دوشنبه 21 می 12 | 17:33

بانک ژاپنی سه میلیارد دلار ایران را بلوکه کرد

آمریکایی‌ها به یکی از مهمترین بانک‌های ژاپن دستور داده‌اند، نزدیک سه میلیارد دلار از اموال ایران را برای پرداخت خسارت بلوکه کنند؛ آنان نیز بدون هیچ توضیحی همین کار را کرده‌اند.


بانک می‌تسوبیشی ژاپن، سه میلیارد دلار از اموال ایرانی نزد این کشور را بلوکه کرده است و قصد پس دادن آن به ایران را ندارد.

 مقامات این بانک اعلام کرده‌اند: دو میلیارد و ششصد میلیون دلار از اموال ایران را به دستور دادگاهی در آمریکا بلوکه کرده‌اند. این دادگاه این حکم را به ادعای دست داشتن ایران در انفجار مقر آمریکایی‌ها در بیروت در سال ۱۹۸۳ و برای پرداخت غرامت به حادثه دیدگان و بازماندگان صادر کرده است.

بنا بر این گزارش، هرچند این حکم دادگاه نیویورک، دردسرهایی را درست کرده و تعارضاتی با سیستم حقوقی ژاپن داشته است، به ظاهر بانک ژاپنی، این دستور را اجرا کرده، چرا که بر پایه حکم صادره، توقیف اموال ایران، تنها مشمول دارایی‌های این کشور در آمریکا نیست.

گفتنی است، مدیران این بانک تا کنون خبری از جزییات این تصمیم خود منتشر نکرده‌اند، ولی آنچه مسلم است، اینکه این بانک، حجم بالایی از نقل و انتقالات پولی با ایران را انجام می‌دهد؛ اما هنوز مشخص نیست این مبلغ را از چه منبعی برداشت خواهند کرد!

این‌ها همه در حالی است که تا کنون مقامات ایرانی به این تصمیم بانکی، واکنش نشان نداده‌اند و مشخص نیست چه سیاستی در این باره در پیش گیرند.

  1. mina
    22 می 2012

    بهتر بابا ايران لااقل از خطراختلاس ايمن هستش;-)

  2. mina
    22 می 2012

    بهتر بابا لااقل از خطراختلاس ايمن هستش;-)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.