جمعه 02 جولای 10 | 23:51

ماجرای تحریم حامیان اقتصادی صهیونیسم در ایران به سرانجام می‌رسد؟

بایکوت کالاهای اسرائیلی به سرعت در اقصاء نقاط دنیا در حال فراگیری است.با این حال هنوز جامعه ما با اینکه همواره علمدار مبارزه با رژیم صهیونیستی است، در تحریم کالاهای اسرائیلی از دیگران عقب تر است


بایکوت کالاهای اسرائیلی به سرعت در اقصا نقاط دنیا در حال فراگیری است.با این حال هنوز جامعه ما با اینکه همواره علمدار مبارزه با رژیم صهیونیستی است، در تحریم کالاهای اسرائیلی از دیگران عقب تر است.

به گزارش جهان هنوز بسیاری از کالاهای اسرائیلی هستند که به سادگی در بازارهای ایران به فروش می رسند و حتی بدتر از آن علیرغم مغایرت با قانونی، در صدا و سیما تبلیغ می شوند.

طی چند سال گذشته تعدادی از رسانه ها و مخصوصا جریانات دانشجویی نسبت به تبلیغ و توزیع کالاهای اسرائیلی اعتراضات جدی داشته اند.

در همین رابطه احمدی نژاد در اقدامی قابل تقدیر فاز جدید بایکوت کالاهای اسرائیلی را کلید زد.البته امیدواریم مدیران و مسئولین ذیربط بجای بایکوت کالاهای اسرائیلی دستور رئیس جمهور را بایکوت نکنند.کاری که تا پیش از این با دیگر مصوبات و آئین نامه های مرتبط با تحریم کالاهای اسرائیلی می کردند.

با ابلاغ احمدی نژاد تبلیغ کالاهای رژیم صهیونیستی در صدا و سیما ممنوع شد و همچنين وزارت امورخارجه موظف شده است گزارش روند فعاليت کميته مذکور را ساليانه به کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ارائه کند.

بر همین اساس بنا بر گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، بر اساس ماده واحده اين قانون، تبصره ماده ‌٨ قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين مصوب ‌١٩ /‌٢ /‌٦٩ حذف و چهار تبصره به آن اضافه مي‌شود.

بر اساس اين قانون، وزارت خارجه موظف است در فرصت‌هاي مقتضي در مجامع جهاني و اجلاس‌هاي بين‌المللي از جمله سازمان کنفرانس اسلامي و اجلاس غيرمتعهدها، طرح تحريم کالاهاي رژيم صهيونيستي را مطرح و جهت درج در بيانيه‌ها و قطعنامه‌ها پيشنهاد دهد.

همچنين کميته تخصصي مرکب از وزارتخانه‌هاي امور خارجه، امور اقتصادي و دارايي، بازرگاني، اطلاعات، نفت، بانک مرکزي و سازمان صدا و سيما تشکيل مي شود تا فهرست کامل شرکت‌ها و مؤسسات و کمپاني‌هاي صهيونيستي در سطح جهان و فهرست اشخاص حقوقي و حقيقي موضوح تحريم رابه صورت شفاف ظرف دوماه از تصويب اين قانون ارائه و به صورت ساليانه و يا حسب ضرورت به روزرساني کند.

همچنين وزارت امورخارجه موظف شده است گزارش روند فعاليت کميته مذکور را ساليانه و همچنين مقتضي به کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس ارائه کند.

همچنين سازمان صداو‌سيما موظف است طبق فهرست ارائه شده توسط کميته تخصصي از تبليغ هرنوع کالاي شرکت‌هاي صهيونيستي خودداري کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.