چهارشنبه 30 ژوئن 10 | 16:46

برخی از همکاران شما دنبال پر رنگ کردن حاشیه ها هستند

توقع از جناب عالي مي رود همان گونه كه در مجلس مديريت كرديد كه تا چند ماه پس از وقوع فتنه در كشور هيچ بيانيه و موضعي از مجلس برنخاست، لااقل به خاطر اثبات ولايت پذيري خود، به اخطار قانون اساسي عمل مي كرديد.


سازمان بسيج دانشجويي خطاب به علي لاريجاني نامه سرگشاده ای منتشر کرد. متن این نامه به شرح زیر است:

با احترام، در خصوص تجمع دوم تير مقابل مجلس شوراي اسلامي و واكنش جناب عالي به آن تجمع موارد ذيل به استحضار مي رسد:

تجمع مذكور جهت اعتراض به بي توجهي برخي از نمايندگان به سخنان صريح مقام معظم رهبري درباره مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي تشكيل شده بود، لذا هر گونه تحليل انحرافي از آن تجمع و اتهام وابستگي يا هدايت تشكل‌ها و اتحاديه‌هاي دانشجويي توسط مراكز قدرت و ثروت امري نابخشودني و ظلمي فاحش است.

جريان دانشجويي همان طور كه در مقابل انتصاب مشايي به معاون اولي رئيس جمهور و تعلل رياست جمهور در پاسخ به نامه مقام معظم رهبري و صدها مساله ديگر بي تفاوت نبود، در اين مساله نيز احساس وظيفه كرد و به وظيفه خويش عمل نمود، لذا از جناب عالي مصرانه مي خواهيم جريان اصيل دانشجويي را در چارچوب‌هاي سياسي موجود ذبح نكنيد و با ارجاع اين تجمع خودجوش به نقادان و مخالفان خويش، خود را از پاسخگويي نرهانيد.

اگر چه رياست مجلس شوراي اسلامي به تنهايي نقش تعيين كننده در صحن علني مجلس ندارد، اما از جناب عالي كه خود را سرباز ولايت مي دانيد پاسخ اين سوال را مي طلبيم كه لزوم فوريت طرح مذكور را براي افكار عمومي توضيح دهيد و اگر اخطار قانون اساسي را وارد مي دانستيد چرا طرح را از دستور خارج كرديد؟

توقع از جناب عالي مي رود همان گونه كه در مجلس مديريت كرديد كه تا چند ماه پس از وقوع فتنه در كشور هيچ بيانيه و موضعي از مجلس برنخاست، لااقل به خاطر اثبات ولايت پذيري خود، به اخطار قانون اساسي عمل مي كرديد.

از جناب عالي توقع نمي رفت كه پاسخ به شعار تعدادي دانشجو در مقابل مجلس را از تريبون ملي و سراسري اعلام كنيد و اين گونه بر التهاب فضا بيفزاييد.

از تريبون رسمي آن مراسم هيچ گونه اهانتي به كليت مجلس و قوه مقننه صورت نگرفته است، لذا طبيعي است كه در حواشي تجمعات شعارهاي راديكال نيز سرداده شود، اما بسيج دانشجويي كليت مجلس شوراي اسلامي را محترم مي داند و آن را در راس همه امور مي داند و سوال اساسي اين است كه چرا برخي از نمايندگان و جناب عالي با اولويت گذاري به طرح‌هاي بي اثر تلاش مي كنيد آن را در افكار عمومي از راس امور خارج كنيد؟

از جناب عالي توقع مي رفت و مي رود تا سير تكوين و طرح اين مساله را به صورت شفاف با افكار عمومي در ميان گذاريد تا به حدس‌ها و گمان‌ها پايان داده شود. مگر مردم محرم نمايندگان خويش نيستند؟

ثبت آن مصوبه در پرونده اصولگرايي جفا به آينده سياسي كشور و انقلاب و تقليل دهنده‌ جايگاه اصولگرايي است، اميد است جناب عالي و همكاران مرتبط با موضوع، بتوانند اين اشتباه فاحش را در افكار عمومي جبران كنند.

حركت اخير جريان دانشجويي مسبوق به سابقه است و در جريان تصويب قانون مطبوعات در مجلس ششم نيز چنين اقدامي صورت گرفت، لذا به نظر مي رسد برخي از همكاران جناب عالي تلاش مي كنند حاشيه هاي آن را پررنگ تر از متن كنند كه رفتارهاي اين چنيني موجب كنش و واكنش خواهد شد و به پيچيدگي صحنه مي انجامد.

لذا از جناب عالي تقاضا می کنیم همان گونه كه از حيثيت مجلس دفاع مي كنيد، از حيثيت جوانان دانشجو و مومن به انقلاب اسلامي نيز دفاع نماييد يا حداقل آنان را در معرض اتهام قرار ندهيد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.