چهارشنبه 23 می 12 | 10:09

قطعات تقلبی چینی در جنگنده‌های آمریکایی!

کمیته خدمات نظامی سنای آمریکا در گزارشی که پس از یک سال بررسی منتشر کرده، عنوان کرده است که در بررسی‌های انجام گرفته، بیش از 1800 مورد قطعات تقلبی در جنگنده‌ها و هواپیماهای نظامی آمریکا یافت شده است.


گزارش منتشر شده از سوی سنای آمریکا نشان می‌دهد که ارتش و صنایع نظامی آمریکا به صورت گسترده‌ای از قطعات معیوب و تقلبی چینی استفاده کرده‌اند و همین امر هم قابلیت اطمینان به این تجهیزات را کاهش داده است.

یک گروه تحقیق از سنای آمریکا گزارش داد که جنگنده‌ها و تجهیزات نظامی آمریکا مملو از قطعات الکترونیکی تقلبی چینی است.

کمیته خدمات نظامی سنای آمریکا در گزارشی که پس از یک سال بررسی منتشر کرده، عنوان کرده است که در بررسی‌های انجام گرفته، بیش از ۱۸۰۰ مورد قطعات تقلبی در جندگنده‌ها و هواپیماهای نظامی آمریکا یافت شده است.

این کمیته زنجیره تامین آمریکا را به دلیل استفاده از این قطعات به ضعف متهم کرده است. این کمیته همچنین عنوان کرده است که عدم کارکرد صحیح این قطعات می‌تواند موجب به وجود آمدن ریسک‌های امنیتی و ملی شده و موجب تحمیل شدن هزینه‌های سنگین‌تر به پنتاگون شود.

برخی از تجهیزات نظامی که این گزارش مستقیما به آن اشاره کرده، هلی‌کوپترهای SH-۶۰B نیروی دریایی آمریکا، هواپیماهای ترابری C۱۳۰J و C-۲۷J و همچنین هواپیمای P-۸A نیروی دریایی، هستند.

پس از چین، انگلیس و کانادا دو کشور بعدی هستند که قطعات تقلبی و معیوب به ارتش آمریکا فروخته‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.