یکشنبه 04 جولای 10 | 11:41

اوباما: تاکید بر ناوگان آزادی برای ترکیه گران تمام خواهد شد

اوباما اردوغان را تهدید کرد: نتایج تحقیقات بین‌المللی که ترکیه درباره حمله به ناوگان آزادی خواستار شده، می‌تواند مثل یک “شمشیر دولبه” باشد و تاثیرات منفی برای ترکیه داشته باشد.


به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، باراک اوباما رییس جمهور آمریکا به رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه هشدار داد: انجام تحقیقات بین‌المللی در خصوص حمله مرگبار اسراییل به ناوگان آزادی نتایجی منفی برای ترکیه به همراه خواهد داشت.
هاآرتص در گزارش خود به نقل از روزنامه انگلیسی عرب‌زبان الحیات آورده است: اوباما به اردوغان هشدار داد که نتایج تحقیقات بین‌المللی که ترکیه درباره حمله به ناوگان آزادی خواستار آن شده است، می‌تواند مانند یک “شمشیر دولبه” باشد و تاثیرات منفی برای ترکیه به دنبال داشته باشد.
این روزنامه در گزارش خود آورده است: دیدار میان اردوغان و اوباما در حاشیه نشست سران کشورهای گروه 20 که هفته اخیر در تورنتو کانادا برگزار شد، صورت گرفته است.
در پی حمله کماندوهای نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی، 9 شهروند ترکیه‌ای و یک شهروند ترکیه‌ای-آمریکایی کشته شدند و ترکیه در اولین واکنش به این اقدام، سفیر خود را از تل آویو فرا خواند.
اردوغان این حمله را تجاوزی کامل به قوانین جهانی توصیف کرده و خواستار انجام یک تحقیق بین‌المللی در این خصوص شده بود.
ترکیه همچنین تاکید کرده است که برای عادی شدن روابط با رژیم صهیونیستی، این رژیم باید ضمن عذرخواهی از ترکیه، به خانواده قربانیان غرامت پرداخت کرده و محاصره غزه را رفع کند.
در همین حال، “بنیامین نتانیاهو” نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کرد که تل‌آویو هرگز از ترکیه به دلیل حمله به ناوگان آزادی عذرخواهی نخواهد کرد چرا که دلیلی برای این کار نمی‌بیند.
ایالات متحده پیش از این، صدور بیانیه از سوی شورای امنیت در محکومیت این اقدام رژیم صهیونیستی را شتاب‌زده توصیف کرده و مانع از آن شده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.