پنج‌شنبه 24 می 12 | 12:00

اسرائیل درتیررس ۶۵ هزار موشک قراردارد

یئیر ناوه معاون رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در یک نشست نظامی گفت: حزب الله حدود شصت هزار فروند راکت و موشک دارد که ده برابر زرادخانه آن طی جنگ دوم لبنان در سال دو هزار و شش است. روزنامه هارآتص همچین از هدف‌گیری سه هزار و پانصد موشک در ایران و سوریه به سمت اسرائیل خبر داد.


روزنامه صهیونیستی هاآرتص در شماره امروز خود نوشت، ژنرال ایتای بارون رئیس بخش تحقیقات اطلاعات نظامی اسرائیل روز سه شنبه به کمیسیون دفاعی و امور خارجه کنست، گفت: هم اکنون حدود سه هزار و پانصد فروند موشک در سوریه و ایران به سوی رژیم صهیونیستی هدف گیری شده است ضمن آنکه حزب الله در حال ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و موشک های سطح به هوا است.

یئیر ناوه معاون رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در یک نشست نظامی گفت: حزب الله حدود شصت هزار فروند راکت و موشک دارد که ده برابر زرادخانه آن طی جنگ دوم لبنان در سال دو هزار و شش است.

بارون به کنست گفت: حزب الله، حماس و سوریه همگی در پی راه هایی برای تضعیف ارتش رژیم صهیونیستی و برتری تکنولوژیکی آن جهت لطمه زدن به نقطه ضعف اسرائیل در جبهه داخلی اند و در حال ساخت سیستم های نظامی هستند که جمعیت غیرنظامی اسرائیل را به ستوه خواهد آورد، ضمن آنکه توانایی شان را برای مقابله با حملات اسرائیل با مسلح کردن خودشان به مجموعه ای از راکت ها و موشک ها تقویت می کنند.

حزب الله ضمن تولید هواپیماهای بدون سرنشین برای مقاصد تهاجمی قبلا موشک های سطح به هوا و زمین به هوا و مواد منفجره و تجهیزات استتار دریافت کرده است.

بارون افزود: ایران زرادخانه ای شامل چهارصد و پنجاه فروند موشک دوربرد دارد که می توانند اسرائیل را هدف قرار دهند. سوریه سه هزار فروند راکت و موشک با برد هفتاد تا هفتصد کیلومتر دارد. سامانه های دفاعی زمین به هوای ساخت روسیه به لحاظ تکنولوژیکی بسیار پیشرفته اند.

ناوه گفت: افزایش سریع تسلیحات حزب الله طی شش سال گذشته بخشی از تلاش آن برای رسیدن به موقعیتی است که کمیت بخشی از کیفیت است و وارد آوردن یک ضربه سریع به شهرهای اسرائیل تصویری از پیروزی است.

برآوردهای ارائه شده از سوی ناوه بیان کننده راهبرد جنگی ارتش اسرائیل در صورت وقوع جنگ با نیروی شیعه در لبنان است. ارتش اسرائیل سناریوهایی را بررسی کرده است که در آن صدها هزار فروند موشک به داخل اسرائیل فرود می آید و برخی از آنها آنقدر قوی هستند که زیرساختارهای تامین کننده آب و برق و مقرهای نظامی و نهادهای مهم اسرائیل را تخریب کند.

ناوه افزود: سوریه نیز صدها سامانه موشکی دقیق در اختیار دارد و تصور ارتش رژیم صهیونیستی بر این است که دولت سوریه قابلیت هایش را در زمینه جنگ افزارهای شیمیایی حفظ کرده و حدود سه میلیارد دلار در سامانه های ضد هوایی سرمایه گذاری کرده است.
به گفته ناوه، این سامانه های ضد هوایی ممکن است تنها سرمایه گذاری عمده اخیر ارتش سوریه باشد و نه تنها برای ارتش اسرائیل نگران کننده است بلکه باید مایه نگرانی همه کشورهای غربی باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.