شنبه 03 جولای 10 | 01:17

فتوشاپ، بهنود، توهم، و دیگر هیچ!

آخرین پست وبلاگ «مسعود بهنود» با عنوان «مجلس ارزشی» حاوی عکسی از صحن علنی مجلس شورای اسلامی است که در آن چهره‌ی عصبانی «مهدی کوچک‌زاده» و حرکتی حاکی از بی‌ادبی وی دیده می‌شود. اما با یک جستجوی ساده جعلی‌بودن آن آشکار می‌شود. این عکس، یکی دیگر از شیطنت‌های وبلاگی «فرورتیش رضوانیه» خبرنگار سابق همشهری مسافر است!


تریبون مستضعفین- علی‌رغم فضاحت‌های مکرر، گویی اهالی بافضیلت و با اخلاق جنبش سبز خصوصا بخش رسانه‌ای آن برای توجیه وضعیت نابهنجار خود از علم‌کردن هیچ‌ دروغ و وهمی ابا ندارند. در این میان، شاه‌کار‌های وبلاگی «مسعود بهنود» جای خود دارد و اخیرا به پدیده‌ای سرامد در گفتار و کردار توهم‌آلود و دروغ‌آمیز تبدیل شده است.

«مسعود بهنود» که مفسر خبری شبکه‌ی بی‌بی‌سی فارسی و از خط‌دهندگان فکری جنبش سبز است، در نوبت پیش با انتشار تک ‌عکسی از حاشیه‌ی مراسم 14خرداد در مرقد امام (ره)، تحلیلی بدیع و البته حاکی از ذهن متوهم خود به دست داده بود که پس از انتشار مجموعه‌ عکس‌های کامل آن مراسم توسط سایت‌های داخلی، اسباب رسوایی و تمسخر خود را فراهم آورد.

اما ظاهرا این امر نه تنها مایه‌ی عبرت نشده، بل‌که هیجان وی برای جلب توجه بیشتر هواداران خود این‌بار سر از توهمی مضحک‌تر درآورده است.

آخرین پست وبلاگ «مسعود بهنود» با عنوان «مجلس ارزشی» حاوی عکسی از صحن علنی مجلس شورای اسلامی است که در آن چهره‌ی عصبانی «مهدی کوچک‌زاده» و حرکتی حاکی از بی‌ادبی وی دیده می‌شود. وی به خیال خود با انتشار این عکس و منتسب‌کردن آن به خبرگزاری رویترز و مرتبط کردن آن با اتفاقات اخیر مجلس شورای اسلامی، دست به تمسخر و زیرسؤال‌بردن اخلاق و ارزش‌مداری حامیان رئیس‌جمهور در مجلس زده است.

اما وقتی دلیل و حجت و برهان به انتها می‌رسد، باور دروغ و خیال وهم انسان متوهم، وی را مجبور به دغل‌کاری و شارلاتان‌بازی می‌کند؛ این‌بار شیک و رسانه‌ای و وبلاگی!

حقیقت آن است ‌که عکس منتشر شده توسط مسعود بهنود، هیچ ارتباطی به جنجال اخیر مجلس و دعوای کوچک‌زاده و مطهری ندارد. این تصویر متعلق به جلسه‌ی انتخاب وزرا و واکنش مهدی کوچک‌زاده به علی لاریجانی پس از اعلام مخالفت علی مطهری با وزیر رفاه در 25 آبان 88 است.

دیگر این‌که عکس منتشر شده که تنها با یک جستجوی ساده جعلی‌بودن آن آشکار می‌شود، توسط خبرگزاری رویترز (!) منتشر نشده است. این عکس، یکی دیگر از شیطنت‌های وبلاگی و فتوشاپی «فرورتیش رضوانیه» خبرنگار سابق همشهری مسافر است که در همان آبان ماه بر روی وبلاگ خود منتشر کرده بود و پس از 8 ماه به دست تحلیل‌گر ارشد بی‌بی‌سی فارسی رسیده است! جالب این‌که بهنود حتی از ارجاع به وسیله‌ی یک لینک ساده به منبع موردنظر خود در رویترز خودداری کرده است.

تصویر دیگری از همان لحظه که توسط خبرگزاری مهر منتشر شده است.

پس از این همه دروغ و بی‌اخلاقی، بهنود اظهار تأسف کرده است که چرا رسانه‌های داخلی مصلحت ندیده‌اند این تصویر را منتشر کنند و طعنه زده است که: “این‌ها نیروهای ارزشی هستند.”(!)

آری! از جنبشی که نطفه‌ی آن بر مبنای دروغ و پایه‌ی توهم منعقد شده است، چنین حرکاتی نه تنها بعید نیست، بلکه بسیار انتظار می‌رود. سابقه‌ی درخشان مسعود بهنود که اصولا عادت به دروغ‌پروری (حتی به هنگام نوشتن رمان) دارد، بر این انتظار می‌افزاید.

چنان‌که واضح و مبرهن است که چنین دست‌و‌پا‌زدن‌های بیهوده‌ای، بر هیچ چیز جز به بن‌بست‌رسیدن این فرقه‌ی نحیف دلالت ندارد. بتازید که افول‌تان نزدیک است!

 1. lier
  11 می 2012

  این همه شما توی رسانه میلی و روزنامه و سایت های اینترنتی دروغ می گید و دغل بازی در میارید٫یه بارم بذارید این بنده خدا مثل شما باشه.فکر کردین فقط خودتون دروغ گویی بلدید.:))

 2. علی
  11 می 2012

  بالاخره چنین اتفاقی در مجلس افتاده یا نه؟ و آقای “کوچک زاده ” این حرکت را کرده یا نه؟ ریسمان دروغ دو سر دارد . یک سرش به دست هر که باشد ، سر دیگرش به دست شماست.

 3. مسعود بهنود
  11 می 2012

  […] تو بخور

 4. ناشناس
  11 می 2012

  جالبه

 5. ایرانی
  11 می 2012

  خواهشا شما که پیشکسوت این رشته هستید دیگه حرف از قباحت دروغ نزنید!!!

 6. علی
  11 می 2012

  مسعود بهنود سرش می ارزه به هزارتا کوچک زاده بی ادب … ببین چی به سر ما اومده که این بی ادب تو شهر ۸-۹ ملیونی با ۲۰۰-۳۰۰ هزار تا رای می شه نمایندش

 7. مهرداد ایمانی
  11 می 2012

  بمیرم واسه رسانه ملی!! و روزنامه های ارزشی!! داخلی که با دروغ و تهمت و بی اخلاقی کاملاً بیگانه اند…!!

 8. سليماني
  11 می 2012

  اين دو تا عكس مربوط يه دو لحظه متفاوته!

 9. مسلمان
  11 می 2012

  اتفافا پست شما دروغ تر است چون شما می گید فتوشاپی در حالی که اصلا فتوشاپی نیست حداکثر اینه که تاریخ عکس رو اشتباه کرده. مساله هم تاریخ عکس نیست عمل بد آقای کوچک زاده است. شما دارید از اصل خارج می شوید.

  اما دوست عزیز چرا برای شما آقای کوچک زاده از اصول اسلام که رحماء بینهم را سفارش می کند مهم تر است؟ چرا حاضرید برای دنیای آقای کوچک زاده دین خود را بفروشید؟ چرا حاضرید برای دنیای آقای کوچک زاده بزنید و ببندید و دروغ بگویید؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.