دوشنبه 21 می 12 | 17:20
ماز و نهضت مسجد سازیِ؛

بیست و‌ یکمین اجلاس نماز نیمه شهریور برگزار می‌شود

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز گفت: از برگزاری بیست و یکمین اجلاس نماز با شعار محوری نماز و نهضت مسجدسازی با حضور مدیران فرهنگی کلان کشور، متولیان مساجد و خیرین مسجدساز در پانزدهم و شانزدهم شهریور در کرمانشاه خبر داد.


حجت الاسلام سید محمد عبدالهی، معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز ُ،از برگزاری بیست و یکمین اجلاس نماز با شعار محوری نماز و نهضت مسجد سازی، با حضور مدیران فرهنگی کلان کشور، متولیان مساجد و خیرین مسجد ساز، پانزدهم و شانزدهم شهریور در کرمانشاه خبر داد.

وی با اشاره به کمبود ده‌ها هزار مسجد در کشور خاطرشان کرد: در حقیقت شعار این اجلاس بر گرفته از پیام مقام معظم رهبری به نوزدهمین اجلاس نماز است که ایشان اشاره‌ای به بحث کمبود مسجد و لزوم پر کردن این خلاء در کشور داشتند.

دبیر دائمی اجلاس نماز اظهار داشت: شورای سیاست گذاری نماز بر این باور است که اگر بخواهد یک نهضت همه جانبه‌ای در ارتباط با رفع این خلاء صورت بگیرد باید سازوکار‌هایی فراهم بشود تا دولت و مردم به‌‌ همان شکلی که در دهه دوم و سوم انقلاب نهضت مدرسه سازی به راه انداختند این خلاء اساسی در کشور را رفع کنند.

وی خاطر نشان کرد: با کمک مادی و معنوی دولت، مردم و خیرین مسجد ساز باید بحث کمبود مسجد در کشور را به شکل مطلوبی حل کنیم.

حجت الاسلام عبدالهی اظهار داشت: قبل از برگزاری این اجلاس دوازده پیش نشست در سطح استان کرمانشاه در ارتباط با شعار اجلاس برگزار خواهد شد. در این پیش نشست‌ها بحث محوری روی آسیب‌شناسی مساجد استان و ارائه راه حل مناسب برای رفع مشکلات آن‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به لزوم علاقه‌مند کردن جوانان و نوجوانان به نماز اظهار داشت: در رابطه با این موضوع سیصد نشست در اردوگاه‌ها، مراکز راهیان نور استان و مراکز نظامی و پادگان‌ها بعد از ماه رمضان به مدت چهل و پنج روز برگزار خواهد شد.

دبیر دائمی اجلاس نماز از برپایی نمایشگاه نماز در حاشیه این اجلاس خبر داد و ابراز داشت: در این اجلاس مساجد بزرگ کشور در قالب تصویر معرفی خواهند شد و سخنرانانی در ارتباط با موضوع محوری اجلاس به سخنرانی خواهند پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: در این اجلاس مدیران فرهنگی کلان کشور، متولیان مساجد و خیرین مسجد ساز حضور خواهند داشت و از کارهایی که در این اجلاس صورت خواهد گرفت شناسایی خیرین مسجد ساز خواهد بود.

دبیر دائمی اجلاس نماز ابراز داشت: اعتقاد مدیران ارشد نظام بر این است که کانون محوری نماز، از کانون‌های اثربخش در ارتباط با جنگ نرم دشمن است و اگر ما در ارتباط با این پایگاه مهم درست برنامه ریزی و سازماندهی کنیم جنگ نرم دشمن خنثی خواهد شد.

وی در پایان از فراخوان مقاله ستاد اقامه نماز در ارتباط با شعار محوری این اجلاس در موضوعات نماز و مسجد سازی، نماز و اخلاق اسلامی، و امام جماعت شایسته خبر داد.

  1. علی نتاج
    22 می 2012

    سلام … بیست تا جلسه از اجلاس نماز گذشت اما دریغ از این که از بچه های اولین اجلاس نماز در بابلسر مازندران با چه خون دل خوردنی اغاز و اتمام شد یادی بکنن . مگر بفرموده قران نباید … السابقون السابقون اولئک المقربون را بیاد داشته باشیم . خدا توفقیق بدهد به انانی که لااقل علم نماز بر افراشتند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.