چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۱ | ۱۴:۰۰

«آسایگاه پورکسدوف» در شماره ۹۵ همشهری پایداری

روایت مصطفی رزاق کریمی از ساخت مستندش درباره‌ی زندگی جانبازان با عنوان «آسایشگاه پورکسدوف» مطلب ویژه این شماره است. مستند وی که درباره آن دسته از جانبازان جنگ تحمیلی است که برای درمان به اتریش اعزام شده است به زودی از شبکه یک سیما به نمایش در خواهد آمد.
گفتارمتنی از شهید آوینی پیرامون جانبازان شیمیایی اعزامی به آلمان تکمیل کننده‌ی این سوژه‌ی این شماره‌ی همشهری پایداری است.


به گزارش تریبون مستضعفین شماره ۹۵ (اردیبهشت‌ماه) ماهنامه همشهری پایداری منتشر شده است.

در این شماره پیرامون جانبازان جنگ تحمیلی، عملیات تپه‌ی مجاهد، خاطرات آزادگان دفاع مقدس از اردوگاه‌های رژیم بعث عراق، روند تشکیل سپاه پاسداران، جنگ ویتنام و ادبیات دفاع مقدس مطالب قابل توجهی منتشر شده است.

گزارشی از فعالیت‌های پایگاه بسیج مسجد هدایت و آموزش‌های رزمی حاج احمد علمایی (رزم انتظاران) آغازگر مطالب این شماره است.

عکس روی جلد این شماره به روایت مصطفی رزاق کریمی از ساخت مستندش درباره‌ی زندگی جانبازان با عنوان «آسایشگاه پورکسدوف» اختصاص داده شده است. مستند وی که درباره آن دسته از جانبازان جنگ تحمیلی است که برای درمان به اتریش اعزام شده است به زودی از شبکه یک سیما به نمایش در خواهد آمد.
گفتارمتنی از شهید آوینی پیرامون جانبازان شیمیایی اعزامی به آلمان تکمیل کننده‌ی این سوژه‌ی این شماره‌ی همشهری پایداری است.

بررسی مضامین شعر پایداری، بررسی مجموعه شعر «رزم‌نامه ایرانیان» سروده کریم کاظمی و رمان‌های «نه آبی و نه خاکی» اثر علی مؤذنی و «قطار به موقع رسید» نوشته هاینریش بل پرونده ادبیات پایداری را تشکیل می‌دهند.

معرفی و بررسی سینمایی «تریاژ» ساخته‌ی دنیس تانوویچ درباره جنگ بوسنی نیز از مطالب خواندنی این شماره است. هم‌چنین گزارشی از فعالیت‌های «کریستوفر موریس» عکاسی که در سخت‌ترین مناطق جنگ‌زده‌ی جهان عکاسی کرده است و بخشی از خاطرات وی جالب توجه است.

همشهری پایداری در گفت و گو با «یوسف فروتن» یکی از اعضای هفت نفره‌ی تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از چگونگی تشکیل این نهاد انقلابی و درگیری‌هایش با بنی‌صدر و گروه‌های مسلح ضدانقلاب روایت کرده است.

هم‌چنین به مناسبت پنجم اردیبهشت سالگرد شهادت حاج مهدی شاه‌آبادی روایتی از زندگی این شهید بزرگوار در این شماره منتشر شده است.

«خانه‌ی شیطان» مطلبی است پیرامون تشکیل رژیم جعلی اسرائیل که به بهانه شصت و چهارمین سالگرد تأسیس این رژیم که به یوم‌النکبة مشهور است نوشته شده است.

گزارشی از تجاوز نظامی آمریکا به ویتنام و جنایات‌شان و مقاومت ویتنامی‌ها خاتمه بخش این شماره‌ی نشریه است.

نود و پنجمین شماره همشهری پایداری در ۱۴۶ صفحه به قیمت ۱۰۰۰ تومان روی پیشخوان‌ها در دسترس علاقه‌مندان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: