یکشنبه 27 می 12 | 13:15

بیماری‌های مرگبار ارمغان آمریکا برای کودکان عراقی

بیماریهای مرگبار کودکان عراق ، ارمغان اشغالگری آمریکایی ها درعراق است.


حدود نه سال از حمله آمریکا به عراق در سال دو هزار و سه می گذرد. با گذشت زمان ابعاد بیشتری از آثار و پیامدهای اقدامات آمریکا در عراق و تاثیرات تسلیحات آمریکایی مشخص می شود که در این کشور استفاده شده است. این تسلیحات آمریکایی ، تاثیرات مرگباری روی مردم عراق و بویژه گروههای آسیب پذیر همانند کودکان برجای گذاشته است.


یک پزشک آمریکایی در این خصوص گفت: «در نتیجه استفاده از تسلیحات مرگبار آمریکا در عراق، در شهری همانند فلوجه میزان ابتلا به سرطان خون در میان کودکان ، سی و هشت برابر حدی است که انتظار می رود. تعداد مبتلایان به سرطان سینه در این شهر، ده برابر حد معمول است. آمار دقیق مبتلایان به این نوع بیماری های مهلک به علت قرار گرفتن در معرض تسلیحات آمریکایی وجود ندارد اما تعداد این افراد بسیار زیاد است. در هیچ یک از کشورهای دیگر جهان ، چنین آماری تکان دهنده ای در یکجا مشاهده نمی شود.»

تولد کودکان ناقص الخلقه از جمله آثار تسلیحات آمریکایی است که در جنگ عراق به کار رفته است.

یک پزشک عراقی در این خصوص گفت:« تعداد کودکانی که با نقائص مادرزادی در عراق مشاهده می شوند قابل توجه است. تعدادی از این نوزادان در حالی متولد می شوند که برخی از اعضاء را ندارند. گاهی اوقات نوزادانی به دنیا می آیند که جمجمه ندارند یا اینکه پاهای آنها کاملا در هم پیچیده شده است.»

شاید جنگ عراق برای آغازگران آن ، پیروزی به همراه داشته باشد اما برای کسانی که در این جنگ ، کشورشان هدف حمله قرار گرفت ، مرگ را به همراه داشته است.

یک کارشناس انگلیسی نیز گفت:« مردم عراق از اینکه از اوضاع گذشته رها شده اند خوشحال هستند اما نمی دانند که با سرطانهای مختلف مواجه هستند و باید با این بیماریها دست و پنجه نرم کنند.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.