دوشنبه 07 می 12 | 09:54
نخستین نطق اولاند در جامه رئیس جمهور فرانسه

اولاند: هم به پاریس فکر می‌کنم هم به محروم‌ترین نقطه فرانسه

فرانسوا اولاند نماینده سوسیالیست‌ها در دومین دور از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در نخستین نطق انتخاباتی خود از «تغییر» سخن گفت


برنده رقابت انتخاباتی در فرانسه خود را سوسیالیستی خواند که به اتحاد جریان چپ پایبند است.

فرانسوا اولاند نماینده سوسیالیست‌ها در دومین دور از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در نخستین نطق انتخاباتی خود از «تغییر» سخن گفت. محور سخنان وی در جامه رئیس جمهوری فرانسه به شرح زیر است:

هموطنان من، امروز فرانسه تغییر را انتخاب کرد.

من به خوبی از لطفی که به من داشتید آگاهی دارم و می‌دانم که مطالبه‌های شما از من و لازمه‌های این پست چیست؟

از همین جا از سارکوزی به خاطر حضور در الیزه در ۵ سال گذشته قدردانی می‌کنم.

از تمام زنان و مردانی که با رای خود این پیروزی را ممکن کردند ممنون هستم. بسیاری سالهل منتظر این صحنه بودند. برخی جوان‌ها برای اولین بار این هیجان را تجربه کردند. برخی امشب با پیروزی من غمگین شدند. امیدوارم بتوانم امید را به آن‌ها که امشب اشک ریختند، بازگردانم.

تغییراتی که در این مدت از آن برای شما سخن گفتم به غنی شدن فرانسه و اعتبار بخشی به آن منتهی خواهد شد.

رای دهندگانی بودند که به من رای ندادند اما من از همین جا اعلام می‌کنم که رئیس جمهور همه خواهم بود. اکنون فرانسه در یک مسیر متحد شده است و هر مرد و زنی در این کشور باید از حقوق مساوری برخوردار باشد.

هیچ کودکی به دلیل تفاوت‌هایش نباید به حاشیه رانده شود. همه باید از احترام برابر برخوردار باشند.

نخستین رسالت رئیس جمهور ایجاد اتحاد و انگیزه دادن به هر شهروند برای مبارزه با چالش‌ها است.

من هم به پاریس فکر می‌کنم و هم به دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین نقاط فرانسه. برای من عدالت و نسل جدید اولویت‌های نخست هستند

تمام تصمیم های من بر یک محور استوار خواهد بود: آیا این کار عادلانه است؟

در پایان دوران خود نیز از خود یک سوال خواهم پرسید: آیا من نسل جوان را به ایفای نقششان در جمهوری تشویق کردم؟

من به فرانسه اعتماد دارم و آن را خوب می‌شناسم. به خوبی بر مشکلاتمان آکاهم اما می‌دانم که ما فرانسوی‌ها می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

آزادی، برابری و احترام به‌شان انسانی شعار ما است. در چند ماه گذشته در خصوص رویای فرانسه بسیار صحبت کردم: نسل‌های بعدی باید زندگی بهتری از خود ما داشته باشند.

من امروز مسئول آینده کشورم شدم. ما یک کشور ساده در جهان نیستیم. ما فرانسه هستیم! صلح، آزادی، احترام شعار همیشگی ما بوده است. در ششمین روز از ماه می‌به شما می‌گویم که کشورم را دوست دارم و مردمم را نیز. امیدوارم که رابطه ما بر اساس اعتماد باشد.

از تمام کسانی که امروز را برایم ساختند قدردانی می‌کنم. از جریان سوسیایستی که به آن تعلق دارم سپاسگذارم و همیشه خواهان اتحاد جریان چپ هستم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: