چهارشنبه 30 ژوئن 10 | 18:08

تکذيب ‏بلوکه‏شدن‏ حساب‏بانکی ‏ايران ‏در امارات

پس از انتشار خبر اين نشريه اماراتي ما صحت خبر بلوکه کردن 41 حساب بانکي ايران در کشور امارات را پي گيري کرديم واين در حالي است که مسوولان اماراتي هيچگاه به طور رسمي اين خبر را اعلام نکرده اند.


سفير ايران در امارات خبر بلوکه شدن 41 حساب بانکي ايران از سوي بانک مرکزي امارات را تکذيب و آن را در راستاي جنگ رواني دانست.

” مهدي آقا جعفري ” روز سه شنبه در گفت وگو “العالم” اظهار داشت:اين خبر در راستاي جنگ رواني و تبليغاتي صورت گرفته که تحت تاثير فشارهاي غرب همواره عليه ايران وجود داشته و دارد و به زغم خود مي خواهد ثابت کند که قطعنامه شوراي امنيت ضد ايران به مرجله اجرا درآمده است.

نشريه اماراتي ” اماراتيز بيزنس ” اخيرا در خبري مدعي شد که بانک مرکزي امارات دستور بلوکه کردن چهل و يک حساب بانکي ايران را صادر کرده است.

به نوشته اين نشريه ، اين اقدام در راستاي اجراي قطعنامه اخير شوراي امنيت براي اعمال تحريم هاي بيشتر عليه ايران صورت گرفته است.

مهدي آقا جعفري سفير ايران در امارات گفت:پس از انتشار خبر اين نشريه اماراتي ما صحت خبر بلوکه کردن 41 حساب بانکي ايران در کشور امارات را پي گيري کرديم واين در حالي است که مسوولان اماراتي هيچگاه به طور رسمي اين خبر را اعلام نکرده اند.

آقاجعفري اظهار داشت: با برخي از مسوولان اماراتي تماس هايي برقرار کرده ايم اما اطلاعات آن ها درباره اين موضوع به اندازه همان اطلاعاتي بود که از رسانه هاي گروهي پخش شده است.

سفير ايران در امارات ، بعيد دانست که مسوولان اماراتي چنين فشارهايي را تحت تاثير غربي ها اتخاذ کنند چرا که درصورت اتخاذ چنين تصميمي قبل از اينکه به منافع ملت و دولت ايران ضربه بزنند ، ابتدا به منافع ملت امارات ضربه خواهند زد.

وي گفت: مسوولان اماراتي بارها بر اهميت توسعه روابط دو کشور تاکيد کرده اند.

سفير ايران در امارات خاطرنشان کرد: روابط دوجانبه امارات و ايران گسترده و مستحکم است زيرا اين روابط به نفع دولت و ملت هاي هر دو کشور است.

آقاجعفري با اشاره به حضور 500 هزار ايراني که در امارات زندگي مي کنند و نيز با اشاره به فعاليت هاي بسياري از شرکت هاي ايراني درامارات ، اظهار داشت: روابط تجاري بين دو کشور به ويژه روابط اقتصادي در سطحي بسيار گسترده در جريان است و مسايل متعددي را شامل مي شود و اين روابط در دراز مدت بين دو ملت و دو کشور ايران و امارات وجود داشته است.

وي تاکيد کرد: ايران از مدت ها پيش ، اقدامات پيشگيرانه را براي مقابله با تحريم ها اتخاذ کرده است از اين رو تحريم تاثيري براقتصاد ايران نخواهد گذاشت.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.