یکشنبه 04 جولای 10 | 11:50

نتانیاهو: از ترکیه عذرخواهی نمی‌کنیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به رغم درخواست ترکیه مبنی بر لزوم عذرخواهی این رژیم به خاطر یورش نظامیان اسراییلی به ناوگان آزادی، تصریح کرد: اسراییل در این خصوص از ترکیه عذرخواهی نمی‌کند.


به نقل از پرس تی وی، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیروز جمعه با درخواست دولت ترکیه مبنی بر عذرخواهی رسمی تل‌آویو از آنکارا به دلیل یورش نظامیان اسراییلی به ناوگان آزادی غزه خودداری کرد.

وی بدون اشاره به اینکه شهدای این یورش، از ناحیه سر و از بالا هدف گلوله قرار گرفته‌اند، ادعا کرد: از آنجا که سربازان اسراییلی برای جلوگیری از کشته شدن به دفاع از خود پرداخته‌اند، اسراییل نمی‌تواند از دولت ترکیه عذرخواهی کند.

کماندوهایی رژیم صهیونیستی 11 خرداد ماه گذشته در آب‌های بین‌المللی و خارج از قلمرو این رژیم، به کشتی “ماوی مرمره” متعلق به ترکیه که حامل شماری از فعالان صلح از چندین کشور جهان و همچنین کمک‌های ضروری برای مردم غزه بود، حمله کردند و 20 تن از مسافران را که 9 تن از آنها از اتباع ترکیه بودند به قتل رساندند.

ترکیه و بسیاری از کشورها این حمله را محکوم کرده و خواهان توضیح و پوزش تل‌آویو شدند.
به گفته پزشکان قانونی ترکیه، قربانیان این اقدام از ناحیه سر و از بالا هدف گلوله قرار گرفته‌اند که این امر نشان می‌دهد سربازان اسراییلی تیراندازی را از بالا و به هنگام هلی‌برد آغاز کرده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.