سه‌شنبه 22 می 12 | 12:00

حضور زيبا و پرشور مردم در دوم خرداد يك حماسه تاريخى بود

دوم خرداد ۷۶ از روزهای بیاد ماندنی تاریخ معاصر کشورمان است مشارکت هشتاد درصدی مردم در انتخابات و یایبندی کاندیداها به موازین قانونی و احترام به رای مردم بر درخشش این حماسه تاریخی افزوده است.


به گزارش تریبون مستضعفین دوم خرداد ۷۶ از روزهای بیاد ماندنی تاریخ معاصر کشورمان است. حضور نزدیک به سی میلیون نفر از مردمان ایران اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری  و مشارکت هشتاد درصدی پای صندوق‌های رای برگ زرین دیگری به آلبوم افتخارات ملت‌مان افزود.

اخلاق سیاسی و پایبندی ناکامان انتخابات دوم خرداد به موازین قانونی و احترام‌شان به رای ملت سبب شد بر عکس انتخابات سال ۸۸ که زیاده خواهی و فتنه‌گری به شبه کودتای سبز در کشور گردید، هنوز حلاوت انتخابات مذکور در کام مردم کشورمان وجود دارد.

رهبر معظم انقلاب روز سوم خرداد ماه و با اعلام نتایج آرا توسط وزارت کشور، در پیامی به ملت ایران انتخابات دوم خرداد را «حماسه‌ای تاریخی» نامیدند. در نوزدهمین سالگشت دوم خرداد بازخوانی پیام حضرت آیت الله خامنه‌ای خالی از لطف نیست.

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌

ملت عزيز ايران،

صحنه‌ى زيبا و پرشورى كه در روز جمعه‌ى دوم خرداد و در پاى صندوقهاى رأى آفريديد، حقيقتاً يك حماسه‌ى تاريخى بود. آگاهى و هوشيارى سياسى شما يك بار ديگر به كمك خداوند، درست در لحظه‌ى مقتضى، كار خود را كرد و از ايران اسلامى چهره‌يى با نشاط، مصمم، و سرشار از ايمان و آگاهى به دنيا نشان داد و بحمداللَّه كشور را در برابر توطئه‌ى دشمنان و وسوسه‌ى بدخواهان تا مدتها بيمه كرد. شركت شما در يك مسابقه‌ى سالم و مسؤولانه براى انتخاب رئيس جمهور، با امنيت و انضباط تمام، و با رعايت بيشتر ملاحظاتى كه در چنين حركت عظيمى با ابعاد يك ملت بزرگ، در دنيا كمياب و كم‌نظير است، براى دوست و دشمن ثابت كرد كه ملت ما به بركت عمل به اسلام ناب محمّدى (صلّى‌اللَّه‌عليه‌واله) در صحنه‌ى جهاد سياسى نيز مانند صحنه‌ى جهاد نظامى، از انسجام و ابتكار و نظم و قاعده‌ى درست برخوردار است و نَفَس زهرآگين دشمنان كه از ماهها پيش به قصد دلسرد كردن مردم، صورى بودن و جدى نبودن انتخابات را با زبانهاى مختلف در همه‌ى تبليغات فرامرزى خود تكرار مى‌كردند، در او كمترين تأثير را ندارند. اكنون با حضور بسيار گسترده‌ى شما ملت عزيز در اين آزمايش الهى، و با اختصاص اكثريت قاطع آراء به رئيس جمهور منتخب مردم، ايران اسلامى از آزمايشى ديگر، موفق و سرافراز بيرون آمده و دوران تازه‌يى در تاريخ درخشان جمهورى اسلامى آغاز شده است. ملت عزيز ما بايد در دل از خداوند متعال شاكر باشد كه او را به اين حركت افتخار آميز هدايت كرد و دشمنان او را ناكام ساخت.

اين‌جانب پس از سپاس خاضعانه از ساحت مقدس پروردگار كه در لحظه لحظه‌ى اين آزمايش بزرگ، شما ملت انقلابى و مؤمن و اين بنده‌ى ناتوان را از هدايت و كمك و دستگيرى خود محروم نساخت، از همه‌ى آحاد ملت كه در اين حماسه‌ى بزرگ شركت كردند، همچنين از مراجع عظام و علماى اعلام و شخصيتهاى سياسى و فرهنگى و برجستگان حوزه و دانشگاه كه در تشويق قشرهاى گوناگون مردم به اين امر اثر بارز داشتند، و بخصوص از صدا و سيما كه با تلاش بى‌سابقه و فراهم ساختن گفتگوها و فرصتهاى مناسب براى آشنايى مردم با نامزدهاى انتخابات، انگيزه و امكان گزينش آزاد را به مردم دادند، و نيز از شوراى محترم نگهبان و وزارت كشور كه با صدق و امانت و كوشش خستگى ناپذير خود، ميدان را براى اين مسابقه‌ى عمومى مهيا ساختند، و از همه‌ى كسانى كه به نحوى در اين امر كمك كردند، صميمانه و با همه‌ى وجود تشكر مى‌كنم و نكاتى را يادآور مى‌شوم:

1 – به رئيس جمهور منتخب مردم، جناب حجةالاسلام آقاى حاج سيّد محمّد خاتمى، توفيق خدمتگزارى ملت عظيم‌الشأن ايران و تحمل اين امانت بزرگ را صميمانه تبريك مى‌گويم و ايشان را به وظيفه‌ى شكر و اهتمام و آمادگى متذكر مى‌گردم. و همچنين از ساير نامزدهاى محترم رياست جمهورى كه با آمادگى و حضور خود در ميدان اين آزمايش الهى، بزرگترين كمك را به ايجاد رقابت انتخاباتى و انگيزه بخشيدن به مردم كردند، صميمانه تشكر مى‌كنم. بى‌شك بدون حضور افكار و سليقه‌ها و منشهاى متنوع در صحنه‌ى نامزدى رياست جمهورى، اين موج عظيم حضور ملى پديدار نمى‌گشت و اين افتخار براى ملت ايران به ثبت نمى‌رسيد.

2 – از طرفداران انتخاباتى رئيس جمهور محترم مى‌خواهم كه موفقيت خود را از كمك و هدايت الهى بدانند و در آينده نيز در همه‌ى عرصه‌هاى زندگى از خداى متعال كمك بخواهند. از طرفداران انتخاباتى ساير نامزدهاى محترم نيز مى‌خواهم كه خدا را بر توفيقى كه به آنان داد تا بتوانند در پديد آوردن اين فصل درخشان سهيم باشند، شكرگزارى كنند و خود را براى كمك به رئيس جمهور منتخب آماده سازند.

3 – به همه‌ى ملت عزيز عرض مى‌كنم كه در انتخاباتى با اين درخشندگى و زيبايى، همه‌ى عناصر دست‌اندركار بَرَنده‌اند؛ هم كسى كه بار مسؤوليت را با افتخار بر دوش گرفته، و هم همه‌ى كسانى كه با ورود در ميدان رقابت انتخاباتى، در اين آزمايشِ پرشور نقش آفريده‌اند. و بديهى است كه برنده‌ى اصلى در اين پديده‌ى تابناك، ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى است.

4 – در پايان، با پشتگرمى به فضل و رحمت و هدايت الهى، متضرعانه از خداوند متعال مسألت مى‌كنم كه مسؤولان امور را به آنچه رضاى او و صلاح ملت در آن است، رهنمون گردد و رئيس جمهور منتخب ملت را مشمول هدايت و كمك خود فرمايد و همگان را مشمول دعاى حضرت ولى اللَّه الأعظم (روحى‌فداه) سازد و بندگان مخلص و دلهاى پاك و سرشار از نور و صفاى انسانهاى مؤمن و دلسوز را در سايه‌ى حمايت و هدايت و امنيت معنوى خويش قرار و آرام بخشد.

والسّلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته – سيّد على خامنه‌اى

سوم خرداد سال 1376 شمسى‌

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.