‌های عمار برگزار می‌شود و تمامی فیلم‌سازان، علاقه‌مندان و اصحاب رسانه می‌توانند در این همایش شرکت کنند.

 این همایش ۱۵ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۳ در تهران، خیابان ۱۶ آذر، روبه روی خیابان پورسینا، پلاک ۶۰، دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

دبیرخانه جشنواره عمار در توضیحی که برای این سلسله نشست‌ها منتشر کرده، آورده است: «سینمای انقلاب اسلامی علاوه بر جریان تولید، نیازمند حمایت و همراهی اندیشه، رسانه و مخاطب است. جدایی و دورافتادن سینما و سینماگران انقلابی از اندیشه، مخاطب را از ایشان می‌گیرد، دوری از مخاطب سینما را از لازمه ذاتی‌اش منفک و دوری از رسانه، مخاطب را بی‌خبر، اندیشه را بی‌ثمر و سینما را معطل می‌کند. جشنواره عمار با اعتقاد به همراهی و حمایت این چهارضلع از یکدیگر کار خود را آغاز کرد و قصد دارد سلسله همایش‌هایی را با این محوریت برگزار نماید.»

جشنواره مردمی فیلم عمار توانسته است نسل جدیدی از فیلم‌سازان را تربیت کند که با ساخت آثار سینمایی و کلیپ می‌خواهد سینما را به تسخیر اندیشه‌های خود درآورند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: