چهارشنبه 23 می 12 | 14:34

آیت‌الله خلخالی ۳۲ سال پیش در خرمشهر + عکس

سعید صادقی که آن روز‌ها در حال عکاسی از مقاومت مردمی در خرمشهر بود، در این باره می‌گوید: «با توجه به شرایط بحرانی شهر، بازدید افراد و مقامات شناخته شده از خرمشهر چندان طولانی نمی‌شد. آنان به مدافعان شهر سر می‌زدند و جویای خواسته‌های آنان می‌شدند که در بیشتر موارد به دلیل اختلاف‌ها و ناهماهنگی‌های پشت جبهه، نتیجه چندان مثبتی هم به بار نمی‌آورد.»


سال ۱۳۵۹ در حالی که خرمشهر زیر حملات سنگین ارتش صدام بود، چهره‌ها و مقامات دولتی زیادی از این شهر بازدید می‌کردند.  سعید صادقی که آن روز‌ها در حال عکاسی از مقاومت مردمی در خرمشهر بود، در این باره می‌گوید: «با توجه به شرایط بحرانی شهر، بازدید افراد و مقامات شناخته شده از خرمشهر چندان طولانی نمی‌شد. آنان به مدافعان شهر سر می‌زدند و جویای خواسته‌های آنان می‌شدند که در بیشتر موارد به دلیل اختلاف‌ها و ناهماهنگی‌های پشت جبهه، نتیجه چندان مثبتی هم به بار نمی‌آورد.»

او یکی از این روز‌ها را به یاد می‌آورد که به ناگاه با آیت الله خلخالی روبرو شده است. صادقی در شرح آن ملاقات می‌گوید: «یک روز به طور اتفاقی در یکی از خیابان‌های شهر با آیت الله خلخالی و محافظانش روبرو شدم که با عجله در حال بازدید از شهر بودند. او تا مرا دید، حکم کرد تا عکسی از او و همراهانش بگیرم. من هم چند فریم عکاسی کردم. بعدش او از من خواست تا عکس‌ها را به دستش برسانم که به دلیل فراموشی و گرفتاری‌هایی که داشتم، هیچ‌گاه موفق به این کار نشدم.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.