شنبه 26 می 12 | 08:06

ممانعت سعودی از شرکت فعالان حقوق بشر در نشست ژنو

عربستان سعودی مانع شرکت ۲۰ نفر از فعالین حقوق بشر عربستانی در نشست ژنو شد. شورای حقوق بشر سازمان ملل در نشست ژنو موضوع وضعیت حقوق بشر در عربستان سعودی را مورد بررسی قرار داد.


به گزارش امت اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم، نویسنده و تحلیلگر سیاسی عربستانی گفت: ممانعت مسئولان سعودی از حضور فعالان حقوقی این کشور در نشست ژنو برای بررسی موضوع حقوق بشر عربستان و بازداشت شماری دیگر از این فعالان، نشان دهنده شدت سرکوب در این کشور است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل نشستی را برای بررسی اوضاع حقوق بشر درعربستان برگزار کرد. شرکت کنندگان دراین نشست، نقض حقوق بشر در عربستان و خودداری مقامات سعودی از امضای بسیاری از معاهدات بین المللی در خصوص دفاع از حقوق بشر را محکوم کردند.

این نشست که اولین نشست از نوع خود بود، با حضور حقوقدانان عرب و خارجی برگزار شد. با این حال هیات سعودی نتوانست در این نشست شرکت کند زیرا برخی از حقوقدانان بنا به دستور مسئولان سعودی بازداشت شده بودند و به برخی دیگر اجازه داده نشد عربستان را ترک کنند.

” فؤاد ابراهیم ” کارشناس مسائل سیاسی عربستان در مصاحبه با شبکه العالم، گفت: قرار بر این بود که حدود ۲۰ نفر از فعالان حقوق بشر عربستانی درنشست ژنو با هدف بررسی اوضاع حقوق بشر عربستان شرکت کنند .. آنها تصمیم داشتند جهانیان را از اقدامات سرکوبگرانه مسئولان سعودی علیه فعالان و مدافعان حقوق بشر درعربستان آگاه کند.

وی افزود: این نشست بی سابقه برای بررسی اوضاع حقوق بشر کشوری برگزار شد که که همواره تلاش کرده است جهانیان را از بررسی اوضاع مردم این کشور منع کند.

فؤاد ابراهیم خاطرنشان کرد: این اقدام می تواند شروعی جدید برای فعالان و مدافعان حقوق بشر باشد، تا از وضعیت نقض حقوق بشر در کشورهای مختلف آگاه شوند.

این نویسنده و تحلیلگر سیاسی عربستانی، با اشاره به بررسی اوضاع بحرین در این نشست خاطر نشان کرد: وضعیت رژیم آل سعود مانند رژیم آل خلیفه است، و این رژیم هم درمعرض انتقاد کشورهای جهان و سازمان های بین المللی قرار خواهد گرفت.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.