سه‌شنبه 29 ژوئن 10 | 10:53

در خصوص دانشگاه آزاد اختلافی بین دولت و مجلس وجود ندارد

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه در مسئله دانشگاه آزاد اختلافی بین دولت و مجلس وجود ندارد، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مرجع قانون عالی است که از همه قوا در آن حضور دارند و این ارتباطی به دولت ندارد و همه صاحب نظران و مسوولان از سه قوه در آن هستند.


دکتر محمود احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره تدابیر پیرامون سه مسئله حجاب، حرکت کشتی ایران برای حمایت از کودکان غزه و همچنین کشمکش بین دولت و مجلس درباره موضوع دانشگاه آزاد گفت: ما اینها را مسایل مهمی نمی دانیم، اینها مسایل معمول جامعه پویا و زنده است و چیز مهمی محسوب نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به کمک جمهوری اسلامی ایران در طول 30 سال به مردم غزه گفت: این کمک ها را جمهوری اسلامی ایران قبل از این هم داشته است.

احمدی نژاد همچنین در باره انتقاداتی که به دولت می شود، گفت: لازمه جامعه آزاد این است که انتقادهای آزاد مطرح باشد و این به معنی فاصله و اختلاف نیست. البته برخی از این نقدها تند و برخی آرام تر مطرح می شود.

رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه در مسئله دانشگاه آزاد اختلافی بین دولت و مجلس وجود ندارد، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی مرجع قانون عالی است که از همه قوا در آن حضور دارند و این ارتباطی به دولت ندارد و همه صاحب نظران و مسوولان از سه قوه در آن هستند و به نظر من همه باید قانون را رعایت کنند.

وی همچنین با اشاره به اظهار نظر نمایندگان در این باره گفت: البته قاضی هم در این زمینه تصمیمی گرفت اما رییس قوه آن تصمیم را متوقف کرد، بنابر این کشمکشی در این زمینه وجود ندارد و همه ما باید از قانون تبعیت کنیم و جمهوری اسلامی ایران جامعه ای اهل گفت و گوست.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اظهارات مطرح شده پیرامون حل بحران حاصل از نشت نفت در خلیج مکزیک و توان کمک متخصصین ایرانی در این باره اظهار داشت: این بحران ، بحران پیچیده به لحاظ فنی است و شرکت های اروپایی و آمریکایی هم نتوانستند این مشکل را حل کنند و من معتقدم این مشکل از طریق تجمیع توانمندی های بین المللی قابل حل است.

وی با اعلام اینکه اگر من به جای آن ها بودم از همه متخصصین در ملت ها و دولت ها برای کمک دعوت می کردم خاطرنشان کرد: البته توانمندی های متخصصین ما در عرصه های نفت و مهار چاه ها و همچنین مدیریت بحران نشت نفت بسیار عمیق و ارزشمند است، و وزیر نفت و شرکت های داخلی هم اعلام کمک کرده اند که تجربیات خود را در اختیار آنها قرار دهند و در زمینه مدیریت مشارکت فعال داشته باشند ،حال اگر آنها خواستند کمکشان می کنیم و اگر نه، نه.

رییس جمهور در پاسخ به سوال دیگری درباره ناوشکن های آماده باش د رحال حرکت آمریکا و همچنین ماهواره آمریکایی که علیه جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده، گفت: ما فکر می کنیم که این تنها یک ماهواره نیست بلکه سالهاست که آنها چندین ماهواره را علیه ما طراحی کرده بودند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.