سه‌شنبه 22 می 12 | 10:01

تقلای آل خلیفه برای تبرئه؛ امتیازات زیادی به مردم بحرین داده ایم

وزیر حقوق بشر رژیم بحرین با بیان سخنان غیر واقعی و ادعای انجام اصلاحات و دادن امتیازهای فراوان به مردم بحرین در اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو تلاش کرد بر جنایات آل خلیفه علیه مردم بی دفاع این کشور سرپوش بگذارد.


خبرگزاری کویت نوشت، وزیر حقوق بشر رژیم بحرین با بیان سخنان غیر واقعی و ادعای انجام اصلاحات و دادن امتیازهای فراوان به مردم بحرین در اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو تلاش کرد بر جنایات آل خلیفه علیه مردم بی دفاع این کشور سرپوش بگذارد.

«صالح علی عبدالرحمن» وزیر حقوق بشر رژیم بحرین در اجلاس شورای حقوق بشر در تلاش برای مخدوش کردن انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین، آنها را به اتفاقات نامیمون توصیف کرد و گفت : بعد از اتفاقات نامیمون سال گذشته دولت پادشاهی بحرین با چالشهای زیادی روبرو شده است .

«صالح علی عبدالرحمن» در سخنانی در این نشست سعی کرد بر جنایات آل خلیفه علیه معترضان شیعه بحرینی سرپوش بگذارد.

وی مدعی شد : دولت بحرین سعی کرد در این دوره یک ساله به فرصتهای وجود در این چالشها بپردازد و از این طریق، اصلاحات زیادی را در کشور اعمال و امتیازات زیادی را برای مردم ایجاد کرد.

این مقام آل خلیفه با سنجیده خواندن واکنش سرکوبگرانه و شدید رژیم بحرین و نظامیان سعودی به اعتراضات مسالمت آمیز مردم که همچنان ادامه دارد، در اظهاراتی فریبنده گفت : هوشیاری و عکس العملهای سنجیده منجر به پاسخ آل خلیفه به این ناآرامی ها شد که در همه جای دنیا معمول است و گهگاه در گوشه و کنار جهان شاهد آن هستیم که ناشی از روند سریع تحولات جهانی و مطالبات ملی است.

عبدالرحمن در تلاش برای موفق نشان دادن اصلاحات صوری قانون اساسی بحرین ادعا کرد : گفتگوهای سال گذشته موفقیت آمیز بود و منجر به تغییرات درخواستی در قانون اساسی و متممهای لازم در برخی قوانین شد.

وی در در ادامه اظهارات فریبنده گفت : بحرین اولین کشور دنیا است که با پیش قدمی خودش کمیته حقیقت یاب مستقل تشکیل داد که در حال حاضر در حال تحقیق در خصوص ۱۴۲ مورد و ۱۰ مورد شکایت از مقامات دولتی است.

تلاش این مقام بحرینی برای موفق نشان دادن اصلاحات فرمایشی آل خلیفه در بحرین در حالی صورت می گیرد که هنوز نا آرامی ها و کشتار و سرکوب مردم بحرین به دست آل خلیفه و آل سعود ادامه دارد به طوری که رژیم آل خلیفه برای فرار از این بحران با چراغ سبز مدعیان غربی از آل سعود و دیگر رژیمهای عربی حاشیه خلیج فارس برای سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز مردم بحرین کمک گرفت که اعتراض آزادیخواهان جهان را به دنبال داشته است.

در ادامه سرکوب و نقض حقوق بشر در این کشور، هنوز دستگیری و بازداشت فعالان سیاسی ادامه دارد به طوریکه به گفته فعالان سیاسی بحرین، بازداشت های معترضان و فعالان سیاسی همچنان ادامه دارد و نیروهای امنیتی با تیر اندازی گزینشی فعالان و معترضان را هدف قرار می دهند و مجروحان از ترس نیروهای امنیتی حتی جرات مراجعه به بیمارستانها را هم ندارند.

چندی پیش نبیل رجب فعال حقوق بشر به اتهام دعوت مردم به اعتراض ،شرکت در اعتراضات و توهین به وزیر کشور بازداشت شد، یا زینب الخواجه دختر دیگر فعال بحرینی به دلیل اعتراض به حکم زندان ۲۰ ساله پدرش دستگیر شد و هنوز در اعتصاب غذا به سر می برد. همچنین به گزارش منابع خبری، تا به حال ۸۶ نفر از معترضان از زمان آغاز اعتراضات شهید شده اند که بیش از ۳۶ نفر آنها از شهریور سال گذشته بوده است و به گفته یوسف مهافتا فعال حقوق بشر بحرینی شکنجه ها در مراکز بازداشت در طول سال گذشته برچیده شده اند، اما در مراکز بازداشت سری همچنان شکنجه ها ادامه دارند و تمام افراد مسئول شکنجه ها همچنان بر سر کار خود هستند، در حالی که بیش از ۱۰۰۰ نفراز معترضان در طول سال گذشته از کار اخراج شده اند.
فعالان بحرین امیدوار هستند از طریق جلسه امروز شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، سکوت محافل بین المللی را در قبال جنایات رژیم آل خلیفه بشکنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.