شنبه 26 می 12 | 15:43
مدير كل محصولات اساسي وزارت جهاد

قيمت پايين خريد تضميني گندم امسال توليد را با مشكل روبرو می‌سازد

با توجه به اين كه در دنيا متوسط سن زدگي گندم دو درصد است وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون هماهنگي با جهاد، سال گذشته ميزان سن زدگي را به صفر رساند.


محمد مهدی کابلی ، مدير كل محصولات اساسي وزارت جهاد كشاورزي ،ضمن انتقاد از سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از کاهش سن زدگی خرید گندم در سال گذشته، تصریح کرد: با توجه به اینکه در دنیا متوسط سن زدگی گندم دو درصد است وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون هماهنگی با جهاد، سال گذشته میزان سن زدگی را به صفر رساند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در دو و نیم میلیون هکتار از اراضی کشور عملیات مبارزه با سن زدگی انجام شد، تصریح کرد: سن زدگی به بخشی از زمین‌های زراعی شمال و شمال غرب کشور آسیب رساند که همین امر مشکلات زیادی را برای کشاورزان به بار آورد.

کابلی با تاکید بر لزوم توجه مسئولان به این بخش یاد آور شد: وضعیت اعتباری در بخش غلات از جمله گندم پایین است، از این رو مسوولان باید بیشتر به این مساله توجه کنند.

مدیرکل دفتر محصولات اساسی غلات، حبوبات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد همچنین پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید را چالش دیگری دانست که تولید گندم را با مشکل عمده روبرو خواهد کرد.

کابلی خاطرنشان کرد: از مسائلی که کشاورزان گندمکار با آن روبرو هستند مشکلاتی است که در هنگام خرید گندم توسط مراکز خرید حادث می‌شود که این امر باعث ضرر و زیان به بهره برداران شده و نتیجه آن کاهش اعتماد زارعان به نهادهای دولتی و فروش محصول به واسطه‌ها و دلالان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.