شنبه 19 می 12 | 16:37

تيراژ فيلم‌هاي غيرمجاز 300 ميليون اما مجاز 50 ميليون نسخه!

سالانه 500 فيلم غيرمجاز در بازار ايران عرضه مي شود كه تيراژ اين فيلم‌ها به 300 ميليون نسخه در يك سال مي‌رسد، اين در حالي است كه تيراژ فيلم‌هاي مجاز در شبكه نمايش خانگي بيش از 50 ميليون نسخه نيست.


نوروزی  در همایش حمایت و صیانت از تولیدات فرهنگی و هنری که در سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موسسات نمایش خانگی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ موسسه ویدیو رسانه مجاز در کشور فعالیت می‌کنند این موسسات در طول یک سال تعداد ۱۱۰ فیلم داخلی و ۴۰۰ فیلم خارجی را با تیراژ حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون نسخه در شبکه نمایش خانگی عرضه می‌کنند، این در حالی است که شبکه قاچاق در یک سال حدود ۵۰۰ فیلم غیرمجاز را به بازار عرضه می‌کند که تیراژ این فیلم‌های غیرمجاز به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون نسخه در یک سال می‌رسد.

رییس اتحادیه ویدیو رسانه کشور در بخش دیگری از سخنانش به توزیع محصولات نمایش خانگی در سوپرمارکت‌ها اشاره و بیان کرد: ‌هجوم بی‌نظم محصولات به سوپرمارکت‌ها باعث شد برخی محصولات بی‌کیفیت و حتی غیرمجاز به این فروشگاه‌ها وارد شود. این موضوع به تبع باعث شد که هم صاحبان سوپر مارکت‌ها و هم مخاطبان به برخی از محصولات شبکه بی‌اعتماد شوند که ما نیز برای حل این مشکل، ساماندهی پخش در شبکه نمایش خانگی را مورد توجه قرار دادیم.

نوروزی در این بخش با ارائه گزارشی از کارگروه ساماندهی در فاز اول آن گفت: در تشکیل کمیته ساماندهی هدف این بود که مخاطب با اطلاعات مناسبی که از محصولات پیدا می‌کند، بتواند از نزدیک‌ترین مکان و با بهترین قیمت محصولات فرهنگی و هنری را خریداری کند.

وی ادامه داد: در این زمینه و در فاز اول، شورای هماهنگی بین بخش‌های مختلف تشکیل شد و همچنین کمیته پخش در اتحادیه ویدیو رسانه، تدوین استاندارد‌ها برای تاسیس شرکت‌های پخش محصولات فرهنگی و سمعی و بصری، صدور کارت شناسایی برای تمامی ویزیتورهای مصحولات سمعی و بصری، هماهنگی با اتحادیه صوتی و تصویری و سوپرمارکت‌ها، شناسایی کلیه سوپر مارکت‌ها و پایانه‌های فروش محصولات خانگی برای اعطای نمایندگی‌های مجاز فروش، طراحی اسپیکر برای نصب روی شیشه فروشگاه‌های مجاز عرضه محصولات سمعی و بصری و همچنین هماهنگی با ستاد صیانت و حفاظت از تولیدات فرهنگی و هنری از جمله اقدامات انجام شده در کمیته ساماندهی در فاز اول بود.

رییس اتحادیه شرکت‌های ویدیو رسانه کشور در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: فاز اول اقدامات ما در تهران انجام شده است و اگر نتیجه این اقدامات مناسب باشد، فاز دوم را در شهرستان‌ها آغاز خواهیم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: