چهارشنبه 30 ژوئن 10 | 17:03

ماجرای شهرام امیری ادامه دارد … + دو فیلم جدید

با فاصله‌ی بسیار کمی ویدئوی دیگری از او منتشر شده است که در تاریخ ۲ تیرماه ۸۹ ضبط شده است و او این‌بار با ادبیاتی کمی متفاوت از فیلم قبلی و با حالتی خاص به خانواده‌ی خود می‌گوید باز هم صبر کنند و خبر از بازگشت قریب‌الوقوع خود به ایران می‌دهد!


اخیرا دو ویدئوی جدیدی از شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر که سال گذشته در مدینه منوره از سوی نیروهای امنیتی آمریکا ربوده شده بود، در اینترنت منتشر شده است. در ویدئوی اول که در تاریخ ۲۴ خردادماه ۸۹ ضبط شده است امیری ادعا می کند از دست ماموران اطلاعاتی آمریکا موقتا فرار کرده است و در پیام کوتاه خود می‌گوید ویدئویی که از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد کاملا صحت دارد. با فاصله‌ی  بسیار کمی ویدئوی دیگری از او منتشر شده است که در تاریخ ۲ تیرماه ۸۹ ضبط شده است و او این‌بار با ادبیاتی کمی متفاوت از فیلم قبلی و با حالتی خاص به خانواده‌ی خود می‌گوید باز هم صبر کنند و خبر از بازگشت قریب‌الوقوع خود به ایران می‌دهد!

دانلود فیلم اول (لینک کمکی)

متن کامل  پیام ویدئویی ۲۴ خرداد ۸۹:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز دوشنبه 24 خرداد1389مصادف با 14 ژوئن 2010 من شهرام امیری تبعه کشور جمهوری اسلامی ایران هستم و لحظاتی پیش موفق شدم در ایالت ویرجینیا از دست مامورین امنیتی آمریکا متواری بشم و هم اکنون در یک جای امن در حال تهیه این ویدئو هستم ، چند لحظه بعد دوباره امکان داره توسط مامورین امنیتی آمریکا دستگیر شوم من می خواهم در این فرصت کوتاه در باره دو ویدئویی که از من منتشر شده صحبت کنم ویدئوی اولی که توسط صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و من از شهر پوسان با هموطنان خودم در ایران صحبت می کردم کاملاً صحت دارد و هیچ نکته کذبی در ان وجود ندارد.

منتهی در ویدئوی دومی که توسط دولت امریکا تهیه شده و در یوتیوب قرار دادند و در‌آن من اعلام کرده ام که آزاد هستم و برای ادامه تحصیل به اینجا آمده ام صحت ندارد و کاملاً کذب است. من در اینجا آزاد نیستم و اجازه تماس با خانواده ام را ندارم و در صورتی که هر مشکلی برای من پیش آمد یا من زنده به کشور برنگشتم، مسئولیت مستقیم آن با دولت ایالات متحده امریکاست و هیچ نوشته ای یا گفته ای از سوی من صحت نداشته و کذب محض است.

من از مسئولین کشور و تمام نهادهای حقوق بشر تقاضا دارم که فعالیت و فشار خودشان را بر دولت آمریکا برای آزادی من بیشتر کنند و قبل از اینکه اتفاقی برای من بیافتد من موفق شوم به کشور عزیزم ایران برگردم در پایان صحبتم به خانواده عزیزم است که اگر من زنده برنگشتم می خواهم آن‌ها مقاوم و صبور باشندو بدانند که من تا اخرین لحظه به کشورم خیانت نکردم وبا هیچ تهدیدی یا تطمیعی از سوی دولت امریکا حاضر نشدم به کشورم خیانت کنم و با افتخار در راه وطن کشته شدم و راضی هستم به رضای خداوند انشاءالله که همه موفق باشند متشکرم.

دانلود فیلم دوم (لینک کمکی)


متن کامل پیام ویدئویی ۲ تیر ۸۹:
بسم الله الرحمن الرحیم امروز چهار شنبه ۲ تیرماه سال ۱۳۸۹، مصادف با ۲۳ ژوئن ۲۰۱۰. من شهرام امیری تبعه‌ی کشور جمهوری اسلامی ایران؛ هم اکنون در کشور آمریکا هستم. من می‌خواستم به خانواده‌ی عزیزم اطلاع دهم حالم خوب است‌ و نگران سلامتی من نباشند‌ و به امید و لطف خداوند تا چند روز آینده به میهن عزیزم ایران باز خواهم گشت. من از آن‌ها می‌خواهم مثل همیشه مقاوم و صبور باشند و برای بازگشت سالم من دعا کنند. و مکروا و مکرالله، والله خیر ماکرین به امید دیدار در خاک وطن.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.