جمعه 17 جولای 09 | 13:53

آقای موسوی! حداقل به این 7 سوال پاسخ دهید

شما حدود ساعت 21 جمعه 22 خرداد، در حضور خبرنگاران خود را صریحا پیروز این انتخابات معرفی کردید. در شرایطی که هنوز رای گیری جریان داشت و صندوقی شمارش نشده بود، چطور از نتیجه انتخابات مطلع و مطمئن بودید؟ …
… اگر در انتخابات مجدد شما پیروز می شدید و این بار طرفداران رقیبتان به خیابانها می ریختند و تقاضای ابطال نتیجه و تکرار رای گیری را می کردند، تکلیف چه بود؟…


جناب آقای میر حسین موسوی

سلام علیکم؛

اینجانب علی حسینی، خبرنگار سایت الف مدت 30 روز است از طرف سردبیرم ماموریت یافته‌ام از شما برای حضور در بخش “مهمان ویژه ” این سایت تحلیلی خبری دعوت کنم.

میر حسین موسوی

میر حسین موسوی

در این مدت با همه تلفن های ثابت و همراهی که ممکن بود دسترسی به شما را ممکن کند، تماس گرفتم. دعوتنامه الف را به همه شماره های نمابری که از شما موجود بود، ارسال کردم. از دوستانتان آقایان بهزادیان نژاد، تابش و علیرضا بهشتی خواهش شد که شما را برای پذیرش این دعوت متقاعد کنند. برخی از این برادران تلاش هم کردند ولی موفق نشدند. به همین دلیل هم این نامه را سرگشاده منتشر می کنم تا بلکه به دست شما برسد و با قبول این دعوت، در بخش “مهمان ویژه الف” شرکت و به سوالات ارسالی بینندگان ما پاسخ فرمایید. اگر این دعوت را قبول فرمایید، این امکان را خواهید داشت تا سوال های رسیده را انتخاب و ویرایش فرمایید. آقای دکتر بهزادیان نژاد پیش از انتخابات با قبول این دعوت، به بسیاری از سوالات و ابهامات درباره عملکرد ستاد انتخاباتی شما پاسخ دادند.

اگر فرصت پاسخگویی به سوالات بینندگان الف را ندارید یا این دعوت را رد می کنید، خواهش می کنم اجازه فرمایید برای مصاحبه‌ای کوتاه خدمت برسم. اگر برای این کار هم فرصت ندارید یا مصاحبه حضوری را مصلحت نمی دانید، خواهش می‌کنم حداقل به این 7 سوال زیر بصورت کتبی پاسخ فرمایید:

1. شما حدود ساعت 21 جمعه 22 خرداد، در حضور خبرنگاران خود را صریحا پیروز این انتخابات معرفی کردید. در شرایطی که هنوز رای گیری جریان داشت و صندوقی شمارش نشده بود، چطور از نتیجه انتخابات مطلع و مطمئن بودید؟

2. هزینه های ستادهای انتخاباتی شما (از جمله تهیه هزاران قطعه مانتوی سبز و کرایه هواپیماهای اختصاصی در سفرهای تبلیغاتی تان) از چه محلی و توسط چه کسانی تامین میشد؟

3. منظور دقیق شما از اصطلاح “صحنه آرایی و شعبده بازی” در توصیف انتخابات 22 خرداد چه بود؟ فرایند این شعبده بازی چگونه بود و توسط چه کسانی و کجا انجام شد؟ در چه تعداد صندوق؟

4. اگر رهبر انقلاب خواست شما را برای ابطال انتخابات (درمسیری غیر از قانون) قبول می کردند، پاسخ اعتراض طرفداران نامزد پیروز (هرچقدر که باشند) را چه کسی می داد؟ اگر در انتخابات مجدد شما پیروز می شدید و این بار طرفداران رقیبتان به خیابانها می ریختند و تقاضای ابطال نتیجه و تکرار رای گیری را می کردند، تکلیف چه بود؟

5. اصلی ترین دلیل شما برای ابطال انتخابات، حمایت برخی از اعضای شورای نگهبان از رقیبتان و پرداخت سهام عدالت و افزایش حقوق بازنشستگان و… بود. همه این کارها که پیش از اعلام حضور شما در انتخابات انجام شده بود و شما قاعدتا از آنها خبر داشته اید، با این وجود چرا در انتخاباتی که آنرا ناعادلانه می دانستید نامزد شدید؟ و چرا این بی عدالتی را بعد از اعلام نتیجه علم کردید؟

6. چرا بعد از اعلام نتایج و اعتراضتان به نتیجه انتخابات، دعوت صداسیما را برای انجام مصاحبه یا مناظره قبول نکردید؟

7. چرا به دعوت شورای نگهبان برای بررسی اعتراضتان جواب رد دادید و برای نظارت بر بازشماری تصادفی صندوقها نماندهای معرفی نکردید؟

امیدوارم دعوت الف را قبول و در بخش مهمان ویژه به سوالات بینندگان پاسخ فرمایید و یا حداقل به سوالات فوق پاسخ های منطقی و قانع کننده ارسال فرمایید.

هدف ما از این کار، شفاف شدن مواضع شما، رفع سوء تفاهم ها درباره عملکرد شما و رفع کدورتهای موجود و ایجاد همدلی و مودت میان طرفداران شما و طرفداران سایر نامزدها است. ان شاء الله با قبول این دعوت به تحقق این هدف کمک خواهید فرمود.

با احترام
23 تیرماه 1388

 1. اسماعیل نیوز » Blog Archive » این یک تریبون است …
  17 جولای 2009

  […] آقای موسوی! حداقل به این ۷ سوال پاسخ دهید […]

 2. مهدی
  19 جولای 2009

  خودتو زدی به خریت با این سوالات !!؟

 3. حسین
  28 جولای 2009

  یک پیشنهاد:
  همه ما این هدف را دنبال کنیم که مصاحبه ای به هر شکل ممکن با آقای موسوی ترتیب داده شود و سوالها را نیز از قبل طرح کنیم و هرکسی که موفق شد این سوال ها را از او بپرسد البته من فعلا سوالی مطرح نمی کنم ولی سوال های مطروحه از جمله همین هفت سوال وجود دارد. این را یک ماموریت بدانیم و به دنبالش برویم و هر بار که او امتناع ورزد ما اطلاع رسانی کنیم و به دوستانشان نیز بقبولانیم که او حاضر نیست پاسخ دهد.

 4. nadia
  1 سپتامبر 2009

  aali bud !
  age fekr mikonan baghie ke maskhare bazie pas javab bedan be hamin soalate maskhare

 5. mix
  9 سپتامبر 2009

  موسوی باید پیروز میشد اما تقلب شد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.