جمعه 25 می 12 | 21:05

طرح جلد «جانستان کابلستان» چگونه شکل گرفت

هر بار وقتی از سفری به ایران برمی گردم، دوست دارم سر فرو بیافکنم و برخاک سرزمین م بوسه ای بیافشانم. این اولین بار بود که چنین حسی نداشتم. برعکس، پاره ای از تنم را جا گذاشته بودم پشت خطوط مرزی، خطوط بی راه و بی روح مرزی. خطوط «مید این بریطانیای کبیر»!


به گزارش تریبون مستضعفین، جانستان کابلستان روایت رضا امیر خانی از سفر به افغانستان است. او در این سفر از شهرهای هرات، مزارشریف و کابل دیدن می کند و اتفاقاتی که در این سه شهر شاهد بوده است را روایت می‌کند.

امیرخانی در ابتدای کتاب می نویسد:

«هر بار وقتی از سفری به ایران برمی گردم، دوست دارم سر فرو بیافکنم و برخاک سرزمین م بوسه ای بیافشانم. این اولین بار بود که چنین حسی نداشتم. برعکس، پاره ای از تنم را جا گذاشته بودم پشت خطوط مرزی، خطوط بی راه و بی روح مرزی. خطوط «مید این بریطانیای کبیر»!»

سفرنامه امیرخانی از افغانستان توسط انتشارات افق منتشر شده است. محمد مهدوی اشرف در وبلاگ غم خاک روند طراحی جلد این کتاب را منتشر کرده است. هرچند در نهایت این طرح‌ها مورد پذیرش ناشر قرار نمی‌گیرد.

 1. مهدوی‌اشرف
  25 می 2012

  سلام؛ البته طرحِ جلدِ کتاب (اونی که منتشر شد) توسطِ انتشاراتِ افق طراحی شده و طرحِ بنده موردِ تأیید قرار نگرفت. کاش این‌ را هم اولِ مطلب‌تان قید می‌کردید. ممنون

 2. ميرهاني دريس
  28 می 2012

  چرا اينا رو چاپ نكردن -آيكن خيلي تعجب همراه با اعصاب خوردي-
  اه اه اه اعصابم خورد شد … طرح جلد چاپ شده نابوده … اه اه اه …

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.