شنبه 18 جولای 09 | 18:18

رییس‌جمهور مشایی

آیا دولت شما اولین دولت کشور بوده و یا آخرین آن خواهد بود؟ اگر چنین نیست که نیست؛ فکر نمی کنید که هر دولتی برای خود مشی و “مشایی” دارد و حضرتعالی با این بدعت خطرناک که حقیقتاً بوی لجاجت می دهد راه چرخش و نرمش را بر روی دول آینده در برابر خواسته های مردم انقلابی و مراجع عظام می بندید؟ قطعاً قیاس جنابعالی با خاتمی، و مشایی با مهاجرانی مع الفارق است اما مگر این جناب خاتمی نبود که به خاطر افکار عمومی، بعضی ها را جا به جا نمود؟


دکتر احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی

دکتر احمدی‌نژاد و اسفندیار رحیم مشایی

جناب آقای دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور 25 میلیونی ایران اسلامی با سلام

خبر معاونت اولی اسفندیار رحیم مشایی در کابینه ی آتی شما را همچون سایر هموطنان شنیده و از آن متعجب و متأثر شدم. انتظار داشتم وی یکی از مصادیق وعده ی تغییرات گسترده در کابینه ی آینده ی شما باشد. البته در این مورد هم تغییر بوجود آمد اما چه تغییری! از نوع اوبامایی آن! نه تنها وی کنار گذاشته نشد و تنزل مقام پیدا نکرد بلکه نفر دوم دولتتان نیز شد. خدا عمرتان دهد اما حتماً می دانید که طبق اصل 131 قانون اساسی، در صورت فوت، عزل، استعفا، غیبت و یا بیماری رئیس جمهور، معاون اول وی _هر چند موقت اما_ عهده دار امور کشور شده یا به تعبیر دیگر رئیس جمهور می شود. بنابراین اگر خدایی نکرده هر کدام از موارد مذکور برای جنابعالی رخ دهد آیا رئیس “جمهور” ما مشایی خواهد شد؟!

من نه می گویم چرا وی از دوستی با مردم اسرائیل گفت و نه تنها عذر خواهی نکرد که بر آن اصرار هزار باره نمود؛ و نه از سایر انتقادات وارده می نالم؛ که فقط به پرسش چند سؤال اکتفا می کنم بی آنکه انتظار پاسخ داشته باشم:

این همه اعتماد و نزدیکی میان شما از کجا آمده و اصولاً چطور این فرد توانست ابتدا معاون گردشگری شما شود و سپس قوم و خویشتان و اکنون هم معاون اولتان؟

اگر آقای مشایی خیرخواه شما است چرا با وجود علم به هزینه هایی که حضورش برای شما داشته و دارد، حاضر به “ایثار” نبوده و از مسئولیت هایش کناره گیری نمی کند؟ شاید بگویید تا کنون چندین بار مسئله ی استعفایش را مطرح کرده اما من نپذیرفتم که پاسخ می دهم سخن از “تعارف زدن” نیست که “استعفا دادن” است.

آیا دولت شما اولین دولت کشور بوده و یا آخرین آن خواهد بود؟ اگر چنین نیست که نیست؛ فکر نمی کنید که هر دولتی برای خود مشی و “مشایی” دارد و حضرتعالی با این بدعت خطرناک که حقیقتاً بوی لجاجت می دهد راه چرخش و نرمش را بر روی دول آینده در برابر خواسته های مردم انقلابی و مراجع عظام می بندید؟ قطعاً قیاس جنابعالی با خاتمی، و مشایی با مهاجرانی مع الفارق است اما مگر این جناب خاتمی نبود که به خاطر افکار عمومی،  بعضی ها را جا به جا نمود؟

آیا همین عموم انقلابی نبودند که شما را برگزیدند؟ با این وجود چه جوابی به امثال من دارید وقتی به شما بگوییم ظاهراً آقای خاتمی در این مورد خاص تره ی بیشتری برایمان خورد نمود تا شمای احمدی نژاد … .

 1. امير
  23 جولای 2009

  100% اشتباه ميكنيد
  مردم عزيز و محترم ما به همه تفكرات و اعتقادات رئيس جمهور منتخب رأي داده ايم و چه بسيار مسايلي را كه ما مردم مصداق اين ضرب المثل هستيم كه “تو مو ميبيني و من پيچش مو” درضمن جو مسمومي كه برعليه رئيس جمهور منتخب برپا ساختند، پرداخته دست دشمنان انقلاب است بنابراين جناب آقاي احمدي نژاد ملزم است قاطعانه بر سر انتخابهاي اصلح خود و از جمله جناب آقاي مشايي بماند كه ما با او هستيم و در صورت تسليم در برابر فشارهاي بي تدبيران اولين گام را در تضعيف عدالت برداشته و باعث خواهد شد دشمن چند قدم به پيش بيايد. اميد كه بر سر عهدش با مردم بماند. نكته بعد اينكه نمايندگان مردم در مجلس بايد وظايف خود را متوجه باشند و در اموري كه به آنها ارتباط ندارد دخالت نكنند و تحت تأثير جو مسموم مذكور حرف نزده و عمل به وظيفه و منطق نمايند آنها فقط ميتوانند درباره وزرا اظهار نظر كنند و به عملكرد مجموعه دولت انتقاد داشته باشند نه چيز ديگر ، مردم با انتخاب رئيس جمهور انتخابهاي رئيس جمهور را هم قبول دارند و هركس با انتخاب رئيس جمهور مخالفت كند با رئيس جمهور منتخب مردم مخالفت نموده و به 24ميليون نفر اهانت كرده است و بايد مجازات شود . لطفاً بر اساس پرداخته هاي دشمنان فضا را تحريك نكرده و شايعه پراكني نكنيد . اميد كه حق پيروز شود. آمين

 2. محمدحسن
  9 آگوست 2009

  بسم الله الذي من خشيته ترعد السّماء و سكّانها

  رياست محترم جمهوري اسلامي ايران جناب آقاي دكتر احمدي نژاد (دام عزّه)

  سلام

  بدنبال نصب گره كور دولت نهم به عنوان چشم دولت دهم همراه با شعار طرح ملي خدمت و شايسته سالاري از سوي شما از طرفي و نارضايتي رنجديدگان و دلسوختگان نظام بالاخص مقام عظماي ولايت از طرف ديگر و همچنين تعلل شما در پاسخ به نامه ي ايشان و جواب عجيب و كوتاهتان و نصب مجدد آقاي مشائي به سمتي مهم در دولت دهم حقير را بر آن داشت تا دست به قلم شده و مطالبي را از سر درد با شما مطرح نمايم.

  در آغاز سخن از صراحت لهجه ام پوزش مي خواهم ولي اينجا ديگر جاي تعارف و رودرواسي نيست مگر نميبينيد كه استكبار جهاني و ايادي داخليش اينبار قداره از رو بسته وبه مصاف با ولايت آمده اند و علنا در جلسات خود از اشتباهات منجر به شكست دوران قبلي قدرت ميگويند به منظور اينكه اينبار ديگر تكرار نشود

  حال كه شيعه بعد از گذشت چند قرن و در سايه ي زحمات مراجع و مجاهدتهاي خواص امت اسلام و به بهاي گران قيمت خونهاي عزيز و بناحق ريخته به حكومت رسيده و سكّان عالي ترين مقام اجرائي آن به دست شما سپرده شده. آيا گمان ميبريد بشود چون بازيچه اي با آن رفتار كرد؟

  جواب شما به آن همه زحمات ثبت شده در تاريخ چه خواهد بود؟

  و مهمتر از آن شما كه تمام سخنان و برنامه هاي خود را معطر به عطر ياد حضرت ولي عصر(عج) مي كنيد و درخواست شهادت در ركاب آن حضرت را داريد چه توجيه و توضيحي براي حضرت ولي امر(عج) داريد؟

  ميدانيد چه زماني يك نفر از فرد ديگر ميرنجد؟ زماني كه به او دل بسته و اميدوار است. زماني كه از او انتظارهائي دارد. هيچ گاه كسي از فرد ديگر كه از او انتظاري ندارد نمي رنجد.

  برادر عزيز ما به شما دل بسته ايم و از شما انتظار داريم. چرا در همين گام آغازين قلبمان را لرزاندي. به تاريخ انقلاب بنگريد. آيا نمونه ي ديگري سراغ داريد كه شخص اول مملكت براي امري چنين خرد مستقيما و آشكارا اظهار نظر كرده باشند؟ چرا از وجهه ي موجهتان هزينه ميكنيد؟ چرا رهبري را وادار به دخالت در امور غير ضروري ميكنيد؟ آيا واقعا اينقدر ساده ايد يا مردم را ساده انگاشته ايد؟

  هنوز هم آن دو سئوال اساسي شما در مورد عدم مشروعيت ر‍‍‍ژيم صهيونيستي (كه شايد در نتيجه ي همان سئوالات جلاد صبرا و شتيلا براي هميشه از صحنه ي سياسي اسرائيل حذف شد ) را به خاطر دارم. و از خود سئوالات و نحوه ي طرح آنها لذت ميبرم. تدبرتان در امور سياسي كشور منطبق با نظرات امام راحل (ره) و مورد تائيد زحمت كشيدگان انقلاب است. از طراح چنين سئوالات اساسي انتظار كار خام و نسنجيده نميرفت.

  نميدانم شما در وجود آقاي مشائي چه چيزي ميبينيد و چه كشف كرده ايد كه ديگران از آن عاجزند؟ مگر نه اينست كه (آزموده را آزمودن خطاست.)

  ايشان خوش چهره است؟ قبول. خوش اندام و قد بلند است؟ قبول. پاك و صادق است؟ قبول. اما شما هم قبول كنيد فاقد شم سياسي است و قدرت اجرائي مديريت كلان را (برابر تجارب 4سال گذشته) ندارد و اينها حداقل موارد لازم براي تصدي سمتهاي كليدي در نظام است.

  نامه ی دو سه خطی شما به مقام معظم رهبری حاوی چه پیامی بود؟ خدای ناکرده تقلید از جواب خارج از عرف مصدق به آیت الله کاشانی که نبود؟ که در پی سرمستی از باده ی غرور حمایت مردمی اصل اساسی تبعیت از مرجعیت را فراموش کرد. و البته در عرض مدت کوتاهی توسط همان مردم وبا هدایت استکبار سرنگون شد.

  اگر این حرکت شما سیاست است؟ این چه سیاستی است که که در آغاز موجب رنجش دوستان شد؟ واگر غفلت است؟ به خود آئید ما باور داریم تعمدی در کار نبوده. ان شاء الله

  آقای رئیس جمهور شما باده ی نا خورده در بن تاک این مردمید مبادا کمترین مسامحه و اهمالی از شما سر بزند که این مردم بهای گزافی پرداخته اند و حیف است این سرمایه ی عظیم ضایع شود. کمترین هدیه ی ما برای حفظ کوچکترین ارزشهای نظام نقد جان ناقابل ماست. معیار حب و بغض نزد ما میزان تبعیت از ولایت است. با کسی عقد اخوت کورکورانه نبسته ایم. در زمان تبلیغات با تمام وجود در کنارتان بودیم اما ای کاش شما هم موقع تحمل لبخندهای استهزاء آمیز مخالفنتان بعد از شنیدن انتصاب دور از ذهن مشائی در کنار ما بودید. ما به شما امیدها بسته ایم. هنوز ایتام بسیاری سر در گریبان مادر شرمنده شان شب را با تحمل گرسنگی سحر میکنند هنوز قابل شمارش نیستند مو سپیدانی که صورت خود را با سیلی سرخ نگه میدارند و ملجائی برای مطرح کردن آنچه فشار فقر بر سرشان آورده غیر از خدا ندارند. اینها همه و همه چشم براه خدمات دولت تحت نظارت شما هستند. خیلی حیف است این لحظات ارزشمند را به بازیهای سیاسی بگذرانید. نمیدانم صاحب چه عملی نزد خدا هستید که چنین فرصتی در اختیار شما گذاشته شده؟ (فرصت خدمت گذاری) این کم چیزی نیست وصد البته ماندنی هم نیست. ای کاش یک هزارم این توفیق الهی را من میداشتم.

  این توفیق عظیم و این فرصت زود گذر را قدر بدانید واقعا قدر بدانید.

  ازدرگاه خدای رحمان ورحیم آرزوی توفیق روز افزون در خدمت به مسلمین را خواستارم

  (و ما علینا الا البلاغ المبین)

  بااحترام-محمدحسن

 3. محمدحسن
  9 آگوست 2009

  من هم 100در100 باامیر مخالفم
  نمایندگان باید با دقت تمام مواظب تصمیمات نسنجیده باشند
  به هر حال شعور بیش از 200نفر بیشتر از 1 نفر است

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.