پنج‌شنبه 24 می 12 | 19:00

اگر اوضاع همین‌طور پیش رود 50سال بعد

محمدرضا شهبازی

اخبارگو: وزیر اطلاعات در دیدار با اعضای اتحادیه صنف سیب زمینی کاران از آن‌ها خواست با افزایش تولید امکان هرگونه تحرکی را از سودجویان بازار سیب زمینی سلب کنند. وی در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر از کشف و امحای دو جعبه گوجه فرنگی قاچاق خبر داد و گفت: همه گوجه فرنگی‌ها مطمئن باشند که هیچ راهی جز ورود از مبادی قانونی ندارند


محمدرضا شهبازی– «رییس جمهور دکتر احمدی‌نژاد در جمع مردم شهر مشهد مقدس با یادآوری برخی از تلاش‌ها برای موفق اجرا نشدن هدفمندی یارانه‌ها، به موضوع اخلال در بازار ارز در ماه‌های گذشته اشاره کرد که اگرچه تأکید وی بر اخلال در این بازار برای لطمه زدن به اجرای هدفمندی یارانه‌ها نکته جدیدی نبود و رئیس‌جمهور پیش از این نیز در جریان سفرهای استانی خود به البرز و هرمزگان این موضوع را عنوان کرده بود اما وی برای اولین بار به غفلت دستگاه اطلاعاتی در مواجهه با این موضوع اشاره کرد.»

از آنجا که ما این چند جمله را ننوشته‌ایم طبیعتا هرچه قدر هم زور بزنیم متوجه نخواهیم شد این حرف‌ها درست است یا نه و بالاخره چه کسی (و تا کجا) دستش به گرانی‌ها آلوده است، اما از همین فاصله دورحرفهای ایشان را قبول کرده و همینجوری از سر شکم سیری حدس‌هایی درباره اتفاقات آینده (آینده یعنی چیزی حدود ۵۰ سال بعد… حداقل!) می‌زنیم. اگر اوضاع همینطور پیش رود شاهد این اتفاقات خواهیم بود.

موقعیت اول: مجلس شورای اسلامی، روز اخذ رای اعتماد برای کابینه دولت حداقل بیستم

منشی جلسه: وزیر محترم پیشنهادی برای وزارت اطلاعات تشریف بیاورند پشت تریبون.

وزیر محترم پیشنهادی برای وزارت اطلاعات: بنده ترجیح می‌دهم در ابتدا برنامه‌های خودم را برای تصدی این وزارتخانه اعلام کنم. برنامه‌های بنده بدین شرح است:

۱. کاهش نرخ تورم و اگر شد تک رقمی کردن آن!

۲. جلوگیری از ورود اجناس بی‌کیفیت چینی به کشور.

۳. تنظیم بازار و آماده کردن اقلام مورد نیاز مردم در شب عید مخصوصا پرتقال تامسون و سیب قرمز جگری!

۴. جمع کردن دستفروشهای «سد اسمال» که بی‌شک علی رغم ظاهر مظلومشان نقش بسزایی در بحرانهای اقتصادی دارند. اگر هم نقش بسزایی نداشته باشند حداقل اندازه بنده نقش دارند!

۵. نظارت بر بازار جهت ثابت ماندن قیمت شیر، گوجه فرنگی، فرچه حمام (سیمی و پلاستیکی)، یاتاقان کامیون هجده چرخ و….

منشی جلسه: وزیر محترم پیشنهادی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت هم تشریف بیاورند پشت تریبون.

وزیر محترم پیشنهادی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت: حالا که اینطور شد بنده هم ترجیح می‌دهم در ابتدا برنامه‌های خودم را برای تصدی این وزارتخانه اعلام کنم. برنامه‌های بنده نیز بدین شرح است:

۱. مبارزه با نفوذ اشرار از طریق مرز‌ها!

۲. رفع تهدیدات امنیتی و نفوذ به عمق سرویسهای جاسوسی دشمنان.

۳. تلاش برای شناسایی عوامل بحران آفرین و تنش زا در فضای روانی جامعه.

منشی جلسه: می‌خواستیم از وزیر محترم پیشنهادی برای وزارت اقتصاد هم درخواست کنیم که برنامه‌هایشان را اعلام کنند که ایشان گفتند به دلیل اینکه بعنوان سخنگوی اقتصادی دولت هم انتخاب شده‌اند، از ارائه هر گونه توضیحی درباره هر چیز که قابل توضیح دادن است معذورند!

موقعیت دوم: استودیوی واحد مرکزی خبر

اخبارگو: وزیر اطلاعات در دیدار با اعضای اتحادیه صنف سیب زمینی کاران از آن‌ها خواست با افزایش تولید امکان هرگونه تحرکی را از سودجویان بازار سیب زمینی سلب کنند. وی در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر از کشف و امحای دو جعبه گوجه فرنگی قاچاق خبر داد و گفت: همه گوجه فرنگی‌ها مطمئن باشند که هیچ راهی جز ورود از مبادی قانونی ندارند و در صورت ورود قاچاق سرنوشتی جز این نخواهند داشت (وی در این لحظه یک عدد گوجه فرنگی قاچاق را با دست فشار داده که له کرد)

گفتنی است وزیر اطلاعات پیش از این جلسه با حضور در محل تاسیس یک کارخانه رب گوجه فرنگی از مراحل مختلف تولید این محصول استراتژیک بازدید کرد.

موقعیت سوم: سالن کنفرانس خبری سخنگوی اقتصادی دولت

خبرنگار ۱۷: آقای سخنگوی اقتصادی لطفا نظر خود را پیرامون گرانی‌های اخیر بفرمایید.

سخنگوی اقتصادی دولت:…

خبرنگار ۱۷: می‌شه یک کم بلند‌تر بفرمایید؟

سخنگوی اقتصادی دولت:…

خبرنگار ۱۸: آقای سخنگو ما که مسخره شما نیستیم. این هفدهمین سوالیه که پرسیده می‌شه و شما جواب نمی‌دید.

سخنگوی اقتصادی دولت:…

.
.
.

خبرنگار ۲۱۵: آقای سخنگوی اقتصادی، جدای از مباحث گرانی، ما نگران سلامتی شما شدیم. یک کلمه حرف بزنید تا خیالمان راحت شود که خدای نکرده برای قوه ناطقه شما مشکلی پیش نیامده است. تو رو خدا یه چیزی بگو…

سخنگوی اقتصادی دولت: عجب گیری کردیم‌ها. بنده همین که قدم رنجه کرده و اینجا آمده‌ام کلی لطف کرده‌ام. این را هم بگویم که همینجا را هم به اصرار بچه‌ها آمدم وگرنه آمدنی نبودم. سوال‌هایتان را هم از وزیر اطلاعات بپرسید. نا‌سلامتی سخنگوی اقتصادی دولت گفتن‌ها…

موقعیت چهارم: زیر نویس شبکه خبر

فوری/ معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات برکنار شد. منابع آگاه دلیل این برکناری را عدم توانایی وی در کنترل قیمت گوشت راسته گوسفندی اعلام کردند. گویا علی رغم افزایش بی‌رویه قیمت این محصول در بازار، وی نتوانسته است با اتخاذ تدابیری از جمله واردات، بازار را متعادل کند. نمایندگان مجلس چندی پیش طی نامه‌ای به وزیر اطلاعات از او خواستند یا مسبب این گرانی‌ها را برکنار کند و یا اینکه منتظر استیضاح باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.