چهارشنبه 23 می 12 | 23:48

سپاهی‌ها روز گذشته نگفتند «جانم فدای رهبر»

در مراسم امروز چه در سرود‌های پاسدارانی که رژه می‌رفتند و چه در مراسم دریافت جایزه و سردوشی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه وابسته به سپاه پاسداران، به جای شعار همیشگی «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر، جانم فدای رهبر» شعار «الله اکبر، پاینده رهبر» سر داده شد


به گزارش تریبون مستضعفین در مراسم روز گذشته‌ی دانش‌آموختگی دانشگاه افسری امام حسین با حضور رهبر انقلاب بر خلاف سال‌های گذشته شعار «جانم فدای رهبر» سر داده نشد.

در مراسم امروز چنان که از شبکه یک تلویزیون ملی پخش شد، چه در سرود‌های پاسدارانی که رژه می‌رفتند و چه در مراسم دریافت جایزه و سردوشی فارغ‌التحصیلان این دانشگاه وابسته به سپاه پاسداران، به جای شعار همیشگی «الله اکبر، خامنه‌ای رهبر، جانم فدای رهبر» شعار «الله اکبر، پاینده رهبر» سر داده شد و در مراحل مختلف مراسم بر خلاف روال گذشته شعارهایی با مضمون جانم فدای رهبر سر داده نشد.

به نظر می‌رسد حذف شعار «جانم فدای رهبر» به دلیل انتقاد ضمنی رهبر انقلاب از این دست شعارها در دیدار با فرماندهان نیروی زمینی ارتش بوده باشد.

ایشان در دیدار با ارتشی‌ها سخنان زیر را به زبان آوردند که در خبری که در تریبون مستضعفین منتشر شد و بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های مختلف  پیدا کرد به انتقاد ضمنی از شعارهایی چون «جانم فدای رهبر» در صبح‌گاه‌ها و مراسم فارغ‌التحصیلی نظامیان تعبیر شد:

«ارتشى که نه در خدمت قدرت‌طلبى‌هاى شخصى است، نه براى شخص میمیرد. این را من باید تأکید کنم؛ نه خدا راضى است، نه احکام اسلام اجازه میدهد که ما بگوئیم ارتش ما، یا نیروهاى مسلح ما، یا عناصر ما، براى خاطر فلان آدم بمیرند؛ نه. بله، براى خاطر اسلام، همه بمیرند؛ فلان آدم هم براى خاطر اسلام بمیرد. براى برافراشته نگهداشتن پرچم استقلال کشور – که کشور اسلامى است – همه آماده باشند براى مردن در این راه؛ که این مردن، اسمش شهادت است. » (فیلم این بخش از سخنان رهبر انقلاب)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.