سه‌شنبه 29 ژوئن 10 | 11:33

حمايتم را از هاشمی به احمدی‌نژاد تغيير دادم

من قبل از انتخابات رياست جمهوري از آقاي هاشمي رفسنجاني حمايت مي کردم ولي بعد از اينکه مروجين وي را ديدم و آنان را با مروجين احمدي نژاد مقايسه کردم نقطه حمايتم را به سمت رئيس جمهور تغيير دادم.


آيت الله محي الدين حائري شيرازي دوشنبه شب در همايش «شهداي هفتم تير شاهدان بصيرت» در مسجد فقيه سبزواري مشهد با اشاره به فتنه و اغتشاشات بعد از انتخابات رياست جمهوري، گفت: رهبر معظم انقلاب نياز به زنداني کردن سران فتنه را احساس نکردند ولي امام راحل در سال هاي ابتدايي پيروزي انقلاب ضرورت برکناري بني صدر را به خوبي احساس کردند.

وي ادامه داد: يکي از سران فتنه در شرايطي که ملت ايران به دنبال فتنه و اغتشاشات بعد از انتخابات آنگونه در حمايت از ولايت فقيه و آرمان هاي انقلاب و محکوميت فتنه بطور بسيار پرشور در راهپيمايي ها شرکت کردند عليه اين حضور مردمي موضع گيري کرد، اگر اين فرد در انتخابات رياست جمهوري به پيروزي مي رسيد و از پشتوانه مردمي هم برخوردار بود چگونه مي خواست موضع گيري کند.

نماينده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبري گفت: من قبل از انتخابات رياست جمهوري از آقاي هاشمي رفسنجاني حمايت مي کردم ولي بعد از اينکه مروجين وي را ديدم و آنان را با مروجين احمدي نژاد مقايسه کردم نقطه حمايتم را به سمت رئيس جمهور تغيير دادم.

حائري شيرازي اضافه کرد: دستورات رئيس جمهور به دليل آنکه بعد از تصدي اين سمت حکمش توسط رهبر معظم انقلاب تنفيذ شده واجب الاطاعه است.

وي اضافه کرد: ملت ايران اسلامي در طول جنگ تحميلي هشت ساله صبر و پايمرديشان در راه دفاع از سرحدات کشور در برابر دشمن متجاوز و بعد از قبول قطعنامه توسط امام راحل بصيرتشان را نشان دادند و بعد از ارتحال امام خميني(ره) آنطور ميليوني مانند استقبال از ايشان در 12 بهمن 57، در 14 خرداد 68 پيکرشان را بدرقه و در تشييع جنازه رهبر فقيد انقلاب شرکت کردند.

نماينده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبري گفت: بعد از ارتحال بنيانگذار فقيد انقلاب اسلامي مجلس خبرگان شبيه ترين فرد به امام راحل يعني آيت الله خامنه اي را براي تصدي رهبري انتخاب کرد.

حائري شيرازي اظهار داشت: در مصر و عربستان مجلس خبرگان رهبري وجود ندارد و در کشور مصر به اين دليل حسني مبارک ولي امر است و به عنوان مثال اين فرد رئيس دانشگاه الازهر را انتخاب مي کند به اين دليل رئيس اين دانشگاه نمي تواند بر کار حسني مبارک نظارت داشته باشد.

وي مردم را به مهره هاي تسبيح و ولايت فقيه را به نخ تسبيح تشبيه کرد و گفت: دشمنان و مستکبران مي خواستند مانند اقدامي که در ساير کشورهاي اسلامي انجام دادند، در کشورمان شاه را به عنوان ولي امر به مردم معرفي کنند.

نماينده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبري گفت: در ساير کشورهاي اسلامي وقتي برچسب ولي امر توسط مستکبران و دشمنان اسلام به سلطان و يا رئيس جمهور مي خورد ملت آن کشور دربست در اختيار آن فرد قرار مي گرفتند ولي در کشورمان نتوانستند به اين هدف خود برسند.

حائري شيرازي با استناد به آيات قرآني گفت: قرآن بدون توجه به اهل بيت(ع) کتاب ضلالت و قرآن با اهل بيت(ع) به کتاب هدايت انسان ها تبديل مي شود و آناني که عهد را با حضرت علي(ع) شکستند فاسق شدند و قرآن برايشان به کتاب ضلالت تبديل شد چون چيزي را که خداوند متعال امر به وصل آن کرده بود، قطع کردند.

وي در پايان گفت: آناني که عهد خود را با حضرت علي(ع) نشکستند و ولايت آن حضرت و اهل بيت(ع) را قبول دارند، کتاب قرآن برايشان کتاب هدايت و رستگاري است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.