یکشنبه 27 می 12 | 14:10

حکم دادگاه راشل کوری ۷ شهریور اعلام می‌شود + عکس

در حالی که ۷ سال از شکایت خانواده «راشل کوری» از رژیم صهیونیستی می‌گذرد، قرار است حکم دادگاه در این رابطه روز ۲۸ آگوست اعلام شود.


سارا کوری خواهر راشل کوری از اعلام حکم دادگاه بررسی پرونده این فعال حقوق بشری در روز 28 آگوست خبر داد. در این پرونده رژیم اسرائیل به کشتن راشل کوری، فعال حقوق بشری که به فلسطین سفر کرده بود، متهم است.

بر همین اساس، قرار است اعضای خانواده کوری، شامل والدین وی، و خواهرش سارا کوری و برخی دیگر از اعضای خانواده او، ضمن سفر به فلسطین اشغالی، به هنگام قرائت حکم، در دادگاه حضور یابند.

تخریب خانه‌های فلسطینیان به دست صهیونیست‌ها

راشل کوری جوان ۲۳ ساله آمریکایی بود که در زمینه صلح و دفاع از حقوق بشر فعالیت می‌کرد، و در ۱۶ مارس ۲۰۰۳ در حالی که به تخریب خانه‌های فلسطینیان در غزه اعتراض می‌کرد، از سوی اسرائیلی‌ها با یک دستگاه بولدوزر نظامی زیر گرفته و کشته شد.

در سال ۲۰۰۵ بود که خانواده راشل کوری از طریق «حسین ابو حسین» وکیل خود، شکایتی را از رژیم صهیونیستی به دادگاه تقدیم کرد که بر اساس آن، این رژیم مسئول مرگ کوری اعلام شده و به اهمال در بررسی کامل پرونده مرگ متهم شده است. با وجود ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه راشل در مسیر دید راننده بولدوزر نبوده، چهار شاهد عینی از جنبش همبستگی بین‌المللی اعلام کرده‌اند که او هنگام نزدیک شدن بولدوزر کاملا برای سربازان قابل رویت بوده است. حتی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده است که هیچگاه بررسی کامل و شفافی در این‌باره صورت نگرفته است.

راشل کوری (نفر سمت چپ) در روز 16 مارس 2003 در حال اعتراض به صهیونیست‌ها
راشل کوری در روز 16 مارس 2003
لحظاتی پس از زیر گرفتن راشل کوری توسط بولدوزر صهیونیست‌ها
راشل کوری پس از جنایت صهیونیست‌ها در حلقه همراهانش
راشل کوری در بیمارستان
راشل کوری در سردخانه

این دادگاه از تاریخ 10 مارس 2010 وارد مرحله شهادت شفاهی شاهدین شد، و در طول 2 سال 15 جلسه شهادت با حضور 23 شاهد برگزار شده، که نهایتا منجر به شکل‌گیری پرونده‌ای 2هزار صفحه‌ای شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.