شنبه 26 می 12 | 10:14
رباره اوضاع و خشونت‌های اخیر در لبنان

نصرالله: از همه می‌خواهم خویشتن‌داری نشان دهند

دبیرکل حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن اقدام شبه نظامیان مسلح سوری در ربودن ۱۳ تبعه لبنان، خویشتن داری و اقدام سنجیده در این زمینه را خواستار شده است.


سید حسن نصرالله روز سه شنبه (۲ خرداد، ۲۲ می‌) تصریح کرد، این وظیفه دولت لبنان است که اطمینان حاصل کند، افراد ربوده شده به سلامت به کشور بازخواهند گشت.

وی افزود: «ما شب و روز تلاش می‌کنیم تا این عزیزان نزد ما برگردند. دولت و کشور لبنان وظیفه دارند در راه آزادی این ربوده شدگان فعالیت کنند.»

وی در سخنانی درباره اوضاع و خشونت‌های اخیر در لبنان نیز از مردم این کشور خواست خویشتن داری خود را حفظ کنند و افزود، هیچ کس نباید به خشونت متوسل شود.

نصرالله خاطرنشان کرد: «از همه می‌خواهم خویشتن داری نشان دهند. مسدود کردن راه‌ها یا انجام اقدامات خشونت آمیز از سوی هیچ کس قابل قبول نیست.»

شبه نظامیان مسلح مخالف دولت سوریه ۱۳ تبعه لبنان را در نزدیکی شهر اعزز در مرز سوریه با ترکیه ربوده‌اند. این افراد پس از زیارت زیارت گاه‌های شیعیان در ایران در حال بازگشت به لبنان بودند.

بر اساس گزارش‌ها شبه نظامیان مسلح پس از ربودن اتوبوس حامل زائران لبنانی، زنان را آزاد کردند و مردان را با خود بردند.

هنوز اطلاعات بیش تری درباره محل نگهداری ربوده شدگان منتشر نشده است.

سوریه از اواسط مارس ۲۰۱۱ میلادی صحنه ناآرامی بوده است.

درحالی که غرب و مخالفان، دولت سوریه را به دخالت در کشتار‌ها متهم می‌کنند، دمشق گروه‌های تروریستی مسلح را عامل شورش‌ها و خراب کاری‌ها می‌داند و تاکید می‌کند این ناآرامی‌ها از خارج سازماندهی می‌شوند.

این در حالی است که سوریه ضمن موافقت با اجرای آتش بس به عنوان بخشی از طرح صلح ۶ ماده‌ای کوفی عنان، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در ماه مارس از ۱۲ آوریل این آتش بس را به اجرا گذاشته است.

اگر چه نخستین گروه ناظران سازمان ملل ۱۵ آوریل به سوریه وارد شدند اما ناآرامی‌ها در این کشور افزایش یافته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.