سه‌شنبه 22 می 12 | 14:25

میرکریمی ساخت مستند پرتره سرداران شهید را آغاز کرد

سیدرضا میرکریمی ساخت مستند سرداران شهید ابراهیم همت، مهدی باکری، احمد متوسلیان، محمدجهان‌آرا، مصطفی چمران، عباس دوران، مهدی زین‌الدین، محمد بروجردی و حسین خرازی را به تهیه‌کنندگی محمد پیرهادی آغاز کرد.


فرید فرخنده‌کیش مدیر امور فرهنگی و تولید سازمان توسعه سینمایی با اعلام این خبر در توضیح پیشرفت پروژه مستندهای پرتره سرداران شهید که با عنوان «سرزمین عشق» مقابل دوربین می‌رود،وی گفت: یکی از برنامه‌های سینمایی حوزه، سامان‌دهی تولید و ارائه آثار مستند و فیلم کوتاه است که در این راستا ساخت مستندهای پرتره را چندی پیش در دستور کار قرار دادیم. از همین‌رو قرار شد سیدرضا می‌رکریمی پس از پایان تحقیقات خود ده مستند پرتره از این مجموعه را بنویسد و کارگردانی کند.

فرخنده‌کیش در ادامه افزود: دو پرتره از این مجموعه با نگاهی متفاوت وارد مرحله تولید شده‌است به اعتقاد من نوع نگاهی که می‌رکریمی به مجموع این پرتره‌ها دارد متفاوت از روایت‌های معمول است و امیدورام با تنوع موضوعی و تکنیکی که می‌رکریمی معمولا در آثار خود ایجاد می‌کند شاهد آثار شاخصی در این زمینه باشیم.

این مدیر سینمایی در ادامه صحبت‌های خود ساخت پرتره‌های مستند را گامی مثبت در جهت ادا کردن دین خانواده سینما به شهدا دانست و گفت: سینمای مستند نوعی از سینمای فاخر است که اسنادی برای شناساندن تاریخ و سرگذشت یک سرزمین را برای آیندگان به یادگار می‌گذارد و ساخت مستندهای پرتره از افراد تاثیرگذار در تاریخ یک سرزمین از همین دست مستند‌ها است که تا اندازه‌ای از ساخت چنین مستندهایی غافل مانده‌ایم.

وی در ادامه افزود: ساخت این مستند‌ها ادای دین و تعهد خانواده سینما به شهیدان سردار است. پژوهش نیمی از پرتره‌های مستند به پایان رسیده و قرار است مجموعه‌هایی در مدت زمان ۴۵ دقیقه ساخته شود و تا دو ماه آینده ساخت آن‌ها به پایان می‌رسد.

فرخنده‌کیش در ادامه صحبت‌های خود خبر از ساخت مستندی درباره شهید آوینی داد و گفت: بسیاری از افراد و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی و اجتماعی که در طول سال‌ها فعالیت خود تاثیرات غیرقابل انکاری بر جریانات سیاسی و فرهنگی کشور گذاشته‌اند که شهید مرتضی آوینی یکی از همین شخصیت‌های برجسته است ولی متاسفانه هیچ فیلم شایسته‌ای از زندگی و تلاش‌های این شهید اهل قلم در جهت اهداف انقلاب ساخته شده است.

وی در پایان افزود: از همین‌رو بنا داریم در طول سال جاری فیلم مستند نیمه بلندی از شهید آوینی بسازیم و در این زمینه اقدامات اولیه صورت گرفته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.