یکشنبه 04 جولای 10 | 12:16

علی مطهری: دولت دانشجویان را تجهیز كرد و جلوی مجلس فرستاد!

پس از اینکه علی مطهری رئیس دولت را در ماجرای سیلی زدن به گوش وزیر کشور و شعار علیه سید حسن مقصر دانست، اخیرا نیز مدعی شده است که دولت دانشجویان را تجهیز کرده است و با سازماندهی آنها را جلوی مجلس فرستاده است.


پس از اینکه علی مطهری رئیس دولت را در ماجرای سیلی زدن به گوش وزیر کشور و شعار علیه سید حسن مقصر دانست، اخیرا نیز مدعی شده است که دولت دانشجویان را تجهیز کرده است و با سازماندهی آنها را جلوی مجلس فرستاده است.

به گفته وی رئیس دولت نمی خواهد مخالف داشته باشد و تلاش دارد تا با این کار از مجلس زهر چشم بگیرد و تصریح می کند:فكر مي‌كنم دليل عمده اين رفتارها، روحيات فردي رئيس‌جمهور است. زيرا وي مايل است هيچ مانع و مخالفي در مقابل او نباشد. البته هر دولتي چنين تمايلي را دارد، اما در اين دولت اين تمايل از حد عادي بيشتر است؛ تا جايي كه عده‌اي را تحريك و تجهيز مي‌كنند تا در مقابل مجلس تجمع كنند و نمايندگان را به خاطر تصويب قانوني كه خوشايند آنها نيست تحت فشار قرار دهند. اگر اين روش باب شود كه نمايندگان بايد مطابق نظر دولت نظر بدهند و الا تحت فشار قرار مي گيرند، فلسفه وجود مجلس زير سئوال مي‌برد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس با انتقاد از شيوه برخورد دولت با قوانين، آنها را “بستر‌سازي براي فرار از قانون” و “تهدید کننده آینده و کیان نظام جمهوری اسلامی” دانست و گفت: مجلس بايد از ابزارهاي قانوني خود مانند سئوال از رئيس جمهور در مقابل اين گونه رفتارهاي دولت استفاده كند.

نماينده مردم تهران در ادامه با انتقاد از سياست‌ دولت در اجراي قوانين مصوب مجلس، گفت: اينكه دولت بگويد اين قانون را قبول ندارم و اجراي آن را به صلاح كشور نمي‌دانم، كيان نظام جمهوري اسلامي را تهديد مي‌كند. چنين اظهاراتي از سوي دولت و رئيس آن مي‌تواند فتح بابي براي روساي جمهور آينده باشد تا هر قانوني را كه مطابق ميل‌شان نبود، اجرا نكنند. لذا مجلس و شخصيت‌هاي سياسي بايد نسبت به آن عكس العمل نشان دهند.

مطهري يادآور شد: رئيس‌جمهور اعلام كرده كه قانون تسهيلات ارزي براي قطار شهري تهران و شهرستان‌ها را اجرا نمي‌كند، يا در مورد قانون عفاف و حجاب علي‌رغم نظر مراجع تقليد، علما، ائمه جمعه، نمايندگان روحاني و غير روحاني مجلس و حتي حمايت رهبر انقلاب از اين قانون، همچنان بر نظر خود اصرار مي‌ورزد. ايشان حتي در مورد پرونده يكي از مقامات دولتي در دستگاه قضايي مانع حضور او در دادگاه و اجراي عدالت شده است. اين موارد علاوه بر آنكه تخلف است، بستر‌سازي براي فرار از قانون نيز هست.

مطهری همچنین اظهار داشت: منظور مسئولان دولت فعلي از فرهنگ متفاوت از ديگران است؛ مانند كلمه شير كه يك نفر به معناي شير خوردني و ديگري به معناي حيوان درنده به كار مي‌برد. اين دولت از فرهنگ بيشتر به دنبال برگزاري كنسرت و سريال فردوسي و فيلم سينمايي كوروش كبير است و كمتر سراغ مسائل اسلامي مي‌رود.

وي افزود: متاسفانه رحيم مشايي سياست‌هاي فرهنگي كشور را هدايت مي‌كند.

  1. سید
    25 سپتامبر 2013

    ای نااهل بر سر جایت بنشین

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.