یکشنبه 27 می 12 | 13:10

ماجرای تحویل و بازپس‌گیری مسکن مهر مشهد چه بود؟

وی قبل از این که در آن خانه ساکن شود ، ابتدا مسکن مهرش را به فردی می فروشد و دو و نیم میلیون تومان سود می گیرد و سپس برای کسب سود بیشتر ، وسوسه می شود دوباره همان واحد را با فرد دیگری قولنامه می کند و این بار که واردتر شده بود ، با 5.5 میلیون تومان می فروشد.


ماجرای کارگری که به مسکن مهر خود را به دو نفر فروخته و سپس ادعای بازپس گیری آن توسط مسوولان وزارت راه و شهرسازی را مطرح کرده بود، به سوژه رسانه‌های خارجی تبدیل شد.

چند روز قبل یک از خبرگزاری‌های معروف کشور طی خبری اعلام کرد که در جریان سفر رئیس جمهور به مشهد مسکن مهر یک شهروند را تحویل داده و از او هنگام تحویل مسکن مهر توسط رئیس جمهور، مصاحبه تلویزیونی کرده‌اند اما بعد از چند روز، به این فرد ابلاغ شده که باید مسکن تحویلی را تخلیه کند.

از آنجا که خبر مذکور توسط یک خبرگزاری رسمی و معتبر منتشر شده بود، بسیاری از سایت‌ها و روزنامه‌های کشور نیز ان را نقل کردند اما این تمام ماجرا نبود چه آنکه بلافاصله موجی در رسانه‌های خارجی به راه افتاد که با تمرکز بر روی این خبر، به تحلیل‌ها و تفسیرهای‌گاه طنزگونه در این باره پرداختند.

با توجه به خاص بودن موضوع،پیگیر ماجرا شدیم تا صحت و سقم آن را دریابد که به اطلاعات جالبی رسید.

واقعیت ماجرا این است که یکی از شهروندان خراسانی که در یک شرکت به عنوان کارگر کار می‌کند، در پروژه مسکن مهر، ثبت نام می‌کند و قرار می‌شود خانه‌ای به او تحویل گردد.

با این حال، وی قبل از اینکه در آن خانه ساکن شود، ابتدا مسکن مهرش را به فردی می‌فروشد و دو و نیم میلیون تومان سود می‌گیرد و سپس برای کسب سود بیشتر، وسوسه می‌شود دوباره‌‌ همان واحد را با فرد دیگری قولنامه می‌کند و این بار که وارد‌تر شده بود، با ۵. ۵ میلیون تومان می‌فروشد.

با مشخص شدن این ماجرا، خریداران که در واقع یک واحد را طی دو قرارداد جادگانه خریداری کرده بودند، معترض می‌شوند و کار به شرکت مجری طرح مسکن مهر می‌کشد و کارگر مذکور تهدید به برخورد و بازپس گیری مسکن مهر می‌شود.

از آنجا که در ایام سفر احمدی‌نژاد، تیم مستندسازی وزارت راه و شهرسازی مصاحبه‌ای با این فرد در محوطه مسکن مهر «شهرک مهرگان» مشهد انجام داده بود، وی به یکی از خبرگزاری‌ها می‌رود و مدعی می‌شود که دارند مسکن مهرش را بعد از یک مصاحبه تبلیغاتی می‌گیرند!

خبرگزاری یادشده نیز، بدون تحقیق در صحت و سقم ماجرا، ادعاهای مرد کلاهبردار را عیناً منتشر می‌کند و بدین ترتیب یک موج خبری راه می‌افتد.

بررسی‌های ما ازجمله آرشیو فیلم‌های پخش شده تلویزیونی هم نشان می‌دهد که هیچ مصاحبه‌ای با این فرد به عنوان تحویل گیرنده مسکن مهر از تلویزیون پخش نشده است و تنها تیم مستندساز وزارت راه و شهرسازی برای آرشیو این طرح گفت‌و‌گویی با او انجام داده‌اند. در این پروژه، کلید تنها دو واحد توسط رئیس جمهور تحویل شد (به نام‌های زحمتی و اصالتی) که بررسی‌های  ما تأیید می‌کند هر دو خانواده هم اکنون در خانه‌های جدیدشان ساکن هستند.

هم اکنون، مراحل قانونی فسخ قرارداد دو نفری که مسکن مهر مذکور را خریداری کرده و مالباخته بودند در حال طی شدن است و کارگری که مالک اصلی مسکن مهر مورد اشاره بوده، با نوشتن نامه‌ای ضمن ابراز ندامت، تعهد به بازپرداخت پول آن دو نفر کرده و احتمالاً شکایتی از خبرگزاری منتشر کننده این خبر نیز از سوی وزارت راه و شهرسازی تقدیم مراجع قضایی خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.