یکشنبه 04 جولای 10 | 11:15

غیبت معنادار محمد خاتمی

با توجه به دردسرهای حضور آقای خاتمی در مراسم های عمومی، به نظر می رسد وی ترجیح داده است که برای حفظ وجهه خود، گلایه معاون اول چندین ساله اش را به جان بخرد.


اخراج شیخ اصلاحات از یک محفل اجتماعی دیگر، مانع از معطوف شدن نگاه ها به غیبت معنادار محمد خاتمی، در مراسم ختم پدر رفیق و همکار دیرینه‌اش شد.

چنانچه هیچ یک از محافل رسانه ای تاکنون از علت حضور نیافتن سید محمد خاتمی در مراسم ختم پدر عارف خبری منتشر نکرده است.
حتی خود رئیس بنیاد باران هم در این باره سخنی نگفته است اما با توجه به دردسرهای حضور آقای خاتمی در مراسم های عمومی، به نظر می رسد وی ترجیح داده است که برای حفظ وجهه خود، گلایه معاون اول چندین ساله اش را به جان بخرد.

این درحالیست که بنابر گزارش یک منبع مطلع، معاون اول دولت اصلاحات از حضور نداشتن رئیس بنیاد باران در مراسم ختم پدرش گلایه کرده است.

عارف که در این مراسم پذیرای تسلیت افرادی چون یونسی، ولایتی، مشایی و … بود، به واسطه یکی از دوستان مشترکش، درباره چرایی غیبت خاتمی در این مراسم از وی سوال کرده است.

این مساله شاید از آن جهت مهم باشد که این مراسم در مسجد دانشگاه شریف که به جز میهمانان ویژه مراسم، فردی به جز دانشجویان اجازه حضور در آن امکان را ندارند، برگزار شد.

این بدان معنی است که خاتمی، که پیش تر مدعی همراهی دانشجویان با جریان متبوعش بود، از حضور در دانشگاه شریف و دانشجویان آن، خودداری کرده است.

البته آقای خاتمی، تقریبا در تمام مناسبت های عمومی سال اخیر شرکت نکرده است. رئیس بنیاد باران تنها در راهپیمایی میلیونی روز 22 بهمن در میان مردم حاضر شد که اعتراض های مردمی حتی به خاتمی اجازه نداد از خودروی خود پیاده شود و او را مجبور به ترک مراسم کرد.

البته همین اتفاق برای میرحسین موسوی هم روی داد و مردم اجازه حضور او در راهپیمایی را ندادند. شاید به همین دلیل بود که آقای موسوی که در ختم مراسم افراد زنده (همچون سعیده پورآقایی) هم شرکت کرده است، همانند آقای خاتمی حاضر نشد در مراسم ختم پدر محمدرضا عارف به رسم تسلیت گویی حاضر شود.
برخی سیاسیون معتقدند که ایشان طبق روال پیش بینی شده، ابتدا شیخ اصلاحات را به این مراسم فرستاده اند تا در صورت مساعد بودن اوضاع، آنان هم در جمع مردم حاضر شوند که البته در ادامه از این تصمیم منصرف شده اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.